şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fatih altaylı bugünkü köşesinde cumhurbaşkanı erdoğan'ın diplomasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
  altaylı özetle "anlatmaya gerek yok görüyorsunuz" demiş
  işte altaylı'nın yazısı:

  "cumhurbaşkanı erdoğan’ın “diploma” meselesi yine gündemde.hiç bitmeyecek bir tartışma gibi duruyor bu mevzu.
  ortada bir diploma var, ama muhalif taraf “o tarihte öyle bir üniversite yoktu. olmayan üniversitenin diploması nasıl olur” diyerek “transkript” istiyorlar.erdoğan’ın mezun olduğu söylenen üniversitenin, bir yangında kül olması nedeniyle kayıtların da yandığı söylenerek “transkript” yokluğu da açıklanıyor.ben bu konuda bir şey iddia edecek durumda değilim.ancak cumhurbaşkanı erdoğan’ın askerliğini “yedek subay” olarak yaptığını biliyoruz.üniversite fotoğrafları yayınlanmasa da askerlik fotoğrafları yayınlandı.askerliğini yedek subay olarak yaptığına göre, üniversite mezunu olması gerekir diye düşünüyorum basitçe.yani en azından türk silahlı kuvvetleri’nin arşivinde erdoğan’ın askerlik durumunu gösteren belgelerde bununla ilgili bir kayıt, bir mezuniyet belgesi, bir transkript olmalıdır.
  askerliğini yaptığı sırada cumhurbaşkanı olmadığına, tsk “bu genç ileride cumhurbaşkanı olabilir. onu yedek subay yapalım” demiş olamayacağına ve tsk’nın nasıl iyi kayıt tuttuğunu bildiğimize göre bence fazla aramaya gerek yok."
 • niye o zaman tayyip erdoğan 82 yılında yaptığı askerliği kendi röportajında 79 yılında yaptığını söylüyor ?
 • bir varmış bir yokmus.evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; pireler berber, develer tellal iken, ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken bir diploma varmış.
 • "yani en azından türk silahlı kuvvetleri’nin arşivinde erdoğan’ın askerlik durumunu gösteren belgelerde bununla ilgili bir kayıt, bir mezuniyet belgesi, bir transkript olmalıdır."

  e tamam o zaman tsk çıkarsın koysun masaya?

  elleri patlayıncaya kadar alkışlayanlar bir belgeyi de çıkartabilirler değil mi?
 • sahte diploma ile o zamanlar kısa dönem askerlik yapılacağını unutanlar var. çok değil bundan bir kaç sene öncesine kadar sahte diploma ile memur olarak atananlar vardı.
 • fatih altayli diyor ki: üniversite mezunu oldugunuzu göstermek icin yedek subay askerlik fotografi yeter.
  is basvurularinda da diploma yerine kampüs fotograflarimizi koysak olur.
 • bu aciklamaya gore cok sevgili tsk cumhurbaskanimizin diplomasini da aciklayabilir. birak ya. adam daha yeni yazlik saray yaptirdi. bu milleti yedi bitirdi sogana cevirdi. oyle tipis tipis gitmeyecek. herkese mustehak bu.
 • dönemin askerlik kanununu incelemekte yarar var. rahmetli babam da askerliğini yedek subay olarak yapmıştı, ama meslek lisesi mezunuydu. ayrıca iddia edilen üniversite mezunu olmadığı değil, 4 yıllık üniversite mezunu olmadığıdır. o yıllarda 3 yıllık üniversite mezununun yedek subay olabilmesi mümkün olabilir.

  ikna edici olmayan açıklamadır.
 • bu ülkede sahte diplomalı doktor vardı yahu, sahte diplomalı öğretmen, sahte diplomalı devlet memurları hep çıktı bunlar ortaya, askerlik yaptığı dönemde diploma olduğu iddia edilen belgenin gerçekliğini kim araştırır? tanıdık bir noterden aslı gibidir diye onaylatmak ne kadar zordur? adam kaç yılında asker olduğunu bilemiyor daha, ayrıca okul yandı diyelim bir üniversite arkadaşı dahi çıkmaz mı yahu. evet bu benim üniversiteden arkadaşım diyebilecek bir kişi çıkmaz mı? yoksa arkadaşların hepsi birden yandı mı?
 • artık top msb ve gnkur.bşklığındadır. bu kadar önemli ve ciddi bir konuda bu iki devlet kurumunun sessiz ve aldırmaz davranması düşünülemeyeceğine ve tc tarihinde bu tip bir skandala ya da şüpheye maal vermeyeceğine göre hemen belgeleriyle birlikte bir açıklama yapılmasını beklemek şaşrıtıcı olmayacaktır...(bkz: du bakali ne çıkacak)