şükela:  tümü | bugün
  • 4,10 olur.
  • 9 ekim 2015 de 2,98 tl miş bugüne kadar ortalama %5 artış göstermiş yani düz hesapla düşünürsek bugün 3,06 tl olan dolar %5 artışla 3,24 tl olmasını bekliyorum. zira düz adamım ben fakirim de.
  • melih gökçek'in paralarını topladığını gösteren kur.*
  • dolarin dip yapmasi icin 1.3 seviyelerine inmesi lazim.
    oyle 8e cikip 5e inince dip yapmis sayilmiyor algi operasyonunu sevdiklerim.
    ozal zamaninda da 10.000'den 40.000e ciktigi zamanda pesine ufak dususler gerceklesiyordu ama boyle algi operasyonu kasan yuzsuzler yoktu. el birligi ile ekonomi programi kotuleniyordu.
  • dosta güven düşmana korku vermiştir.
  • euro dolarla birlikte çıktığı seviyelerde durup hatta daha da ilerlerken, dolar gerilemişti. eğer türk lirasıakıl almaz bir şekilde sadece dolara karşı değer kazanabilseydi(değer kaybeden dolar olmasaydı) dünyadan insanlar gelir burada euro satıp dolar alır giderlerdi. olan şu; euro/dolar arasındaki paritenin bize yansıması doların gerilemesi oldu. türk ekonomisi salt dolara karşı bir şey başarmış değildir yoksa. dolar şimdi euro'ya göre nereye gelmek istiyorsa oraya gelecek.
  • borsa açılışıyla 3.6'ı geçip hemen döndü. saat 15:30'da abd tarım dışı istihdam ve saatlik kazanç verisi var. saatlik kazançlar beklentileri karşılaşa aralık için faiz artırım ihtimali %90 üstüne çıkması bekleniyor o yüzden çok önemli bir veri olmasa bile doları etkileyecek eğer düşük gelirse 3.55'lere doğru tekrar düşer ama beklenti doğrultusunda veri gelirse 3.6 seviyesi geçilir hatta 3.6'nın üstünde tutunma ihtimali de ortaya çıkar.
  • dolar dip yaptiginda sesiniz cikmiyordu demisler.

evet cunku dip dedigin 3.40 seviyesindeyken dolar topluyordum.

bu dolar 10 ay evvel 4 ü, nerdeyse 1-2 ay evvel 3.65 i test etmişti.

sizin dip dediginiz bi alim firsatiydi sadece. dolar bir kez gordugu seviyeyi asla birakmaz.

yatirim tavsiyesi degildir. ne bok yerseniz yiyin.
  • valla 3.40'tayken elimde az para vardı ona rağmen gittim aldım. zira süper bir fırsattı bak ben borsayı falan bilmem ha. tek bildiğim bir şey var bu dolar 3.80'leri tekrar gö-re-cek. belki 5 ay sonra belki seneye ama görecek. bu ekonomiyle mümkün değil ya, bi kulak arkası vergisi kaldı. şu seviyeler bile iyi bence.