şükela:  tümü | bugün
 • http://zaman.com.tr/…rdusu-ile-girecek_2135304.html

  haberin metni;
  gezi olaylarının ardından sosyal medyanın gücünü keşfeden ak parti, bu alanda eksik olduğunu fark ettikten sonra büyük bir atağa kalktı.

  eylemlerin hemen ardından teşkilata sosyal medya genelgeleri gönderen genel merkez, şimdi de bu gücü yerel seçimlerde kullanmaya hazırlanıyor. böylece, birkaç ay önce aleyhine olan twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya ortamlarını lehine çevirmeyi planlıyor. iktidar partisi bunun için türkiye genelinde il ve ilçe sosyal medya sorumluları belirledi. onların altında çalışan ekiplerle birlikte toplam sayı 6 bini buluyor. bu ekipler, yerel seçim sürecinde sanal âlemde propaganda yapacak; kamuoyunu fotoğraf, görüntü ve yazılarla bilgilendirecek. sloganlar, aday tanıtımı ve projeler anlatılacak.

  ak parti, genel merkez’de ‘sosyal medya koordinasyon merkezi’ oluşturdu. hüseyin çelik’in başında olduğu tanıtım medya başkanlığı, süleyman soylu’nun başında olduğu ar-ge başkanlığı ile gençlik kolları koordine ediyor. 81 ilin sosyal medya sorumluları belirlendi. bu isimler, ankara’da eğitimden geçirildi. bunun için genel merkez’de bir ‘sosyal medya sınıfı’ kuruldu. eğitimler grup grup devam ediyor. 953 ilçede de aynı şekilde sosyal medya uzmanları olacak. sosyal medya timleri ağırlıklı olarak büyük şehirlere yüklenecek. istanbul’da bin, ankara’da 600, izmir’de de 400 kişilik ekipler görev alacak. seçim kampanyasına destek verilirken karşıtlık üretilmemesi ve projenin ters tepmemesi için de eğitimler sıkı tutuluyor. görev alacak kişilere, nasıl bir dil kullanacakları, üsluplarının nasıl olması gerektiği de anlatılıyor.
 • fos çıkacağa benzer ordu. içi boş laflarla, yağlamalarla, parayla pulla olmaz bu iş. şu sözlükte bile eğer söz konusu kadrolu ekibi varsa bunlardan kof bir şekilde, derinliği olmayan tarzda yararlanıyorlar. genel olaylardan haklı olabilecekleri bir tutum da sergileyemediklerinden ölümlerle bile dalga geçen bir üslup görüyoruz. bu da dehşet verici bir durum.
 • (bkz:senin adamın gol diyo)

  hayır yani sonra parasıyla tweet atan ak gençlik diyince "holkon irodösünü yok soyomozsun" diyip komik olmayın.
 • (bkz: sosyal medya)
 • işe yaramayacak ordu.

  oysa chp daha akıllı bir hamleyle bu işi outsourcing ile halletmeyi seçti.

  hem de kıytırık bir takdir belgesi, dandik bir gaz maskesi ve kahvaltı fiyatına...
 • muhtemelen atatürk'e hakaret edecek olan, necip fazıl şiiri diye abuk sabuk sözler paylaşan, doğru düzgün iktidara gelmemiş chp'ye "siz şimdiye kadar ne yaptınız?" diye sorup komik duruma düşen, mısırdan mağdurluk ithal eden, cafcaf zekasında kötü espiriler yapıp ölen türk gençleri ile dalga geçen satın alınmış bir ordu olacaktır. sadece melih başkan varken iyiydi ama fazlası çekilmeyecektir.