şükela:  tümü | bugün
  • dün öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığına bu entryi girmiştim:

(bkz: #71208802)

50'den fazla fav almış olan entrymin bir benzeri, bir kaç saat sonra bir başka yazar tarafından değiştirilip şu hale getirilmiş:

(bkz: #71215165)

bu arkadaş entryi yazdıktan sonra anında ekşi şeylere koymuşlar.
    https://seyler.eksisozluk.com/…en-bir-yildiz-olmasi

olabilir. sorun yok. önemli olan insanlar yeni bir şey öğrensin. benden yada başkalarından olması hiç önemli değil. ekşi şeylere de o arkadaşın adıyla konulması hiç sorun değil. sonuçta bu benim bir tez çalışmam değil. anonim bir bilgi, internetten kolayca bulunabilir.

ancak bu araklamayı yapan yazar arkadaşın profiline baktığımızda sadece 28 entrysi var ve 12 kez ekşi şeylerde yer bulmuş. bir kaç fav. almış entryleri bile yayınlanmış.

https://eksisozluk.com/biri/ters leblebi

insan tabi hayret ediyor böyle üst üste gelen tesadüflere.

eğer torpil, emek hırsızlığı, adaletsizlik gibi kavramları her gün sorguladığımız bu mecra da yazarlarına , aynı muameleyi yapacaksa gerçekten siktir olup gidelim bu ülkeden.

yada ben çok art niyetli bir kişiyim.

sözlük yönetimine ve ilgili arkadaşa yazdım ancak bir geri dönüş alamadım. bakalım gelişmelere göre editleriz yazımızı. gerekirse özürümüzü de dileriz. eğer uçurulursam da geriye kalanlara selam ederim.

edit 1: evet yazılarımın ekşi şeylerde paylaşılması için izin vermiştim. hatta daha önce yayınlanmış yazılarım var.

ama tekrar söylüyorum sorun sadece benim adımın geçmemesi değil. sorun bir adam kayırmacılığın olması, bir araklamanın olması. ve bunu ekşi sözlüğe hiç yakıştıramamam.
  • sözlüğün standartları düşeli çok olmuştu. doğal bir rezalet.
  • uzun zamandır böyle bir araklama görmediğim rezalettir. özel mesajla gelen video bile araklanıp entry'e eklenmiş *

ilk entry'i giren yazar arkadaşımızın yazdıklarının ekşi şeyler'de yayınlanmasına izin verip vermediğini merak ediyorum. acaba sözlük entry kullanımına izin vermeyen yazarların yazdıklarını modifiye(?) edip ekşi şeyler'de kullanmak için böyle bir yöntem mi geliştirdi?
  • standartla alakalı değil bence. başka bir yazar arkadaşın da (bkz: saygilar) entry sayısı az ama yazdığı yazıların tamamı yüz ise seksen tanesi ekşi şeyler sayfasında yer bulmuş.
    aynı şey soner bastiat idi sanırım, az ama öz entry yazan bir başka yazar için de geçerli.

yani bunun standartla ilişiği yoktur, binlerce entry girip kimseye bir şey katamamak ile ilgilidir.

sözüm başlığı açan yazara değil elbette.
    emeği ya da yaptığı paylaşım başka biri tarafından değiştirilip yazıldıysa ve ekşi şeylere eklendiyse yanlış yapılmış.

edit: imla..
  • sadece kendisinin entrysiu olsa rezalet demezdim. ama çok olmuş.
    sözlük değil artık yönetim için burası, adeta para kaynağı. ne kadar çok tık, yada reklam o kadar para nede olsa. ssg se kanzuk da aynı idi.
  • aklıma bahsi geçen yazarın sözlük resmi hesabına ait sanal yazar olması geldi ama kimsenin günahını almayayım.

rezalet olup olmadığı belli olmayan rezalet.

bu arada bahse konu olan entry ise efsane.
  • (bkz: #69811435)

sponsorlu başlıkta entry sahibi olması sebebiyle, başlığı açan arkadaşın o kadar da art niyetli olmadığına ikna olduğum rezalet.