şükela:  tümü | bugün soru sor
 • program tanıtımı

  basın ambargosu ile mücadele eden cumhurbaşkanı adayı meral akşener'in seçime 18 gün kala çıkabildiği 2. ulusal kanal yayını olacaktır.

  ilki için (bkz: 5 haziran 2018 teke tek meral akşener canlı yayını)

  akşener'in, fatih portakal'ın moderatörlüğünde; gazeteci ismail küçükkaya, genel yayın yönetmeni doğan şentürk, ankara haber müdürü tülay ünal öçten ve ankara temsilcisi sedat bozkurt'un sorularını yanıtlayacağı program saat 20:00'de başlayacak.

  fox tv canlı yayın

  ilk programla ilgili temennilerimi, meral annemize taktik önerilerimi tekrarlıyorum:

  * erdoğan gibi bir rakip karşısında ve günümüz türkiye siyasi konjonktüründe meral akşener'in en büyük kozu 28 şubat dönemindeki tavrı ve duruşudur. ama o bunu hiç kullanmıyor ve büyük yanlış yapıyor. yaşı o yılları hatırlamaya yetmeyecek milyonlarca genç akp seçmeni, yaşı yetse de hafızası zayıf olan bir o kadar daha yaşlı akp seçmenine bunları anlatmalı. yoksa bilmiyorlar, tanımıyorlar. akp cenahından kopmaya meyilli önemli bir kesim var ama kendilerine yakın alternatif göremedikleri için ya sandığa gitmeyecekler, ya mhp'ye oy verecekler ya da gene (kendilerince) "yokluktan" erdoğan'a oy verecekler. bunlara bu limanın güvenli olduğu hissettirilmeli. "kahrolsun şeriat" sloganlarına verdiği tepki, "yerel komutanlardan brifing alan valileri görevden alırım" çıkışı ve o dönemde 28 şubatçı komutanların kendisini hedefe aldıklarını güzel güzel anlatmalı.

  * ulaşması gereken bir başka grup da kürt seçmen. içişleri bakanlığını sadece 7 ay yaptığını anlatmalı. ve susurluk döneminin içişleri bakanı olmadığını. insanlar bilmiyor ve araştırma gereği de duymuyorlar. top çok oralara gelirse mehmet ağar'dan bahsetmeli. ağar'ın akp için miting yaptığı, oğlunun milletvekili adayı yapıldığı yerde faili meçhullerin, susurluk'un hesabının akşener'den sorulmasının abukluğunu anlatsın. evet, yapsın bunu.

  * akp'ye yakın cenahta hâlâ "15'inde başbakan olacağım dedi", "yurtta sulh dedi" yalanları çok popüler ve birçok insan buna inanıyor. bu iddialara açık açık, video görüntülerini de yayınlatarak cevap vermeli. sunucu sormasa bile kendisi konuyu açmalı. birçok insanın akşener'e ve iyi parti'ye sempati duymasının önünde engel olarak bu yalan duvarı var.
 • (bkz: #77664774)
 • (bkz: amk?)
 • bir sürü adam, bir kadını susturmaya, görmezden gelmeye çalışıyorlar. ellerinden geleni yapıyorlar.

  partisini kurmasının önüne her türlü engeli çıkarttılar. yargısı, ysk'sı, medya gücü engellemeye çalışıyorlar. son olarak sen geriye çekil, abdullah gül aday olacak dendi.

  ideolojisine katılırsın katılmazsın dik duruyor. yoluna devam ediyor.
  bunlar yetmeyince çamur atmak için son olarak fetöcü ilan ettiler.

  link
  özellikle gençlerin şu videoyu izlemesini istiyorum. bu beyefendi öldürüldü. ve eşi prof. dr. şengül hablemitoğlu iyi parti'nin vekil adayı. aşağıda da röportajı var.
  link

  demokratik bir ülke için bir kadının sesini duyurmasına herkes yardım etmeli. sağı-solu yok bu işin.
 • umarım karşı tarafa koz verecek absürt açıklamalardan kaçınır, yaptıkları ittifakın değerine sahip çıkarak hiç olmazsa seçime kadar sessiz kalmayı becerebilir.
 • yayın için iyi parti'nin hazırladığı duyuru görselinde yandaş yalaka havuz tırsak satılmış medya organlarına sağlam (selâm) çakılmış.
 • kayınvalidesi ile aynı evde yaşamayı nasıl başardığı sorulması gereken yayın.
 • meral hanımın habertürk te konuştuğunu konuları bu sefer sondan başa dogru konuşması gereken programdır.

  ilk başta herkese kardeş olduğumuz ve aynı bayram sofrasında küpeli yeğen baş örtülü teyze, üniversiteli kardeş, işçi baba, memur dayı, esnaf amca olarak oturduğumuzu hatırlatırsa çok mutlu olurum.

  seçim gelip gidecek bazı mahalle kabadayıları gibi 2 oy almak için bizi birbirimize düşürenlere örnek olur en azından.