şükela:  tümü | bugün
 • bu başlığı sözlüğün eski yazarlarından olan biyolojik saat tamircisi'nin isteği üzerine açıyorum.
  gönül isterdi ki, açacağım ilk başlık şiddet üzerine olmasın ancak ülkede şiddetin yaşanmadığı zaman ve yer kalmadı artık.
  yapılan haberde zanlının psikolojik sorunları olduğunun iddia edildiği yazılmış. ancak zanlının hiçbir psikolojik sorunu yokmuş. videoyu izlerken sırtımdan ter aktı, bütün kanım çekildi.

  biyolojik saat tamircisi’nin mesajını, noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyorum.
  “bugün bursa’da akıl almaz bir kadına şiddet vahşeti daha yaşandı. bu aile içi şiddettin nerelere geldiğini ve önlem alınmazsa olabilecekleri bir kez daha gözler önüne seriyor.
  birkaç yıl önce bir arkadaşım kalp krizinden vefat etti, geride iki çocuk ve bir eş bıraktı.
  vefat eden arkadaşımızın eşi z.g bir sağlık ocağında hemşire olarak çalışıyor, kızı daha 14 yaşında.
  bugün bursa’da osmangazi, çarşamba mahallesinde evinde, kendisinden para isteyen kardeşi tarafından, 14 yaşında kızının gözleri önünde 9 yerinden bıçaklanarak öldürülmeye çalışıldı.
  apartmanda çığlıkları duyarak yardıma gelen komşuları tarafından z.g ölümden döndü. eşini kaybetmiş 2 çocuğuyla hayata tutunmaya çalışan z.g, kendisinden para isteyen kardeşi tarafından, kendi evinde 14 yaşında, bir süre önce babasını kaybetmiş kızının gözleri önünde, meskene tecavüz edilerek, 9 yerinden bıçaklanarak öldürülmeye çalışıldı.

  komşuları yetişmese z.g şu an yaşamını çocuğunun gözleri önünde kaybetmiş olacaktı.
  bu ahlaksız, şerefsiz, onursuz kardeşin adı mustafa ballı. z.g’nin evine beline iki bıçak saklayarak, tamamen öldürmek kastıyla, tasarlayarak gidiyor.
  z.g bursa çekirge devlet hastanesinde ameliyata alındı ve hayati tehlikesi devam ediyor.
  eş, sevgili, baba şiddeti, vahşeti derken, üzerine bir de kardeş vahşeti eklendi bu ülkede.
  z.g’yi allah çocuklarına, kahraman komşuları sayesinde bağışladı. komşu uğur yılmaz bir kadın cinayetini önledi.”

  haberin linki
  olaydan hemen sonra çekilen video 18+

  edit. haber linki yenilendi

  teşekkür editi. geçmiş olsun dileklerini ileten, kan ihtiyacı var mı diye soran, ücretsiz hukuki destek vermek isteyen yazarlara çok teşekkür ederim. siz ne güzel insanlarsınız. iyi ki varsınız.
 • umalım ki hapse girse bari. düştüğümüz hale bak, girince de 2 sene sonra çıkmayacağının garantisi yok.
 • videonun ilk saniyesinde görünen duvarlar bile yaşanan dehşeti anlatıyor
 • bu mahalleyi komple ateşe verseler zerre kadar içim sızlamaz. allah'ın belası çarşamba. bursa'nın yüz karası adi insan müsveddelerinin yaşadığı yer.
 • yeter artık dedirten vahşet.

  videoyu 3 saniye izleyebildim elim ayağım güçten kesildi.

  yeter, gerçekten yeter.

  erkek olmayı geçtim insanlığımdan bıktım.

  yeter.

  ibret için en ağır cezayı vermezsen, hatta bu konuya dikkat çekecek konular için "toplumu ayakta tutan değerlerin itibarını azaltmaya” yönelik deyip suçluyu cesaretlendirirsen sonucu bu olur.
 • ülkede kadını koruyacak hiç bir yasa yok, cezalar yetersiz. bizim bağırdığımız kadar emine erdoğan bağırsa bir arpa boyu yol alırız da... konuşamıyor.

  bir kadın düşünün; ülkede işlenen kadın cinayetlerine sesini çıkaramıyor, arkada sus pus kalmış... yazık... yazıklar olsun.
 • gereken cezayı alması dileğiyle.
 • tamam da bunun kadına şiddet ile ne alakası var. tamam o yavşak en ağır cezayı almalı ama sen bu kişisel vahşeti yine pozitif ayrımcılığa çekersen arkanda destek bulamazsın. bokunu çıkardınız artık.
 • bu ve benzeri olayların her gün defalarca yaşandığı ülkede "istanbul sözleşmesi" aile değerlerimiz yıkılıyor bahanesiyle iptal edilmeye çalışılıyor.

  ne aile değerleriymiş arkadaş, tam ortasında kadına şiddet hakkı var.
 • birisi de kardeşin para istediyse verseydin o kardeşin demiş.

  tabii ya, bura zaten muz cumhuriyeti. kardeşi olduğun için gidip kız kardeşini dövüp parasını gasp edebilirsin hatta öldürmeye çalışırsın.

  zaten onların geçim derdi yok, parası pulu çok maşallah herkes koç ailesi ya. niye vermedi.... değil mi?