şükela:  tümü | bugün
  • engellileri hata olarak gören bir zihnin aklındakileri diline dökmesi. ben utandım.
  • gözlerin görmüyor sana iş vermişiz diyen sağlık bakanının olduğu memlekette, engellilere hatalı üretim muamelesi yapıldığı görülen söz.

aynı zamanda akp'nin oy oranını arttıracak bir sözdür orası kesin.
  • hata çocuklarda değil sizde hocam.
  • çocukların hatası senin gibi bir ebeveyne sahip olmasıdır.
  • olaya islami perspektiften bakacak olursak allah'a apaçık hatalı üretim yapabilen eksik varlık yakıştırması yapılıyor. adamı dinden çıkaracak sözler. halkın belli bir kesiminin inandığı dini aşağılamak suçunu bile bulabilirsiniz zorlarsanız.

edit: aradaki elhamdülillah'tan buralara geldim. evet.
  • kurban ol sen onlara diye isyan ettiren ifade.
    hata sizin kirli ruhlarınızda, kurumuş vicdanlarınızda. günahı sevabı çetele tutar gibi hesaplayan içselleşmemiş ahlak anlayışınızda. yüzeysel hayat görüşünüzde. dünyayı kendi anlayışınız kadar küçük gören gözlerinizde.
    sizin o hata dediğiniz çocuklar masumiyetin, sevginin en güzelini taşıyor.
  • vatandaşlarının kendi istekleri dışında gelişen fiziksel ve zihinsel engellerini 'hata' olarak gören zihniyete ait bir söz öbeği.

alacakları ufak yardımlar vs için ülkede hala bunlara oy veren 'engelli' vatandaşlarımız var.kendilerine en içten teessüflerimi bildiriyorum.biliyorum çoğu 'engelli' vatandaşımızın bu yardımlara ihtiyacı var,ama sosyal devlet ilkesi çerçevesinde devletin görevi zaten vatandaşlarına yardım etmektir.bunu kim gelirse yapacak.

sizi hata olarak görmeyen bir hükümet tarafından el uzatılmanız dileğiyle...
  • (bkz: hanımımla beraber)

adam önce kendi başına çocuk yapmaya çalışmış, beceremeyince bir hanım gerektiğini anlamış olmalı ki o vurguyu yapıyor. bu adamdan ne beklenir ki.
  • (bkz: akp zihniyeti)