*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • üst edit 2: az önce tarafıma telefon yoluyla ulaşıldı. alper bey sorunu çözdüklerini, sürecin gerektiğinden fazla uzadığını özür dileyerek belirtti ve 2 iş günü içerisinde ücretin iade edileceğini söyledi. konu da benim adıma kapanmış oldu. destek veren tüm suser'lara teşekkür ederim. buraya yazmazsak maalesef sorun çözülmüyormuş bunu anlamış oldum. hepsiburada uygulamasını telefonumdan siliyorum ve bir daha bu siteden bedava dahi olsa alışveriş yapmayacağım.

üst edit 1: iade sorunu.

öncelikle merhaba. yanımda olursanız çok sevinirim.

06.08.2018 tarihinde hepsiburada.com adlı siteden lg marka 43 inç bir tv sipariş ettim. 10.08.2018 tarihinde ürün tarafıma ulaştı. ben ürünü aldım, yetkili servisten elemanlar kurulum için eve geldi. kutuyu kendileri açtı. kurulum yaptıkları esnada paketten çıkan tv ekranının kırık olduğunu gördüler ve "kurulum esnasında ürün kırık çıktı" şeklinde tutanak tuttular.

tutanak; https://eksiup.com/2b30a25e557

daha sonra ürünü servise götürdüler ve servis raporunda ürünün kırık çıkmasından ziyade "kolinin hasarlı olduğu"na dair rapor hazırlamışlar.

rapor; https://eksiup.com/8f137082975

bunun üzerine iade seçeneğini başlattım. güya "kolay iade". 16.08.2018 tarihinde ürünü geri yolladım. o gün bugündür iade yapılmış değil. defalarca aradım, şikayetvar'a yazdım nafile. iade yapmamalarının nedeni "kargo hasar tespit tutanağı"nın olmayışıymış. paket bana geldiğinde kutuda bir hasar yoktu. kutuda hasar olsa servis elemanları hasarlı olduğunu belirtirlerdi. onu geçtim kutuda gözle görülür büyük bir hasar olsa ben farkederdim. hadi hasarlı olsun diyelim. 14 gün içerisinde herhangi bir sebep göstermeden dahi iade yapma hakkım olmasına rağmen az önce aradağım çok bilgili mh temsilcisi “14 gün geçti” diyebilmekte.

hayatımda böyle bir çapsızlık, işbilmezlik görmedim. 40 küsür gündür peşlerinde koşturmaktan başka bir iş yapmayan firma. daha önce neden açmadın diye sorabilrsiniz. ben durumun çözüleceğine dair iyi niyetli davrandım ama yanlış yapmışım meğerse.

destek verirseniz belki benim de sesim duyulur.

edit: @darkpanic uyardı. başlığı “6 ağustos 2018” diye düzeltir miyiz sayın adminler ?
  • şu sıralar peş peşe rezaletleri patlayan site. doların fırlamasıyla ne yapacaklarını şaşırdılar herhalde bozuk kırık ne varsa millete gönderip dolandırıyorlar. almayın buradan birşey.
  • nuh'un gemisinde olduğu gibi bir istif düzeni var galiba bu hepsi burada'nın. çok şikayet geliyor.

rezalet puanım: 8\10

(bkz: hocam vibratörün kafası ezik çıktı)
  • kargonun birinci kuralı paketi teslim alırken açıp içini kontrol etmektir. bu her yerde sıklıkla belirtilir. hadi küçük paketleri boşverelimde böyle maliyetli ve kırılma potansiyeli yüksek bir ürünü teslim alırken açıp kontrol etmemek kusura bakmayın ama sizin hatanız. bence bu durum rezalet değil tedbirsizlik. hayırlı forumlar.
  • amazon dengelerini bozdu net.
  • amazon.com.tr nin bitireceği şirket.
  • geçmiş olsun dediğim rezalet.

yüklenen rapora baktım, kutu hasarlı bölge ile eşleşiyor diye kayıt tutulmuş. haklı olabilirsiniz ama elinizde kanıt olmadan bunu kimseye ispat edemezsiniz. keşke kargoyu kontrol edip, öyle teslim almış olsaydınız. kutunun hasarlı olduğunu fark etmiş olsam zaten almazdım demişsiniz ama raporda da kutu hasarlı diye kayıt var. açıkçası kafa karıştırıcı bir anlatım olmuş.

rezalet puanım: 6/10
  • (bkz: #81469738)

bu tarz kurulum gerektiren ürünlerde kurulumun yetkili servis tarafından yapılması gerekiyor. beni aptallıkla suçlayan arkadaş yazılanları anlamadan konuşuyor maalesef. ben diyorum ki “14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade yapma” hakkım var her şeye rağmen. bunu dahi kabul etmiyorlar.
  • kargonun birinci kuralı paketi teslim alırken açıp içini kontrol etmektir ama tv gibi elektronik ürünlerin birinci garanti kuralı da o paketin yetkili servis tarafından açılıp kurulumunun yapılmasıdır.
  • (bkz: #81469738)

hay ağzına sağlık hocam. bunu anlatıyoruz ama hala bizi suçluyorlar. diyorum ki her şeye rağmen “14 gün içinde iade hakkım var” ama mh bana diyor ki “14 gün geçti” böyle bir pişkinliği kabul edemem.