şükela:  tümü | bugün
  • izmirde yoğun şekilde kendini göstermekte.

normalde 8:30 dan sonra kimse kalmaz burda, trafik biter ama bugun ilk kez anormal bi durum var.

20 dakikada oldu çikamadim sahile.

edit: iyi dilekleriniz icin tesekkurler. alisik degiliz bunlara, sinir stres olduk sabah sabah.
  • buca'da bile hissedildi. çok şiddetli bir olay.
    ölen ve yaralananlar olmaz umarım.
  • bölgede çok katlı ve lüks yapılaşma (yani çok sayıda kişisel araç) devam ettikçe daha da artacaktır o trafik. bütün semt, çok büyük parseller ve tek gidiş tek geliş yollarla çevrili. çok fazla çalışma alanı da yok. bütün semt sakinleri başka yere gidip geliyor her gün. bildiğim kadarıyla toplu taşıma da o bölgede çok yoğun değil. insanlar parasıyla rezil olmayı seviyor.

ek bir öneri atayım ortaya: orası dümdüz bir semt. izban ve tramvay duraklarına dev bir bisiklet otoparkı yapılsa ve tren sıklığı arttırılsa bence insanlar rahat rahat toplu taşımayı tercih eder.
  • 20 dakika trafikte kaldığı içen şikayet eden izmirli beyanıdır.

istanbul'da 8 km yolu 3 saatte gittiğimi biliyorum.
  • keşke ben de mavişehirde yaşasaydım da trafiğe kalsaydım dedirtendir. sabah 7'de servise bindim. işe yeni geldim.
  • bir yeşildere trafiği değildir.
  • belediye tramvay yapmış, insanların hala trafikle cebelleşmekte diretmesini anlayamıyorum. evet, çok katlı binaların, sitelerin yoğun olduğu bir semt, ama yollar gayet yeterli. ana arter 3 şeritli. ara yollar kimi yerlerde iki şeritli, kimi yerlerde gidiş geliş. ancak o yollarda trafik olmaz, ana arter ışıklarda trafik olur. özellikle mavişehir folkart önünde...

her neyse, insanlar toplu taşıma kullansa hiç olmayacak trafiktir. iş bu tanım cümlesiyle entry kapatılmıştır.
  • albatrosların arkasındaki koca koca binalar ve siteler bitip de oranın nüfusu 5 bin artınca esas göreceğimiz şeydir o trafik!

zaten daracık yollar , park sıkıntısından yol kenarına park eden araçlar yetmezmiş gibi aynı küçücük yere 3 tane de okul yapıldı ve pimi de çektiler bu sayede..

gene aynı şekilde egepark, kipa, mavibahçe ve yakında bitecek olan optimum da da racık bir alanda olacak..

koca karşıyakada başka yer yok, hepsini aynı yere yapın tabii..

önümüzdeki 2-3 sene içinde mavişehir kimsenin gidemediği ve oradan da gelemediği bir yer haline gelirse kimse şaşırmasın...