şükela:  tümü | bugün
  • türkiye finallere gidecek üstelik grup lideri olarak dememize sebep olsun diye umut ettiğim maç.
    50 sene bekleyen nesil olmayalım.
  • iki maçı da kazanırsak (ki kazanabiliriz, hatta normal şartlarda "rahat kazanırız" diyebiliyor olmalıydık, izlanda ne, finlandiya ne amk) bence lider bitiririz. ukrayna bize oynadığı gibi oynarsa ben hırvatska'nın deplasmanda o ukrayna'yı yenebileceğini sanmıyorum. hele ki yarmolenko denen herif oynarsa hiç sanmıyorum
  • arda turan gibi adamların oynadığı milli takımı desteklemiyorum ben.
    umarım izlanda 3 atıp 1 sayar
    tabi selçuk inan veya volkan şen gibi top tepiciler de dahil bu gruba

liyakat neydi ? liyakat emekti

bu arada iddaa 1,60 oran vermiş ki. resmen sazan.avi

maç sonu editi: arkadaşlar ben sadece gödrüklerimi yazdım. benim gördüklerimi baştaki adamlar göremiyorlar mı sanıyorsunuz ?
    para tatlı geliyor para. kimse koltuğunu bırakmak istemiyor.

ayrıca maçtan önce bu entry şükele modunda 3. sayfadaydı. şuan 6. sırada.
    bu durumda kusura bakmayın ama siz de ikiyüzlüsünüz. önce milli takıma hep destek tam destek.
    sonuç kötü olunca vurun abalıya.
    yok öyle yağma.
    herkes önce kendine bakacak.
    ülke olarak en tepeden en sona kadar sıçmış durumdayız. ve hala bu kötü durumumuzla övünenler var.
    utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama siz ondan da anlamazsınız ki !!!!

diğer tahmin ve yorumlar
    (bkz: #70420933)
    (bkz: #69448764)
    (bkz: #70124352) (gençlerbirliği şimdiden garantiledi bile)
  • buraya kadar gelmişiz, 40 yılda bi milli maç heyecanı yaşayacaz, bir dünya kupası daha görelim ölmeden...

buradan geri dönmeyin lan... lütfen!

anket
  • yolunuz acik olsun ay yildizlilar...

haydi eskisehir, destek zamani!
  • eskişehir taraftarı sayesinde kazanacağımız maç.

edit: taraftar bile bu takıma bir şey yapamaz.
  • 2018 dünya kupası avrupa elemeleri i grubu 9. hafta maçı. tv8'de yayımlanacak maç, 21.45'te başlayacak. izlanda'nın 2 puan gerisinde olduğumuzdan dolayı gruptan çıkma şansımızı sürdürmek için kazanmak zorundayız.
  • cok onemli bir ayrinti var;

ıki maci da kazanip grupta ikinci oldugumuzu varsayarsak, eleme oynayacagiz. 8 adet ikinci takim eleme oynayacak, en kotu ikinci elenecek.

italya,danimarka,isvicre(veyaportekiz) gruplarinda ikinciliklerini garantilemis durumdalar, ve biz iki maci kazansak da, bu takimlari seribasi hesabinda kullanilan, fifa world ranking e gore gecmemiz mumkun degil. bu durumda geriye 1 tane seribasi spotu kaliyor.

bu seribasi spotuna sahip olabilmemiz icin, galler in elemenin disinda kalmasi gerekiyor, ya en kotu ikinci olup elenmeliler ya da gruplarinda 3. olup elenmeliler.

eger galler, cuma gunu oynayacagi gurcistan macini ve son oynayacagi irlanda macinin ikisini birden kazanamazsa %99.9 eleniyor. ıki mactan 4 puan cikarip grubu bu sekilde 2. bitrseler dahi en kotu ikinci olup eleniyorlar.(cok siradisi seyler olmasi gerek diger gruplarda, elenmemeleri icin)

yolumuz acik, sans bizden yana gorunuyor. kuzey irlanda, iskocya(slovakya), yunanistan(bosna), isvec(hollanda) yi kazanilan son 2 mac ile beraber son bir yillik takvimde performansimiz iyi oldugu icin; maclardan sonra, kuradan once hesaplanilacak ranking cetvelinde altimiza aliyoruz.(slovakya, isvec ve kuzey irlanda ustumuzde su anda ama biz iki macimizi da kazanirsak yeni rankingde onlerine geciyoruz) galler' in maclarini da takip etmeliyiz ki seribasi olamayip italya ile falan oynamayalim.

ulan dunya gozuyle bir dunya kupasi daha gorelim, matematik manyagi oldugumuza degsin be. hadi cocuklar bileginize kuvvet.

not: iki maci da kazandigimizda, ukrayna(hirvatistan, kosova) da bizimle birlikte iki macini birden kazanirsa, dunya kupasina direk gidecek takimi gol averaji belirleyecek. su anda ukrayna ile gol averajimiz esit, yani son iki macta ukrayna dan fazla fark yapmamiz bizi cok acayip bir sekilde dunya kupasina direk gonderebilir. biz hirvatlari iceride yendiysek bizden daha iyi top ounayan ukrayna da ayni seyi yapabilir. kosova farkli yenilmezse bu ihtimali ciddi ciddi dusunmeye baslayabiliriz. olabilir, olur mu olur, hem de bal kaymak olur. sizin de bileginize kuvvet kosovali kardesler.

saygılar.
  • fiziki olarak izlanda iyi ancak o işte.akıllı oynarsak işimiz zor değil.umarım arda oynatılmaz.zamanım arda turan fanboycusu olan biri olarak söylüyorum bunu.belki 3-0 önde oluruz dakika 88 olur o zaman alın.arda forma istiyorsa gitsin atletico madride veya oynayacağı bir yere.birde galatasaraya gelmesin.taraftarın yarısı istesede diğer yarısı nefret ediyor.

ilk yarı ediyor:tüm görüşüm değişti.izlanda da ukrayna da hatta en kötü takım bile bizden daha çok hak ediyor dünya kupasına giymeyi.tff milli takımı kapatsın hatta burak arda ve diğer veledler de milli formayı yaksınlar bir daha giymesinler.bu ülke insanını sevindiremiyorsanız bari uzmeyin
  • luçesku tribünde,
    hakan çalhanoğlu cezalı,
    yüzyılda bir gelen adam ilk 11'de,
    sarbi reyiz kadroya alınmış,
    izmir marşı! düşmanı eski konya başkanı içün bylocktan 15 sene isteniyor,
    teog kalkmış, öss ne olacak belli değil, çocuklar öylesine okula gidiyor,
    topbaş kızağa çekilmiş,
    melih gökçek gitmem diyor,
    tayyip, barzaniye yaptırım için! iran'a gidiyor...

maça müthiş bir kaos içinde başlayacağımız içün kesinlikle kazanırız.

terim var milli takımı tutmuyorum, arda var tutmuyorum, emre var, volkan var, zart var, zurt var tutmuyorum.

siz gene tutmayın ama lütfen siktir olup gidiniz. ben milli takımı'mı dünya kupasında üzerimde önlük kah dersten kaçarak, kah tenefüs aralarında öğretmen odasının penceresinden izledim. gene izlemek istiyorum. zaten 2 kere gitmişiz, biri 2002, ç diğeri dedemin babasının zamanı.

2018 rusya içün vurduğunuz gol olsun...