şükela:  tümü | bugün
  • tamam lan tamam 3. açıda müdahale gözüküyor. ama aşağıdaki linkte gözükmüyor amk bu kadar net.

https://twitter.com/…spor/status/894284215252127750

özellikle ikinci açıdan bakıldığı zaman pepe'nin ayağını uzattığını ama temas olmadan çektiğini veya çok ufak bir temas olmasına rağmen konyasporlu oyuncunun darbe aldığı yerden değilde bütün vücuduyla iki ayağını birden havalandırıp çok güzel bir şekilde kendini yere attığını görebilirsiniz. ulan hadi sağ ayağına dokunuyor diyelim sol ayağın nasıl yerden kesiliyor? ama hakem fırat aydınus 23 faule 2 11 faule 1 sarı kart çıkardığı maçta direkt olarak penaltı noktasını hiç düşünmeden gösteriyor.

ama kimsenin derdi bu değil. bakıyorsun adamlar sahaya girmiş, kelebek atmış, maç boyunca meşale yakmış ama çıkan haberlere bak:

iki takıma da ceza gelecek!

lan tamam ceza verirsin de şu maçta beşiktaşa 2-3 maç versen konyaspora 10 maç falan vermen lazım. şu resme bak yahu!

gerçi kime ne anlatıyorsak. otobüsünün önüne laiklik bayrağı asan, stada mustafa kemal atatürk pankartı alınmayan, teknik direktörü milli takıma gitmediği için açıkça bilenilen bir takım oldu beşiktaş.

bak aziz yıldırım ağlamış gene hürriyet manşetten vermiş:

http://www.hurriyet.com.tr/…-sonra-kaciyor-40542169

göndersene aykutu o zaman diyen yok. tamamen algı operasyonu. bir kulüp başkanı diğer kulübün teknik direktörü hakkında sallayabileceği bir alan bulmuş milliyetçilikten girmiş. eski fener yok artık. şahenkin sponsor olduğu fener var. şahenkte akpnin bayrak sallayanı zaten aldığı ihalelerle.

galatasaray uefadan bile elendi. gelecekleri belli değil. o kadar düştüler ki kebapçı basan mafya bozuntusundan ve it melodan medet umuyor tekrar. çünkü biliyorlar maçlar sahada kazanılmaz.

ama daha çok beklerler. bütün bu bozuk düzeninde üstesinden gelip kazanacağız!

edit: ulan var ya forma renkleri farklı olsa nasıl atlardınız "kendini artistik atmış eyyamcı hakem" diye de neyse.

55 tane entry girilmiş bir tane de "evet ayağına müdahale var net penaltı" dememiş amk. anca işiniz gücünüz laf soktuğunuzu sanmak. penaltılık bir pozisyon değil. adam almış evet ama türkiye dışında herhangi bir yerde buna penaltı verilmez. yok arkadaşım. adam atmış kendini işte. almış. biz izlerken ayağını ayağına takmış çekmiş sandık. şimdi bakıyorsun belki değmiş belki değmemiş. ama adamın iki ayağı birden yerden kesiliyor. bak bak bak.

hele "kimse itiraz etmedi ki " diyen bir mal var. sonuç değişmeyeceği için itiraz etmiyorlar sayın amına koduğum. itiraz etseler ben haklı mı olacaktım?

biri de sarı kart/faul oranına takılmış. buradaki sinirlendiren nokta daha maç devam ederken ermanın gazına gelip fırat aydınus başlığına koşarak "eyyamcı hakem" diyen piçlerdir. neyse. seviyemi daha da düşürmeyeyim. istediğiniz kadar bağırın çağırın bu pozisyon bana göre penaltı değil.

ben mağduriyet var mı dedim? maç entryime bak takımımı gömmüşüm. bütün sene mağdur edebiyatı yapacak değilim. bir tane dandik uefadan bile elenmiş 10 tane ne idiğü belirsiz transfer yapmış takımla bir tane geçen sezon 17 asist 5 golle oynamış oyuncusuna fazladan para vermesine rağmen alamamış ezik takıma karşı ne edebiyatı yapacağım?
  • buyur buradan yak

tanım: penaltının tarifidir.
  • tinermetreye ufleyen polis olarak nickini acilen degistirmesi gereken yazar beyani
  • hay tiner kadar ananızı tinerciler siksin maç başlığına giriyorum tiner futbolcuların başlığına giriyorum tiner penaltı tartışmasına giriyorum tiner ya aklınıza başka bir şey gelmiyor ya da aklınız yok ulan bari biraz değiştirin süsleyin biri tiner fotoğrafı atmış biri nickine uyarlamış adam fikrini beyan edemeyecek mi? penaltıdır veya değildir adam kendince olanı söylemiş sizinle aynı fikirde değil diye okumadan görmeden aptal saptal entryler.

tartışmaya açık penaltı pozisyonudur.
  • tartışmaya açık tiner pozisyonudur.
    edit : futbolun değişmez kuralını unutmuşum. onu ekleyelim hemen " futbol 11 kişi ile oynanan, 1 hakem tarafından yönetilen ve sonucunda beşiktaş'ın mağdur olduğu bir spordur."
    edit 2 : beşiktaşlı arkadaşlar uyardı futbol 22 kişi ile oynanıyormuş. ha bir de kaleciler topa elle dokuna biliyorlarmış.
  • pek tartışmalı bir pozisyon gibi değil.
    penaltının ağababası.
  • evet arkadaşlar rekor kırıldı.

bir sezonun en erken ağlaması geldi ve ağlamalara da böylece start da verilmiş oldu. bundan sonra her puan kaybedilen/elenilen maçlarda buna benzer başlıklar göreceksiniz.
  • bu pozisyona penaltı demeyen bırakın futbol izlemesin bir zahmet.

adam penaltıyı alıyor arkadaş alıyor. o ayak o müdahaleyi yaptıktan sonra adam yere bırakıyor kendini. hayatımda bu kadar bariz penaltı görmedim ben. atın şu fanatiklik gözlüğünü. neymiş sol bacağı nasıl havalanmış. adam müdahaleyi hissettiği gibi yere bırakıyor kendini, biraz abartmış sadece o kadar.

bir de laiklik, mustafa kemal atatürk atıyor ki araya destek alsın. şu güzelim kavramları, insanları sikik futbolunuza alet etmeyi bırakın artık arkanıza destek almak için.

başlık penaltı; içerik mustafa kemal, laiklik. içini boşaltmaya gelmişsiniz resmen kavramların.

en dibe de; bizimle oynamayın, hepinizi öttürürüz edebiyatı.

ah be arkadaşım ah.
  • futbol bilgisi "23 faule 2, 11 faule 1 sarı kart" seviyesinde olan yazarların itiraz ettiği penaltıdır.
  • buna "penaltı değil" veya "tartışmalı" diyen insan bir daha futbol maçı filan izlemesin veya göz doktorundan bir an önce randevu alsın.

bak hiç tiner goygoyu yapmadım.