şükela:  tümü | bugün
 • müjdemi isterim resiçiler! hülocular!

  erdoğan yeni torba yasayı onaylayarak 124 maddelik bu yasa ile vatandaşın yani bizlerin cebinden 28 milyar lira alıp devletin kasasına ek gelir olarak koyacak, misler gibi olacak.

  gelelim bu içerikte neler var, sakın elmasa, özel yatlara, büyük şirketelre falan diye düşünmeyin vatandaşa dedim ya!

  -yeni yasayla birlikte yılda iki taksitte alınan motorlu taşıtlar vergisi (mtv) önümüzdeki yıldan itibaren yüzde 15 ila yüzde 50 oranında zamlı ödenecek. 2018 itibari ile başlayacak.

  -sarmalık tütünden elde edilen sigaralara yaklaşık yüzde 100'e varan oranlarda zam gelecek.

  -gsm ve ev telefonu vergileri düşürülürken internet üzerinden alınan vergiler yüzde 5'ten yüzde 50 artırılarak yüzde 7.5'e yükseltildi.

  -evini kiraya veren ev sahiplerinin ödeyeceği gelir vergisi artacak. bugüne kadar giderlerinin yüzde 25'ini vergiden düşen ev sahipleri artık sadece yüzde 15'ini gider olarak gösterebilecek. dolayısıyla ev sahipleri maliye'ye daha fazla vergi ödeyeceği için bu gideri kiracılara yansıtacağı, ev kiralarının zamlanabileceği belirtiliyor.

  -özel tüketim vergisi'nin (ötv) kapsamı iyice genişledi. sade gazozlar, meyveli gazozlar, limonatalar, nektarlar, alkolsüz biralar, enerji içecekleri, soğuk çay ve meyveli içeceklerden yüzde 10 ötv alınacak.

  -bakın bu tam reisçileri sevindirecek bir haber, ne de olsa dolandırıcıları çok seviyorlar, torba yasayla tüketicileri kandıran, dolandıran, tüketici haklarını ihlal eden kişi ve şirketlere uygulanan cezalarda da indirime gidildi.

  -asker ve emniyet mensuplarının kullandığı lojmanlar dışında kalan yaklaşık 107 bin lojman, önceliği içinde oturanlara olmak üzere satılacak.

  -torba yasayla meralar talana açılacak. endüstri bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, osb'ler ve serbest bölgeler artık meralarda kurulabilecek, üstelik 20 yıllık ot parası da alınmayacak.

  -telekomünikasyon şirketlerinin 5 milyar liraya varan borçları affa girecek. vatandaşa ise asla taviz yok, dilim ekmek çalsan onlarca yıl hapis!

  resçiler, ümmetçiler, hülocular, hep mağdurlar, ohalciler, kandırılanlar, yetmez ama evetçiler bu güzel maddeler size gelsin, girsin..

  kaynak
  http://haber.sol.org.tr/…n-28-milyar-cikacak-219868

  http://www.abcgazetesi.com/…-daha-ucacak-70886h.htm

  http://aa.com.tr/…torba-yasa-yururluge-girdi/989714

  https://www.haberler.com/…onayladi-10312797-haberi/

  edit: cilekli krep belirtmiş gözden kaçmış, vatanı milleti sınırlarda ya da sınır dışında koruyup, yaralananlar ya da şehit olanların yakınları boşa bakmasın, 15 temmuz 2016'daki darbe girişiminin bastırılmasında yaralanan ilköğretim, ortaokul ve ilkokul mezunları, hizmetli yerine memur kadrosuna atanabilecek. yandaşların içinde %0,001 seçmişler ne mutlu milletimize!
 • (bkz: ver mehteri)
 • (bkz: svihs)

  edit: ölmeden olmayacak gençler ben de biliyorum hortum bana da giriyor ama napim.
 • sen torba yasa demişsin ama bu bildiğin porno yasa olmuş dostum.
 • öyle demeyin hemen, büyük resme bakın.
 • (bkz: deepthroat)
 • daha ne yeter bu millete dedirtmiştir