şükela:  tümü | bugün
  • artık yerinde duramayandır. çok kıpır kıpır ve çok tehlikeli olmaya başladı yavru. tam bir enerji bombası. ilk defa anne baba olanlar için gerçekten pür dikkat olunması gereken bir süreç, çünkü sadece bir anlığına kafanızı çevirseniz orada olmayabilir artık o sıpa.

iletişim konusuna gelirsek, bizimle iletişime geçmek için elinden geleni yapıyor. şakalaşıyor, gülüyor, me-me-me ba-ba-ba diye şakırdıyor resmen. bazen karşımda bir büyük insan varmış gibi hissediyorum öyle bir bakıyorki..

tutma ve yakalama becerileri bu ay çok gelişti. her şeye saldırıp eline almak istiyor artık. bu sabah normalde avucunda tutamadığı topu michael jordan misali yakalı, biz şok :)

oturma konusu ise hala bir muamma, daha onun için erken sanırım. destekli gayet güzel oturuyor şuanda.

emekleme: çok istekli, çabalıyor. ama daha bunun için çok küçük yavrucuk.

katı mama: bugüne kadar sadece anne sütü ile beslendik. şimdi bulgaristan’da doktorumuz patates ve kabak gibi sebzelerle başlattı bizi. bir de hipp markasının pirinç püresini vermemi söyledi ( türkiye de nasıl yapıyorsunuz? günde iki öğün çok değil mi bu ayda?)

uyku: çok kötü. gecede 8500 kere kalkıyoruz. uyku eğitimi konusunda bilgisi olanlar yeşillendirebilir mi?

ekleme : arkadaşlar sakin. dünyadaki ilk bebeğe sahip olmuşum gibi hiç davranmadım. sadece gözlemlemlerimi yazdım. ne kadar saldırgansınız ya. kızlar kulubü falan yazan var hahaa. sanki sözlük çok elit bir yer. ayrıca senin bu başlikta işin ne ozaman madem beğenmiyon?
  • pirinç vermeseniz iyi olur. çünkü şeker içeriği çok yüksek.
  • dünyadaki ilk 6 aylık bebek değildir. panik yapmadan büyütünüz.
  • dünyadaki sıradan bir bebek.
    anne babalar bu kadar dikkat edip üzerine titreyip büyütürler, ergenlikte beyinsizin biri gelir yavrularını çekip alır ellerinden..
    nasıl büyütürsen büyüt istersen kuş sütüyle besle önemli olan arkadaş çevresi.