şükela:  tümü | bugün
  • fetö'cü polislerin abd'ye hazırladığı montaj belgelerin de delil olarak kullanılacağı ifade.
  • atilla'nın avukatı dün reza'yı paspasa çevirdi bakalım bugün neler olacak.
  • önce montaj dediği mahkmeye sonra bakalım nolacak diyen salakların da takip ettiğini öğrendik.

demek ki bu salaklar da içten içe gerçeği biliyor.

lan siz var ya siz, hele ki sen nick arayan...
  • o cocugu akgotlerin montaj diyerek sulandirmaya calistigi, baska bir ulkede olsa yer yerinden oynatir dedigm ifadelerin devami.
  • https://twitter.com/…ucuk/status/938275499033456640

adam klasfeld'den bir düzeltme: "evet, (yalan söylemenin) abd'de hapisten çıkmanın en hızlı yolu olduğunu söyledim" cümlesinde parantez içindeki ifade hatalı. fleming sorusunda abd ile işbirliğini kastediyordu. yani zarrab "işbirliğinin" en hızlı yol olduğunu söylüyor.

this deserves a prominent correction: the bracketed text is wrong.
    given the alleged jailhouse recordings, ı thought fleming had asked zarrab about lying. she only asked him about cooperation with the u.s. gov't. that's the context.
  • ilk günkü sağa-sola dokundurmalar bir tarafa konulursa, sonraki günlerdeki ifadelerden, önceden bir takım pazarlıkların yapıldığı, işlerin mevcut şartlar altında olabilecek en ehven çözüme kavuşturulacağı intibaı uyanıyor:

- zarrab, işbirliği yaptığı için, az bir cezaya çarptırılıp, sonrasında ortalıktan yok olacak.

- hakab atilla, zarrab tarafından bir nevi aklanıyor, "rüşvet istemedi, ben de vermedim", "onu sevmezdim, o da beni sevmezdi", "taş koyuyordu, kendisini süleyman aslan'a şikayet ettim" ve benzeri beyanlarla, atilla'nın avukatlarına "atilla zavallı bir uzmandı, olayda aktif değildi, yaptığı, sadece yapılan işlemlerin ambargo kurallarına uygun olup-olmadığını denetlemekti, bunda da suç unsuru yok" şeklinde savunma kurmalarına yardımcı oluyor. neticesinde atilla beraat bile edebilir ya da çok az bir ceza ile kurtulur.

- ortalıklarda görünmeyen süleyman aslan baş suçlu ilan edilecek, catch him, if you can!

- rüşvetçi bakan, adının ayyuka çıkmasından başka zarar görmeyecek. kalkıp, amerika'ya gidip enselenecek değil zaten bu saatten sonra.
  • cesitli mahkelemelerce sikeci ilan edilen futbol takiminin tertemiz kabul edildigi ulkemizde, bu mahkedeme bahsi gecen isimlerin de tertemiz olarak kabul edilmesinde hicbir anormallik yoktur. ve muhtemelen de oyle olacaktir bu dava sonucunda.