şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yerinde sayacaktir. birkac gun sonraki sicrayis icin gerinecek.

  yatirim tavsiyesi degildir.
 • hafta sonundaki gelişmelerin hafta içini fiyatlandırmasına sebep olacak kurdur..
  dışarda italya referandumu ve avusturya cumhurbaşkanlığı seçimlerinin euro/dolar paritesinde yaratacağı etkiye paralel olarak, içerde ise cumhurbaşkanının dövizinizi bozdurun ve faizin indirilmesine ilişkin yaptığı açıklamaların etkisiyle hareketleneceği kurdur...
  halil reçber'in dolar yeni haftada nasıl seyir seyreder 3,43 mü yoksa 3,80 üzeri mi? teknik analizinden de anlaşılacağı üzere usd/try'nin brezilya reali gibi bir miktar daha yükselecek kurun sonrasında ta ki; merkez bankası'nın müdahalesine kadar 2 ileri 1 geri, sonra 3 ileri 1 geri, ara ara hep ileri şeklinde seyri, hafta içi açıklanacak ekonomi koordinasyon kurulu'nun alacağı / alamayacağı kararlar doğrultusunda fiyatlanmasına bağlı olarak öngörüde bulunmanın imkansız olduğu kur...
  not: ytd.
 • artışına bağlı olarak 300 civarı entry yazdırabilir. düşerse pek yazan olmaz.

  düşenin dostu olmuyor tabi.
 • tayyip'in "eyyy..." temali bos konusmalarini beklemekte olan kurdur, sonra artan bir ivme ile yükselise gececektir.
 • yurt dışı ekonomi gazetelerinde, internet sitelerinde yatırımcılara tavsiyelerin "kötü" yönde olması sebebiyle, büyük ihtimalle ufak bir sıçrama yapabilir dolar bugün. 3.60'ları görebilir. fakat gerek benzin fiyatlarının artması, gerek halep ateşkesine veto veren rusya'da başbakan binali yıldırım'ın nasıl karşılanacağı çok önemli. zor bir gün olacak. hayırlısı olsun diyelim.
 • her yerde düşeceğine dair söylentiler çıkarılarak ciddi bir algı operasyonuna maruz kalıyor.

  buradan da şunu anlıyorum. insanlar bir süre önce kar satışı ile tl'ye geçti. bir başka ihtimal ise euro'da kar satışı yapıp dolar'a geçmek istiyorlar.

  dolar muhtemelen bir süre daha (belki öğlene kadar) çok fazla hareket görmeyecek, avrupa'daki siyasi gelişmeler nedeniyle 1,076'dan 1,055'lere kadar devam edecektir.

  yarın 3,57'lere gelip haftasonuna doğru da 3,60'ları görür diye düşünüyorum.

  not: bu entry tamamen kişisel tahmin içermektedir. herkesin kendi kararını verebilecek beyni vardır değil mi?
 • dolar güne 3.52 ile başlıyor ama 3.45 - 3.50 arası dolanacak kurmuş. adam açıp fiyatın kaç olduğuna bakmaktan aciz ama gelmiş kaç arasında dolanacağına dair ahkam kesiyor. oğlum bu cehalet ne kadar güzel bişey lan?
 • güne gene yükselerek başlayan kur.
 • günlük yorumdan ziyade 16 aralık fed kararına kadar 3.6x bulacağını düşündüğüm kur.