şükela:  tümü | bugün
  • bize ne amk bize ne?
    siz ne yapıyorsanız yapın bize ne?

kaymak yersiniz, kaymağı paylaşırsınız bundan bize ne?
    kaymak için kavga eder, birbirinizi hırsızlıkla suçlarsınız bundan bize ne?

siz tepede, biz piramidin dibindeyiz.
    sizin yaşamınızı, işleriniz, sevinç ve acılarınızdan bize ne?

sizin için en güzel şeyi yüz yıl önce demiş adam.
    (bkz: han-ı yağma)

sen sanki hakkınla mı, bilginle mi o makama geçtin?
    sen değil sadece, senin gibi binler var binler.
    kendiniz çalar, kendiniz oynarsınız, kavga edince de mızmızlanıp bize şikayet edersiniz birbirinizi.
    ama bundan bize ne?

ben bugün ayağına çivi battığı halde çalışmak isteyen bir işçi gördüm.
    çivi derken öyle aklınıza küçük bir şey gelmesin.
    adamın ayağına 10'luk çivi battı ama adam yevmiyem gitmesin ben çalışırım dedi.
    içim yandı lan içim.
    fakir, yoksul olduğu o kadar belli oluyordu ki her halinden. adamın gözlerinde ışık yoktu,
    yetersiz beslenme, sürekli yüksek enerji ile çalışma ve sonuç adam 35 yaşında ama ben 50 sandım.

bey efendiler milletin vergisi ile kanal çalıştırıp oradan aylık 10 bin dolar maaş alsın, sonra da istifi idiyirim bin
    diye de çıkıp konuşmayın.
    kim bilir neyi paylaşamadınız da ayrılmaya karar verdiniz.
  • basın açıklaması doğru ise daha fırtınalar kopacak demektir. adam resmen yeşim salkım ile voltron oluşturmaya karar vermiş demektir. helal olsun bu yollar.
  • bir trt ana haber spikeri, vasat bir şarkıcı tarafından keyfi nedenlerle görevinden edilebiliyor. işte yeni türkiye!

tabii tarafların ikisi de yeni türkiye'nin birer neferi, bahsi geçen kurum da öyle; tarafsız bir tespitte bulunmak istedim sadece...
  • başından beri hersey yanlıştı zaten.

1- topluma "mal" olmuş bir kadın senin gibi birinin eşi olamazdı. umreye gitmek demek hidayete ermek değildi.

2- hadi herşeyi sineye çekip evlendin diyelim, trt de spikerlik yapamazdın.
  • süreçte çok yıprandığı için bu kararı aldıysa sözüm yok. zira erhan gerçekten çok efendi ve düzgün bir adamdır. ama söylendiği gibi gülben ergen tarafından görevine son verildi ise trt binasının tam ortasına sıçayım.

adam eşi tarafından aldaltmış, efendilik edip konuşmamış; ihale nasıl erhana kaldı anlamadım.
  • basın açıklamasından bir bok anlamadım, anlatım bozukluğu var. otur sıfır.
  • kasetlerin en ta..lisi gulben ergen'in elinde sanirim. bu ne yahu? alti ustu sarkici (sanatci degil) olan bu kadina nasil kimse dokunamiyor?
  • zafer kiraz'ın koltuğunu geri kazanması anlamına gelebilecek istifadır.