şükela:  tümü | bugün
  • bugünü unutma türkiye'nin güzel insanları. bugün dış mihraklar düğmeye bastı ve ekonomik yollarla bizleri hizaya getirmeye çalışıyor. şimdi aklı bir karış havada olan hayattaki tek varlığı buraya entry giren güruha iki çift lafım var. bu varsayımıma karşı geleceksiniz, orayı sattı burayı sattı, üretim yapmadı, üreticiye destek olmadı hep bu yüzden bunlar oldu diyeceksiniz. beni cahil ilan edeceksiniz. aktrol diyeceksiniz. satılık köpek diyeceksiniz. trollük maaşı teklif edeceksiniz. hepsini tahmin ediyorum zaten. ama benim de o mercimek beyinlilere söyleyeceklerim var. hadi gelin bunlara cevap verin sonra beni etiketlersiniz.

1- eğer ülkenin ekonomisi mercimek beyinlilerin söyledikleri gibi nedenlerle kötüleşmişse bu ekonomi bir yıl önce de aynı şekildeydi. peki o zaman neden dolar euro fırlamadı?

2- eğer bu ülke sizin savunduğunuz sebepler yüzünden bu hale gelseydi bu ülke 17-25 hainliğini gördü ayakta kaldı, 15 temmuz hainliğini gördü ayakta kaldı, bu ülke 6 aydır korona'ya göre yaşıyor neden en başında titremedik de şimdi titriyoruz?

3- 18 yıldır bu ülkeyi yöneten hükümetle birlikte savaşları yaşadık, krizleri yaşadık ama hiç böyle olmamıştı. o zamanlarda da bir şeyler satılıyordu. bu satışlar kamu hazinesi için faydalı şeyler. o zamanlardan beridir olmayan şey neden 6 ağustos 2020'de oluyor?

hala anlamadın mı? bir oyun var. o oyunun parçaları bir puzzle gibi birleşiyor. son parçasını da takıp istedikleri türkiye'yi duvara asmak gibi görevleri var. duvara asılırsak eğer canları isterse duvarda kalırız istemezlerse askıdan alınırız. siz hala bu büyük oyunu nasıl göremiyorsunuz? neden 6 ağustos 2020? tarihi araştırın ve bakın. sol frame ekşi tarihinde ilk defa yüzlerce aynı tarihi içeren başlıklar gördü.

ya birlik oluruz ya da beraber boğuluruz. bu ülke hepimizin. aklınızı başınıza toplayın ve muhalefet yapmak yerine ülkeniz için çözüm önerilerinde bulunun. bu inat ve düşüncesizlik neden? bu kriz çığırtkanlığı neden?
  • (bkz: olmamış olaylar hakkında olmuş gibi başlık açmak)

edit: hadi ciddiye alıp velev ki bu düşünce tarzı doğru diyelim. o zaman birkaç ihtimalden bahsedilebilir: ya zannettiğiniz kadar güçlü değilsinizdir ya da iktidar bu dış güçlerle mücadele etmede yetkin ve başarılı değildir.

edit 2: link sayın cumhurbaşkanımız da yukarıda yazdıklarıma benzer ifadeleri kullanmış. @nickneymis1'e video için teşekkürler.
  • biz yüzme biliyoruz, denize düşseniz kurtarmam.
    göstere göstere gelen ekonomik krizi şive yaparak savuşturmaya çalışanlara anlatın derdinizi.

"ağustos, eylül, ekim aylarında 6 liradan, 7 liradan dolar alsak da 10 liradan satsak diyenler ne oldu? çok beklersiniz... hele hele seçimden sonra daha çok beklersiniz"

benim anladığım seçim yakın.
    https://youtu.be/0exbpqzdzqo
  • diyelim ki öyle;

hükümet, bunu engellemek için yok mu? o zaman hükümet neden hükümet?
  • ne yapalım peki dostum mesela? abd ye savaş falan mı açalım? rte’yi halife, padişah mı ilan edelim? zaten ülkenin yönetimde tek bir zihniyet ve kişi var, daha ne kadar birlik olabiliriz sevgili kardeşim? ekonomik yollarla hizaya gelebilecek kadar zayıfsa ekonomimiz, bu kimin suçu peki?

tanım: olmayan düğmeye, yapılmayan aktivitedir.
  • - trump abi boş yapma sarıya bas sarıya. merkel kız merkel kolu çevir sende kolu çevir. basın olum bütün tuslara basın. .mina kodumun (bkz: hugo)su
  • bozuluyor lan,düğmeye çok basmayın