• başlığın açılmadığını farkedince, muhalefet liderlerinin basında az sayıda seçenekle yer almasına ilişkin genel sıkıntı üzerine, bu röportajı bu başlığın altına koymak istedim. muhalif liderlerin seslerini en azından sosyal medya aracılığı duyurmağa yardımcı olmak demokrasi vazifemizdir, malum eşitsizliği bir nebze ortadan kaldırmak yönünde.

https://youtu.be/n74mrqj7e48

edit: merak akşener’e dünkü fox yayını hakkında yönelttiğim eleştiri, bu röportajında da kendini gösteriyor. benim anlamadığım, chp’nin adayı muharrem ince’nin, orta anadolulu muhafazakar milliyetçi seçmenin oyunu ikinci turda alması zorken kendisi nasıl olacak da kürt seçmenin oyuna talip olabilecek bir demokratik esnekliği makul görüyor. yaptığı temel yanlış bu. desteğini alacağı bilinen ve karşılığında desteğini vereceğini açıkça ilan ettiği bir adayın seçmen kitlesini sosyopolitik biçimde ayıklamak ne kendisi adına ne de muhalefet bloğu adına doğru bir hamle. elbette kendi partisinin liderliğini önemseyecek, kazanmasını öngörecek ama bunu başka şekilde de yapabilir. ben muharrem ince’nin ağzından kürtler meral hanıma oy vermez diye bi söylem işitmedim. yanlış bir bilgim varsa düzeltin. yani kendisine yönelik temel eleştirim budur. genel olarak, neredeyse tüm muhalefet benzer bir çizgide ilerliyor. muvaffakiyetler dilerim. muhalafet kazanır herkes kazanır.
  • bugün düne göre çok daha başarılıydı ve özellikle genç kitleyi yakalama çabası olan bir siyasetçi olduğunu anlatması memnun ediciydi. akşener kendisine siyaseti yeni jenerasyona devretme misyonu biçtiğini söyledi. gerçekten de artık yeni jenerasyonun bu işi devralma zamanı gelmiştir. cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gibi birilerinin keyfine göre don biçilen sistemler, gençler tarafından %67 oranında reddediliyor. geleceğimizi vizyonsuz ve hesapsız işlerle kitliyorsunuz.

zaten kafanız da kaldırmıyor artık. hadi artık torun sevin ulan.

not: team ince
hesabın var mı? giriş yap