şükela:  tümü | bugün
  • yüzüğü çıkarmadığın için "emin misin?" diye sormuş.
    bir şeyi unutmuyor musun? manasında

evlenirseniz 3 sene sonra gel hatırlat.
  • bugün tunalı hilmi dubh linn pub'da aldığım teklif. "bu süzme akıllı niye burada bu şekilde soruyor, birkaç defa daha sordurayım ki vazgeçsin" diye tekrar ettirdim. ama vazgeçmedi.

sanırım pisi pisine evlenicem :((
  • bi çok açıdan hata etmişsin biraderim.

öncelikle aşık olmak süper falan bişey , ona lafım yok.

ama nasıl sarhoşken iş sözleşmesi yapmıyorsak, esasen legal bir anlaşma olan evliliği de "aşığım" diye kabul etmemek lazım.
    aşkın sonu evlilik gibi yanlış bir çıkarım var.
    öyle olmak zorunda değil. tıpkı evliliğin öncesinin aşk olması gerekmediği gibi.
    evlilik legal, yaptırımları ve avantajları olan iki birey arası bir sözleşmedir.

evlenenlerin 99.9999%unun da bu sözleşmenin şartları ile ilgili pek bir bilgisi olmaz.

evlendikten sonra altına girdiği yükümlülüğü anladığı gibi, boşanması halinde oluşan kanuni sonuçları en başta değil en sonda öğrenir.

özetle tamamen yanlış sebeplerle legal bir sözleşmeye girmişsin bu bir.

ikincisi evlilik teklifi, düğün vs, bir çok kız için cocukluktan beri hayalini o veya bu şekilde kurdukları bir olay. sen nasıl pes fifa oynarken "bi gün ben de gol atıp binlerce kişiye koşucam" diye hayal kuruyosan o da tek taşı romantik bir ortamda aldığının hayalini kurdu. en yeşil saçlı feminist bile olsa emin ol bunu kurdu. bir çok kez muhtemelen "bu anı mükemmelleştirecek şey evlenme teklifi olurdu" diye aklından geçirdi.

o yüzden tunalıda bi barda evlenme teklifi almak büyük hayalkırıklığı. o seni beklettiği 30 saniye var ya.. hah işte o sana ve kendi şansına sövdüğü 30 saniyedir.

sen bunu evliliğiniz süresince dinleyeceksin. şimdiden çalışmaya başla (bkz: dırdır/@skeptico)

kabul etmesine gelince. o dediğin 30 saniyelik beklemenin bene manası şu :
    "yakın gelecekte başka ve daha iyi bir evlilik teklifi ufukta görünmüyor.. yaşım da geldi geçiyor, bari bu treni kaçırmayayım.. sonra durumda değişiklik olursa bakarız".

özetle eger yenge güzelce bi kızsa ve es kaza senden daha az şapşal bir erkekten ilgi görürse az önce üstte bahsettiğim legal sonuçları en yakından sen tanıyacaksın. yaşayacağın travmayı vs zaten saymıyorum.

ben şahsen evliliğe karşı değilim, aile ve cocuk sahibi olmak bence çok çok önemli şeyler. işte bu kadar önemli gördüğüm bir şeyin bu denli şapşalca yapılmasındansa hiç yapılmaması bence çok daha iyi.

eh.. romantik komediler, cosmo, astroloji ve dota 2'yle büyüyen insanların şapşallığı düşünülünce de benim default tavsiyem "siz evlenmeyin" oluyor.
  • inşallah başka şeylerini yazmazsın. bize ne olum!

(bkz: 6 ekim 2017 formatın anasını sikmen)
  • (bkz: dubh linn)
    (bkz: tunalı)
    kızı güzel bi yere götürseydin olm, çocuk musunuz siz
  • (bkz: aferin)
  • bozmayın lan cocugu hırtlar!
    belli ki aşık işte. duygu patlaması olmuş yazmış buraya.
    tebrikler kardeşim, allah mesut etsin :)
    şimdi başlık açmayıp bi yere iliştirivereydin dicem ama...
    adam duygusalsa ve hayatında bi kere olacaksa bu durum, o da olmaz lan.
    yaz lan bu çakma bohemlerin anasını s.ktiği sözlüğe bi başlıkta sen aç lüzumsuz yere.
  • o değil de yenge çok iyi bir insamış ki "emin misin?" diye sormuş.

ileride "ama beni uyaran olmadı" deme dostum.