şükela:  tümü | bugün soru sor
  • uefa avrupa ligi 2018-2019 sezonu play off turu eşleşmelerinin belli olacağı kura çekimi.

başakşehir 3. eleme turunu; beşiktaş da 2 ve 3. eleme turlarını geçmesi halinde türkiye'yi temsilen kurada yer alacak.
  • beşiktaş'ın olası rakipleri;
    partizan-nordsjælland
    rijeka-sarpsborg
    bordeaux-mariupol
    sigma olomouc-kairat
    maçlarının galipleri

başakşehir biraz daha sıkıntılı;
    zenit-dinamo minsk
    olympiakos-luzern
    braga-zorya luhansk
    genk-lech poznan
    feyenoord-trencin
  • ''başakşehir'in biraz daha sıkıntılı'' olması beşiktaş'ın seribaşı olmasından kaynaklanmaktadır. ayrıca başekşehir'in zenit, olympiakos, braga ve genk'i eleyebileceğini düşünmüyorum ama feyenoord'u geçebilirler.

neyse bir beşiktaşlı olarak olası rakiplerden sadece bordoaux'u çekmek istemem o da elenme korkusundan değil henüz hazır olmadığımız için... onun dışında zorlanacağımız hiçbir rakip yok sadece rijeka son dönemde biraz formda ama finali hedefleyen bir takım olarak hırvat takımını eleyemiyorsak zaten gruplara kalmayalım hiç. benim kişisel tercihim kairat, umarım kazakları çekeriz.

ayrıca partizan da önce nordsjælland'ı sonra da playoff'taki rakibini elesin de aynı gruba düşelim. eski ama ruhu hala dimdik ayakta olan meşhur partizan stadyumunda grobari'yle atışmayı özledim.
  • beşiktaş'ın kuralarda şanssız olduğunu iddia edip duran kişi japon balığı kadar hafızaya sahip değildir.
    yıllardan beri aynı teraneyi okuyup en kek kuraları çekmelerine rağmen hala böylelerse başka canlı olma ihtimalleri yok.
  • lask linz'i elememiz halinde muhtemelen partizanla kapışacağımız kura çekimi olmuştur.

ilgili haber: http://tr.beinsports.com/…esiktasin-muhtemel-rakibi

içerik:

--- spoiler ---

3. ön eleme turunda mücadele eden türk takımlarından beşiktaş, lask linz'i elerse nordsjaelland-partizan, medipol başakşehir ise burnley'i geçerse olympiakos-luzern eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.
    --- spoiler ---