şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seçim öncesinden belli olduğu için şaşırtmamıştır. asıl şaşırtıcı olan bunlara güvenip iyi parti'ye oy verenlerdir.
  safi zarar.
 • insana "seçimden önce sizi bir araya getiren güç-inanç neydi?" diye sorgulatan istifaların devamıdır.
  kimse kusura bakmasın da bu ekşi sözlükteki seçim öncesi gazlamaların sinek osuruğundan hallice olduğunun bir başka kanıtıdır.
 • seçimden önce ikilemdeydim. gerçek anlamda iyi partiyi de chp'yi de kendime çok yakın buluyordum. seçim günü dahi kafamda o ikilemle gittim sandığa.

  sonra mantıklı bir fikir beni chp'ye yönlendirdi: iyi parti yeni kurulmuş bir partiydi. her cepheden düşünceler vardı içinde yani. muhtemel bir iktidarlık durumunda bile parti bölüm pörçük olurdu.

  düşünce farklılığı önemlidir oysa. parti içi renklilikten bahsediyoruz. ama bu düşünce ayrılığı sizin düşündüğünüz düşünce ayrılığı değil. binbir hesap yapıp da gelmiş siyasetçilerden bahsediyorum. ne idükleri belirsiz olanlar.

  o yüzden oyumu chp'ye verdim. iyi parti'nin gerçek anlamda bir silkininmeye ihtiyacı vardı, bhnu yapacak şey seçimin ta kendisiydi. taşlar yerine oturduktan sonra gerçek iyi partiyi daha gözle seçilir bir şekilde seçeceğiz.

  bu istifalar normal. çok normal hem de. bekliyordum da. parti mükemmel bir zemine oturana kadar devam eder de. sorun havuz medyanın bunu parti içi bir kaos ortamı varmış gibi göstermesinde. chp bile köklü bir parti olmasına rağmen iyi parti kadar dingin ve oturaklı devam etmiyor şu anda. bir kurultay meselesini herkesin ağzına meze ettiler. meral akşener çok güzel bir şekilde çıktı aradan, bitirdi oysaki.

  sabah sabah uyanmamla birlikte ilk entry'mdir, hatalar varsa kusura bakmayın. yanlış noktalar için lütfen yeşillendirin. herkese günaydın.
 • çok şey yazacaktım vazgeçtim.

  özet geçelim.

  sadece şu kadarını söyleyeyim, bu istifalar son değil.

  arkası gelecektir
 • iyi parti ne oldu da bu günlere geldi dedirtendir.

  milletvekili sıralaması sıkıntılı, genel başkan istifa eder bi de onu ikna etmeye uğraşırlar.

  iyi partiye geçmiş olsun. diğer seçimde bu oy oranını görmeleri bile zor olacak.
 • tarih tekerrür ediyor olsa gerek. korkarım ülke siyasi tarihinde yeni bir "hürriyet partisi" vakası eklenecek. bu konu tarih-i ekşi grubunun son zirvesinde konuşulmuştu ve ilkay kirişçioğlu başarılı bir bilgilendirme yapmıştı.
 • o değil de, mhp;
  iyi parti yolu ile muhaliflerinden kurtuldu.
  iktidara yamanarak işsiz kadrolarının yüzünü güldürdü,
  üzerine baraj altında kalmayarak, hatta oyunu koruyarak seçimden çıktı.
  seçim sonrası doğru tepkilerle iyi partiden de kurtuldu.

  siyasi bir dehadan bahsedeceksek, sanırım bahçeli' de fazlası olabilir.

  tanım: beklenen istifalardır

  not: altıokgerisibokspor.
 • şahsi kanaatimce iyi olmuş istifalardır. başlangıçtan bu yana genel süreç boyunca bir uyumsuzluk olduğu seziliyordu. kim haklıdır kim haksızdır bilemem ama bir düzen sağlanacaksa bir şekilde fikir ayrılıkları en az düzeye indirilebilmelidir.

  ayrıca özcan bey'in birikimini vs. bilmiyorum ama mhp'deyken polisle yaşadığı tartışmadan ötürü olumsuz bir düşüncem vardı kendisine.

  polis ehliyet sordu, rencide olduk açıklaması
 • anlamsız istifalardır.

  kurultayda değişim olmayacağından dem vurulmuş. "aday oldunuz veya aday çıkardınız da önünüze engel mi konuldu?" diye sormak istiyorum kendilerine.
 • (bkz: cem uzana hapis şoku)

  alıştık artık.