şükela:  tümü | bugün
 • edit: başlık madem bu kadar popüler oldu bir çağrı yapayım.
  tüm duyarlı müslüman kardeşlerimi en azından turist olarak mescid-i aksa’yı ziyaret etmeye davet ediyorum. manevi ve psikolojik olarak filistin halkının yanında, siyonist israil köpeğinin karşısında olduğumuzu göstermiş olma açısından oldukça önemli bir konu.

  internette aratmanız durumunda tur şirketlerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
  ——————
  artık zamanı gelmiştir. birilerinin oyununa gelinerek kaldırılan halifeliğin statüsü tartışılmaya başlanmalıdır.
  islam aleminde ciddi bir şekilde ihtiyaç duyulandır.

  siyonist israil devletine haddi bildirilmeli, öyle yalandan iki kınıyoruz açıklaması yapılıp işin arkası bırakılırsa yazıklar olsun.

  filistinli müslüman kardeşlerimizin yanında istanbul’un işgal edilmişçesine hatta daha güçlü durmalıyız. ruhumuzda hissetmeli gazze için kudüs için filistin için çözümün kapıları çalmalıyız, aralamalıyız. bu kapı her neyse! canla veya kanla veya bürokrasiyle adına her ne derseniz işte.

  türkiye devleti ya baş olmalı ya da bu işe cesareti yoksa bu hakkı saklı tutmaktan vazgeçip seçilecek olan halifeye razı gelmelidir.

  erdoğan bizi üzme. filistin davasına mutlaka bizden daha vakıfsın. bu dava senin davos’daki davan, bu dava abdülhamid’in davası bu dava islam aleminin davası. lütfen sinmiş bir politika takip etmeyelim. gerekirse ekmekle soğan yiyelim su içelim ama onurumuzu hiçe saymayalım.
 • cidden bardağın bomboş kısmı, tımtıkır.

  (bkz: beyin nick uyumu)

  (bkz: 6 aralık 2017 erdoğan'ın torba yasayı onaylaması)'nı bomboş, tımtıkırlar tarafından unutturan (bkz: 6 aralık 2017 kudüs ün başkent ilan edilmesi)
 • (bkz: ışid)
 • halflife diye okudum bir an.
 • dünyanın en zengin (bkz: katar) ve en fakir (bkz: somali) devletlerini içinde bulunduran; aynı dilin, aynı dinin, aynı mezhebin, aynı itikatın sahibi arap birliği bile kendi içinde anlaşamayıp 22 parçaya bölünmüşken islam birliğinin sağlanması mümkün değildir.
 • bir zamanlar, almanya'da da bir halife vardı. kendini halife olarak ilan edip, o şekilde öldü. halifeliği türkiye'de ne kadar geçerliyse, bizim ilan edeceğimiz halifelik de ortadoğu'da o kadar geçerli olacaktır. aslında israilli bir banker, türk halifeden daha çok tercih edilecektir.
 • zamanının neden geldiği, hangi oyunlara gelindiği, neden ihtiyaç duyulduğu açıklanması gereken olaydır.

  halife kimin halifesi olacak? dört ana ve onlarca alt mezhebin hangisinden çıkacak? bazıları tanımazsa ne olacak? peki ya eskisi gibi aynı anda iki üç halife birden çıkarsa ne olacak? ya suudi araplar "biz peygamberin kavmiyiz, halife sadece bizden çıkar" derken, ürdün veya ıraklı arap "bizim başımız kel mi?" der, öte yandan da iran "yok öyle yağma" diye masaya yumruğunu vurur, şii arap ömer'e, ayşe'ye sövmeye başlarsa, islam aleminde abd ve israil'in g.t kılı truva atları da kişnerse kim bununla nasıl mücadele eder?

  bir tane islam varmış gibi yazması kolay, uygulaması çok çok zor bir olay.

  kaldı ki, cem'i cümle ehl-i müslümin, biraz kafayı çalıştırıp, laik davranmayı başarıp, akıl, mantık temelinde ekonomik, politik işbirliği yapamaz mı?