• dolar dip yaptiginda sesiniz cikmiyordu demisler.

evet cunku dip dedigin 3.40 seviyesindeyken dolar topluyordum.

bu dolar 10 ay evvel 4 ü, nerdeyse 1-2 ay evvel 3.65 i test etmişti.

sizin dip dediginiz bi alim firsatiydi sadece. dolar bir kez gordugu seviyeyi asla birakmaz.

yatirim tavsiyesi degildir. ne bok yerseniz yiyin.
  • melih gökçek'in paralarını topladığını gösteren kur.*
  • biz bunları kitaplarımızda hep yazdık

2 gün önce, theresa may'in dosta korku düşmana güven veren rezalet konuşması ve ispanya'da katalonya bölgesinin 9 ekim 2017 pazartesi günü tek taraflı bağımsızlık ilan edeceğini açıklaması üzerine rallisine devam eden dolar endeksine bağlı olarak 3 ay aradan sonra 3.60'ı kırarak 3.64 yolculuğuna emin adımlarla ilerleyen kurdur.

dün, diğer gelişmekte olan para birimlerine oranla kısıtlı yükselişini bugün telafi etmesi de bu nedenle olağandır.

akşam saatlerinde türkiye etf'lerdeki çıkış hızlanabilir ve bu da son 1 ayda % 6 kayıp yayaşan bist'in tekrardan 103 bini test etmesi ve kurun haftayı 3.62 seviyelerinde kapatmasına neden olabilir. *

önümüzdeki haftanın özetini de şimdiden yapalım..

12 ve 13 ekim günleri açıklanacak üfe ve tüfe verileri çok kritik zira fed'in %2 enflasyon hedefi herkesin malumu...

bu hafta açıklanan eylül ayı ism imalat ve imalat dışı fiyat endekslerinin %9.5 ve %8.5 artış göstermiş olduğunu hesaba katarsak; önümüzdeki hafta açıklanacak abd enflasyon verileri * beklenenden iyi gelebilir ve kur, ya 3.64 - 3.68 bandına oturur ya da 3.74 öncesi kritik bir direnç olan 3.68'i kırar.

dolar dip yaparken sesi çıkmayan ekşici bildirdi.
  • mayısta 3.62 ten aldım. çarşamba günü 3.57 den bozdurdum. bugün ise 3.61 oldu. katiyen kar yapamıyorum ama olsun
    deneme yanılma tecrübe oldu bana.

dolar da eski sevgili gibi uzaktan çekici
    geliyor tanışıyosun bi halt olmadığını anlıyorsun terkediyorsun terketmenle adamı kapıyorlar iyi mi kötü mü anlamıyorsun.
  • akepe size ne içiriyor böyle. 10 kuruş kurun aşağı düşmesini doların dibi görmesi şeklinde yorumluyorsunuz. anladık çok zeki değilsinizde basit matematik işlemi yapamayacak kadar mı körsünüz.
    not: hiç bir zaman yanıtlanamayacak bir soru olmasından dolayı sorunun sonunda özellikle soru işareti yok.
  • geçenlerde dolar 3.48'e düşünce ' doların dip yapması' şeklinde başlık açan arkadaş kalsın,geri kalan herkes çıksın. onunla özel olarak konuşmak istiyorum.
  • euro dolarla birlikte çıktığı seviyelerde durup hatta daha da ilerlerken, dolar gerilemişti. eğer türk lirasıakıl almaz bir şekilde sadece dolara karşı değer kazanabilseydi(değer kaybeden dolar olmasaydı) dünyadan insanlar gelir burada euro satıp dolar alır giderlerdi. olan şu; euro/dolar arasındaki paritenin bize yansıması doların gerilemesi oldu. türk ekonomisi salt dolara karşı bir şey başarmış değildir yoksa. dolar şimdi euro'ya göre nereye gelmek istiyorsa oraya gelecek.
  • 3.6161 ile trabzonlulara selam çakmış kur.
  • çıkmasına sevinenlere kızanların olduğu dolar kuru. adam dolar kazanıp tl harcıyorsa niye sevinmesin amk? dolaylı olarak her şeye zam geliyor ok ama adamın doğrudan karı varsa her türlü daha avantajlı. ya da dolar al sat yapıyorsa tabi sevinecek yüksek satıp düşük alabileceği için.
  • valla 3.40'tayken elimde az para vardı ona rağmen gittim aldım. zira süper bir fırsattı bak ben borsayı falan bilmem ha. tek bildiğim bir şey var bu dolar 3.80'leri tekrar gö-re-cek. belki 5 ay sonra belki seneye ama görecek. bu ekonomiyle mümkün değil ya, bi kulak arkası vergisi kaldı. şu seviyeler bile iyi bence.
hesabın var mı? giriş yap