şükela:  tümü | bugün
 • unics kazan eurocup’a venezia yenilgisiyle, lige de astana galibiyeti ile başladı. kanaatimce geçen seneye göre güç kaybetmiş olsalar da eurocup için bir ekol. üstelik nba’den gelen isaiah canaan gibi bi güçleri var.

  bahçeşehir ise lige tofaş ve daçka galibiyetleri işe sağlam bir giriş yaptı. ancak eurocup’a talihsiz bir başlangıç yaptı. (bkz: #113713011) takım henüz tam oturmamış olmasına rağmen hücum anlamında pek sıkıntı yaşamıyorlar. ancan savunma anlamında zaafları çok fazla. canaan’i durdurmaları gerekecek.

  ve pota altında çok zayıf bahçeşehir. keşke afyon’dan peyton aldridge’i getireceklerine çok daha sağlam bir pivot getiselerdi.

  2 haftadır bahçeşehir’in eurocup maçını ntv veriyor. bu güzel haber. yine 19.00’da televizyon başında olacağız. zorlu bir kazan deplasmanı olacak.
 • devre arası:

  unics kazan 48-47 bahçeşehir koleji

  maç başa baş gidiyor. bahçeşehir hiç oyundan kopmadı. alex perez çok büyük oynuyor. erick green’e hep ikili savunma geliyor. jamal jones’un daha çok oyuna girmesi lazım. ismet akpınar’ı da kullanabiliriz. bütün hucüm ribauntlarını veriyoruz. cidden bi pivot lazım şu takıma.
 • gayet tempolu bir mac oluyor. bahçesehih'in rotasyonu maç sonuna yetmeyecek gibi.
 • alex perez mükemmel oynuyor. 33 sayiya ulasti.
 • maç sonucu
  unics kazan 89-88 bahçeşehir koleji basketbol takımı

  öncelikle kazan'ın kazanması sürpriz değildi ancak maçın seyircili oynandığını belirtmek lazım. bu sezon her takımın kullanamadığı bir avantaj bu. ancak bir şey fark ettim ruslar maskeyi burnunun altına indirmiş. ne anlamı kaldı o zaman? mesela zalgiris kaunas'ın maçlarında bir tane maskesini indirmiş litvan görmemiştim. kalite farkı.

  ilk yarı 48-47 bitti. 3.çeyrek başlarken bahçeşehir 48-50 öne geçti ardından unics'ten peş peşe üçlükler geldi fark çift hanelere çıktı. 3.çeyrek 70-61 sona erdi.

  son çeyrekte tempo arttı unics faulleriyle bahçeşehir farkı kapatmaya başladı. bitime 5 dk kala skor eşitlendi 75-75. son dakikalarda jamar smith üçlüklerine devam etti. 7/8 üçlük ile oynadı maç genelinde. alex perez'in büyük mücadelesi ile son 50 saniyeye girerken bahçeşehir 87-88 öne geçmeyi başardı. bitime 3 saniye kala jamar smith'in sayısı ile 89-88 unics öne geçti. bahçeşehir son topu kullanamadı ve bu şekilde sona erdi. alex'in çabalarına yazık oldu.

  bahçeşehir cephesinde alex perez 33 sayı, erick green 14 sayı, ismet akpınar 12 sayı, peyton aldridge 12 sayı ile skora katkıda bulundu.

  bahçeşehir'de pivot sıkıntısı var. o ribaundların o kadar kolay verilmemesi gerekiyordu. neyse sonuç olarak favori unics gruptaki ilk galibiyetini aldı. bahçeşehir'in ise henüz galibiyeti yok ve grupta sonuncu sıradalar.
 • unics kazan'ın jamar smith'in bitime üç saniye kala gelen basketiyle öne geçtiği ve son topta bahçeşehir'in oyun kurmasına izin vermeyerek kazandığı maç... sadece son beş dakikayı izledim, unics müthiş bir dış şut isabetiyle oynadı, maç kopmak üzereyken holland ve brown'ın aptallıkları ve alex perez'in çabasıyla maç bahçeşehir lehine döndü. holland bir tane saçma sapan üçlük denedi, bir tane de içeri girip top kaybetti, unics adına neyse ki jamar gibi bir lider oyuncu var da maçı kurtardı.
 • maç sonucu:

  unics kazan 89-88 bahçeşehir koleji

  unics kazan bu turnuvanın en tecrübeli bir takımlarından birisi. bahçeşehir ilk defa katılıyor. deplasmanda seyircili oynanan rusya deplasmanında çok iyi mücadele etti. temsilcimiz 3.çeyreği 70-61 geride kapamasına rağmen çok iyi geri döndü. jamar smith isimli pezevengin 7/8 üçlük attığı, unics kazan’ın ise takım halinde %65 civarı yüzdeyle üçlük attığı, özellikle son periyot peş peşe gelen seri üçlüklere rağmen direnci kırılmadı hatta öne bile geçti bahçeşehir koleji basketbol takımı. 88-87 öndeyken hücum etme şansı da oldu ancak boş döndüler ve dönüşte sayı yediler. 89-88 gerideyken 3.1 saniye kala son top bahçeşehir’e kaldı ancak maçın yıldızı alex perez isabeti bulamadı. çabasını takdir ettim yine de takımın.
 • eurocup bugün yaptığı açıklamada maçın son anlarında yapılan hakem hatasını kabul etti.

  yani diyor ki: "dördüncü çeyrekte maçın bitimine 27.3 saniye kala bahçeşehir oyuncusu perez topu oyun sahası içerisinde kontrol etmiş, ardından da potaya giderek maçın sonuna 18.0 saniye kala iki sayılık atış denemesinde bulunmuştur. 16.8 saniye kala top potaya temas etmiş, şut saati yenilenmemiş ve maç saatinde 14.3 saniye kala bahçeşehir adına rıdvan hücum ribaundu almıştır. bu durum kurallara aykırıdır,çünkü top potaya değdikten sonra bahçeşehir topun kontrolünü yeniden ele geçirdiği için şut saati operatörü şut saatini yeniden 14 saniyeye sıfırlamalıydı."

  eğer süre 14 saniye olarak verilseydi unics muhtemelen faul yapacaktı. o zaman da işler değişebilirdi. bahsedilen hata: https://www.youtube.com/watch?v=mttej2bzyn0
 • maçı izlerken de ben de farketmiştim. ribuanddan sonra süre yenilenmedi. eğer yenilenseydi şu an çok farklı konuşuyorduk. haketmişlerdi kazanmayı. keşke kural doğru uygulansaydı da sonu galibiyetle bitseydi. ama yine de önce alex perez’in sonra da bütün bahçeşehir takımının yüreğine sağlık. güzel bir karakter koydular ortaya.