şükela:  tümü | bugün
  • akıldan, izandan, gazetecilik etiğinden ve en önemlisi ahlaktan yoksun manşettir.

ayrıca, akıllara sözde kabataş saldırısını getirmiştir. olay gerçek olsa bile seçime günler kala doğrudan bir cumhurbaşkanı adayını bu şekilde hedef almaları hem ak parti'nin hem de yandaş medyanın ne kadar çaresiz olduğunu gösteriyor.

hızlıresim - 1 hızlıresim - 2 hızlıresim - 3

***ek olarak anarax nickli arkadaşın şu entry'sine de bir atıverin.

(alternatif link 1 2 3 )

haber metni şöyle:

"her fırsatta 'hoşgörü ve özgürlükten bahseden chp'nin cumhurbaşkanı adayı muharrem ince taraftarları nasıl bir zihniyette olduklarını ankara'da gösterdi! ankara keçiören mahallesi yeşilırmak caddesi üzerinde kardeşiyle otobüs bekleyen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki m.s, bu sırada başka bir kadınla sohbet etmeye başladı.

barbarlar!
    kendi aralarında cumhurbaşkanlığı seçimi için konuşan ve erdoğan'ın 1. turda seçileceğini söyleyen m.s.'ye ince'nin afişlerini yapıştıran nazife cansu delibaş ve zafer nigar, bir anda saldırıda bulundu. genç kıza ve cumhurbaşkanına hakaretler yağdıran barbarlar, vahşi bir şekilde m.s.'nin saçından tutup çekerek darp etti. genç kızın saçları kökünden koptu. saldırganların elinden çevredekilerin yardımıyla kurtulan m.s. polise gidip şikayetçi oldu.

'size daha neler neler yapacağız!'
    babası emniyet müdürü olan m.s. böyle bir şeyin başına geldiği için şoka girdi. üniversite 3. sınıf öğrencisi m.s. yaşadığı dehşeti anlattı: cumhurbaşkanımıza yönelik ağza alınmayacak hakaretlerde bulundular. ben de onlara 'cumhurbaşkanı olan bir kişiye yönelik böylesi hakarette bulunmaya hakları olmadığını hiç kimseye karşı hakaret etme haklarının olmadığını söyledim. nazife cansu delibaş adlı kadın 'hala tayyip'i savunuyorsunuz' diyerek bana saldırdı ve saçlarımı çekmeye başladı. kendimi korumaya çalıştım ancak bu sırada kadın saçlarımın büyük bir bölümünü koparttı.

bu sırada da 'o.. çocukları size daha neler yapacağız. senin kafandaki tüm saçları tek tek yolacağım o…' diye bağırdı. yere attığı saçlarımı gösterip bana hakarete devam etti ve 'sana daha neler yapacağım,' dedi. bu sırada zafer nigar isimli şahıs da bana 'sen ne karışıyorsun o… seni ilgilendirmez' dedi ve nazife cansu delibaş'ın alarak götürdü."
  • (bkz: 25 haziran 2018 akşam gazetesine kayyum atanması)

olay doğru da olabilir bilmiyorum araştırmadım bakmadım. lakin sen medyasın kardeşim böyle bir dil kullanamazsın. bu bildiğin nefret dili. kendinizden nefret ettirdiniz iyice. inşallah 25 haziran ya da 9 temmuz'da kayyum atanacak olan gazetenin manşeti.
  • görüntüleri bu cuma yayınlanacak olan haberdir.
  • seçiminizi sikeyim kodumun vahşileri. kızı resmen linç etmişler hala seçim dönemi ne gerek vardı bunun haber yapılmasına diye hayıflanıyor.

"size daha neler yapacağız" tehditinin de altı boş değil. chp gücü eline aldığı an kendinden farklı olan kimseye nefes aldırmaz.

gelen mesajlara ve burada yazılanlara o kadar şaşırmadım ki. amasız fakatsız tek bir cümle kurulamamış. 4 tane yabani 20 yaşındaki bir kıza hakaretler edip linç ediyor buradaki onursuz da ne desem de olayın üstü kapansa diye sıraya geçiyor. sizden insanlık bekleyen anasından am beklesin haysiyetsiz davar sürüsü.
  • başta iktidar partisi olmak üzere, şu güzelim memleketi şiddet bataklığına itenlerin utanması gereken manşettir.

iktidarından stepnesine, ana muhalefetinden iyi huylularına, demokrasi havarilerinden çiçek çocuklarına... son 20 yılda bu memleket öyle çirkin, öyle yoz, öyle acımasız, öyle vicdansız, öyle karaktersiz, öyle riyakar bir hale geldi ki... yazık bu memlekette doğan çocuklara, yazık bu ülkenin geleceğine.

bu memleket yansın ya... göktaşı düşsün temizlensin..
  • sadece akşam gazetesinin bildiği sır.
  • bu ne lan, deri eldiven yok, çıplak adam yok.

böyle mağduriyet mi olur? formunuz düşüyor, eskiden böyle miydiniz siz? bak iktidar gidiverir benden söylemesi, az daha çalışın.
  • ulan haysiyetsizler .sadece son günlerde saadet partililere saldıran siz, hdp binalarına saldıran siz halkı kin ve düşmanlığa iten siz. biz söylemekten yorulduk, sizi pis etmekten yorulduk ama siz anlamıyorsunuz. biz size 24 hazirandan sonra bilal'e anlatır gibi anlatacaz az kaldi.
    edit: benim lafım tarafsız olmayışlarına. ortada böyle bir durum varsa da yapanlar cezasını mutlaka çekmeli hangi partili old. önemli değil.biz gerekirse özeleştirimizi yaparız ya siz ?
    cb:ince
    mv:hdp
  • içinde akşam gazetesi varsa doğruluğu sorgulanan haberdir.