şükela:  tümü | bugün
 • okurken öfkeden karnıma kramplar giren haber.

  artık tahammül edecek, adalet bekleyecek gücüm kalmadı. birazdan link vereceğim haberi lütfen satır satır okuyunuz.

  rezil köpekler

  haberin twitter görseli

  haberin başlığında bile adı geçmiyor bu kadıncağızın. neden?
  çünkü haber o değil, haber onun hayatı ya da ölümü değil. haber kılıçdaroğlu'nun yalan söylemesi!

  çünkü kılıçdaroğlu şunu söylemiş; .”bu söylediğim orta çağda olan bir olay değil, bu söylediğim 21’nci yüzyılın türkiye’sinde. bu söylediğim emine akçay’ın dramıdır, bütün kadınların ortak dramıdır. bu söylediğim man adası’nda şirket kuranların dramı değil, türkiye’de aç ve açıkta kalan milyonlarca kadının dramıdır"

  yani kılıçdar'ın söylediği yalan çıktığına göre man adası'nı da yalanladık! bravo! haberciliğinizi sikeyim sizin!

  yine de sormak istiyorum.

  satır başları;

  -“polis ekibinin araştırmasına göre emine akçay son 6 lirayı alıp yakındaki oduncuya gitti ve yakacak almak istedi. oduncu ‘bacım bu paraya odun olur mu’ deyip, ısrar üzerine 10 kilo odunu doldurup parasını almadan gönderdi. sırtladığı çuvalla eve gelen emine akçak, ıslak olduğu için sobayı yakamadı. emine akçay çocuklarının üşüdüğünü görünce saç kurutma makinesini çalıştırıp oğlunun eline tutturdu. daha sonra diğer odaya geçip kendisini astı.”

  bu haberi tekrar yapmayı düşündüyseniz ilk bakmanız gereken yer polis ekibinin araştırması değil mi? olay kayıtlara bu şekilde mi geçmiş?

  eğer bu şekilde geçmişse muhatap emniyet. açık açık emniyet yalan söylüyor diyorsunuz. haberde emniyet ile ilgili herhangi bir temas yok.

  raporda şöyle geçer “polis ekibinin araştırmasına göre emine akçay son 6 lirayı alıp yakındaki oduncuya gitti ve yakacak almak istedi. oduncu ‘bacım bu paraya odun olur mu’ deyip, ısrar üzerine 10 kilo odunu doldurup parasını almadan gönderdi.

  peki oduncu bulunup olay doğrulandı mı? habercilik aşkıyla yanıp tutuşan bu iki dangoza soruyorum! haberde oduncuyla ilgili bir bilgi yok.

  -"kocanın ifadesi kılıçdaroğlu'nu yalanlıyor"

  emniyeti yalanlamıyor kılıçdarı yalanlıyor. kim yalanlıyor peki? karısının mirasına el koyduğu ve bu paraları barlarda, pavyonlarda hayat kadınları ile yediği iddia edilen koca yalanlıyor. emniyet teşkilatından daha güvenilir bulunmuş kendisi.

  -"eniştem ablama işkence yapardı"

  evliliğinde pek sorun olmadığını iddia eden ve sözlerine epey güvenilen adam için söyleniyor bu.

  -''yoksulluktan intihar değil'' -insanlığı yitirdiğim yerdeyim-

  ''emine akçay'ın ikiz kız kardeşi ayşe inal da kız kardeşini yoksulluk değil, eniştesinin mirası yemesinden dolayı intihar ettiğini ifade ederek şunları kaydetti:''

  "olayın özeti"
  olay 15 mart 2012’de merkez seyhan ilçesi aydınlar mahallesi’ndeki evde meydana geldi. kaynakçı ustası eşi hüseyin akçay’ın osmaniye’ye gittiği sırada biri 6 aylık diğeri 6 yaşındaki 2 çocuk annesi emine akçay (26) , kirada oturdukları evde bunalıma girmesi sonucu salıncak demirine geçirdiği iple hayatına son vermişti.

  fatih keçe - umutcan işledici

  olayın esas özeti;

  ortada bir intihar var ama yoksulluktan değil. genç bir annenin kendine kalan mirası koruyamaması da buna sebep olabilir ama haber bu olamaz. yoksulluk değil çünkü!

  ortada bir intihar var ama yoksulluktan değil. karısına kalan mirasla borçlarını ödediğini iddia eden bir adam var. borcu var ve yoksul değil. yapmasalarmış borç. kılıçdar yalancı haber bu.

  ortada bir intihar var ama yoksulluktan değil. karısına kalan mirası barlarda yediğini söyleyen bir adam kılıçdar'a yalancı dedi haber bu!

  yazıklar olsun...

  yere batsın başkanınız da kılıçdarınız da davanız da! size muhalif bir adama sırf yalancı demek için kullanmayın bu insanları.

  sahip oldukları tek şey hayatları olan ama onu bile yaşayamamış insanları rahat bırakın!
 • ihvan anlayışının ne kadar ahlaksız olduğunu gösteren bir başka durum.

  ahlaksızlığı kendine kılavuz edinen ihvan anlayışı, fetö ile kucak kucağa oldukları dönemde nazlıgül daştanoğlu'nun hayatına son vermesini alkışlamış,

  didem yaylalı'nın hayatına son vermesini ise görmezden gelmiştir.

  sekiz yıl boyunca atama bekledikten sonra hayatına son veren alim koç onlar için bir şey ifade etmez,

  cebindeki son 6 tl ile hayatına veda eden ibrahim yeşilbağ ise öğretmen olduğu için onlara göre suçludur.

  kadın cinayetlerine verdikleri tepki ahlaksızlıklarını bir kez daha ortaya koymuştur: (bkz: ne yapalım kadınları öldürüyorsa)
 • başlı başına çelişkili haberimsi sıçmık.

  kocası kumarda 80.000 kaybedince fakirlikten intihar etmiş olmuyor muymuş?
 • (bkz: #72628924)

  benim bir gücüm var, hiçbir siyasi gücün etkisi altında kalmadan, hiçbir siyasi partiye kayıtsız şartsız bağlı olmadan evrensel vicdana sahibim. muhtemelen noksanlıklarım oluyordur. sanırım mezara kadar halen kendimi geliştirmeye çalışacağım.
  içsel gücüm için dolaysız ve kendiliğinden yargılama yapmasını sağlamak açısından denge kurmaya çalışıyorum.

  çaresizliğe düşen, acı çekmiş, çocuklarını bırakmak zorundan kalan emine akçay'ın acısı istatistikten daha önemli.