şükela:  tümü | bugün
  • sabah saatlerinde gerçekleştirilen, bilim dünyasında çığır açacak eylem.

dünya'nın güneş etrafında döndüğü şeklindeki bilim dünyasında mutlak doğru kabul edilen fenomeni çürütmek için gün doğumunu incelemeyi tercih ettik. çünkü günün diğer vakitlerinde güneşin hareketini tespit etmek zordur. ufuk çizgisinden doğuşuna bakıldığında ise süreç çok daha net olarak izlenebilir. bu yüzden yüksek bir tepeye çıktık. öncelikle güneş'in tam olarak doğacağı noktanın hizasında toprağa dik bir çizgi çektik. bu sayede dünyanın yer değiştirip değiştirmediğini görebilecektik. güneşin doğuş zamanı geldiğinde hareket etmediğimden emin olmak için kendime sıkıca sarıldım hatta garanti olsun diye arkadaşıma beni tutmasını söyledim. pür dikkat bir şekilde güneş gözlüklerimizle ufuk çizgisini izlemeye koyulduk. güneşin bir kısmı görünmeye başladığında hiçbir yere kıpırdamadığımıza eminim. güneş gözlerimizin önünde yavaş yavaş yükseldi, dağın arkasından tamamen çıktı. bu süre zarfında en ufak şekilde bile hareket etmedik, hareket eden tek nesne güneş'ti. toprağa çektiğimiz çizginin de konumu değişmemişti.

bu yüzden kimse dünya güneş'in etrafında döndüğü palavrasını yutturmaya çalışmasın. bilim deney ve gözlemler ile ilerler. herkes dogmatikliği bırakıp gerçeği kendisi arasın.

edit: araştırmamız bazı bilim düşmanlarının zoruna gitmiş. sorsan ne karl popper'den ne de yanlışlanabilirlik ilkesi'nden haberleri var ama bilimsel ilerlemeye taş koyuyorlar böyle.
  • lülüfer'i artık daha iyi anlıyorum.

dünya dönüüüyoooor
    sen ne dersen de.
    yıllar geçiyor
    park etmesende.
  • adım 1: zıpla

adım 2: yere düş

adım 3: zıpladığın ve düştüğün yerin koordinatlarını karşılaştır

fark yoksa dünyanın dönmediğini ispatladın. başarılar..
  • "bundan kadehteki rakının da haberi var mı delüganlı?" şeklinde sordurası olan ispat.
  • şimdi hypatia'nın kemikleri sızladı...
  • aydınlandım.

bu arada ben yerçekimi olayına da inanmıyorum.
    onu da ispatlar mısınız?

mesela; kendinizi büyük bir uçurumdan aşağı doğru yavaşça bırakın ve sonrasında tespit ettiklerinizi bizimle paylaşın.
  • işte ispatı yıllar önce burada gayet güzel şekilde açıklanmış ve konu kapanmıştır. fazla da konuşmaya gerek yoktur.
  • yazmayın lan böyle şeyler inanıyorum amk.