• roger waters'ın doğum günü.
  • akhisar, balikesir, gönen, inegol, soke'nin kurtulus günü
  • kadim zamanlardan beri önem arz eden bir gün olduğunu dü$ünmekte yanılmıyormu$um belli; roger waters da benden yıllar önce bugün dünyaya gelmi$.
  • canimdan bir parçayı kucağima verdikleri gün. kavurucu yazin bitişi ılık mis gibi havanın yüzüme vuruşu eski benin yok olduğu gün. bir insanın doğum gününün ne kadar önemli olabilecegini insan bir can dünyaya getirince anlıyormuş meğer.
  • balıkesir'in yeni merkez ilçeleri'nden biridir.
  • benim ve john dalton un doğumgünü. hiç sevmediğim tarihtir.
  • balikesir sehir merkezindeki carsinin adi.
  • balıkesir ile izmir arasında çalışan ekspresin adı.
  • türkiye gibi bir ülkede yaşayıp hiç bir günün öneminin olmadığı bir tarihtir..
  • 1939 yılında nazi almanyası tüm yahudi vatandaşların sarı yahudi yıldızı taşımasını zorunlu kıldı
    1955 yılında atatürk'ün selanik'te doğduğu evin bombalanması gerekçe gösterilerek başlatılan ve iki gün süren istanbul ve izmir'deki gösteriler rumlara yönelik bir tahrip ve yağma hareketine dönüştü. istanbul ve izmir'de sıkıyönetim ilan edildi.
    1958 yılında başbakan adnan menderes, muhalefeti eleştirdi; "idam sehpalarında can verenlerden ders alsalar ya," dedi
    1980 yılında cumhuriyet halk partisi (chp) genel başkanı bülent ecevit işçilere hitaben; "tribünlerden sahaya ininiz" dedi
    1982 yılında yazar azra erhat öldü
    1987 yılında siyasal yasakların kaldırılması için referandum: 89 bin 251 farkla yasaklar kalktı. böylece, süleyman demirel, bülent ecevit gibi 12 eylül askeri darbesi sonrası kapatılan partilerin liderlerine siyaset yolu açıldı.
    1988 yılında gazeteci mehmet ali birand hakkında "işte apo, işte pkk " dizisi nedeniyle dava açıldı. milliyet gazetesinin 17 haziran tarihli nüshası dizi nedeniyle yasaklanmıştı.
hesabın var mı? giriş yap