şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün komşumuzun bizi davet ettiği organizasyon. bebekleri 6. ayina giriyormus bindalli giydirip kına yakacaklarmış. pastalar börekler misafirler... şu an dehşet içindeyim. benim kız da 5 aylık.olur da yapmak isterse falan diye annesine asla aklından bile geçirme dedim.
  • oha artik dedirten, bokunu cikardik zaten de hadi gelin sivayalim; biz bi yerimizden cikardik sizin de gozunuze sokalim diyen annelerin yaptigi bir gelenekmis. ogrendim, ogrenmez olaydim. cocuk 6 aylik oldu diye kina mi organize edilir allah askina?? cildirmis olmalisiniz.

eller acilsin “allahim sen bizleri beybi şavirlardan, dis bugdaylarindan, birinci vs dogum gunu partilerinden, 40 mevlutlerinden, aklima gelmeyen bilmedigim ve ogrenmek istemedigim bilimum abartilan adetlerden koru yareppim”

amin`ler sirayla..

doz asimina hayir!
  • türk kadınının eli boşluktan ne bok yiyeceğini şaşırması neticesi ortaya atılmış etkinlik...
  • görgüsüzlüktür. yalnız siz bunu içinizde tutun.

şu andan 10 dakika önce yakın bir kadın arkadaşım arar beni.

"kızzz sana bişi sorcam. şu 6 ay kınası nedir ne iştir duydun mu???

"haaa evet adetmiş. bana göre görgüsüzlük ama. dünyanın en avam olayı. salak salak icatlar."

"teessüf ederim. kuzenimin 6 ay kınasına davetliyim. en sevdiğim kuzenimdir canımdır ciğerimdir. sen ona ne hakla görgüsüz dersin"

oowww yerin dibine girdim. sonra kslxldldfl tarzında bişiler geveledim. götümden ter aktı.
  • muhtemelen kıça yakılıyordur.
  • iyi uykular turkiye
  • inşallah yakında 18 cm kınası da görürüz de oğlumuzun kamaşullahı 18 cm oldu artık kınasına blowjop yaparsınız teyzesinileri de görürüz. amintolar havada.
  • eminim bir yerlerde birileri oturuyor ve insanlara nasil masraf cikartiriz diye projeler uretiyor. abi bu nedir ya her gun yeni bir sey cikiyor ve x yapti ben neden yapmayayim diye aile ici tartisma konulari ortaya cikiyor. az rahat durun be.
  • ilk duyduğumda şaka sandığım bi şey. evlenen arkadaşlarımın karılarında gördüm, bu kadar aptal olamazlar diye düşündüm ilk başta. doğum günü hadi neyse kutlayın eyvallah ama 6 ay kınası ne ulan. evlerde varaklı koltuklar bilmem neler. osmanlı padişahı/sultanı sanki.

yavrum siz gerizekalı mısınız? 6 aylık bebek için ne bu tantana? türk kızını kim yaptı lan böyle? türk dizileri mi yaptı, akp mi yaptı, nasıl bu hale geldiniz? sulara ilaç mı karıştırdılar ne oldu yani?

lan ben 30 yaşındayım benim çocukluğumda böyle şımarıklılıklar yoktu. 90'larda da yoktu, 2000'lerin başında da yoktu.

görgüsüzlüğün, sonradan görmenin dik alası.
  • götten uydurma etkinliktir.