şükela:  tümü | bugün soru sor
 • roland garros 2018 tek erkekler çeyrek final maçı.

  ilk sette henüz durum 1.70(!)lik schwartzman lehine 5-4. turnuvada en iyi return game oynayan iki isim. nadal yıllar sonra fransa da set kaybetmeye bu kadar yakın. işin komik tarafı karşılıklı kırıyorlar birbirlerini. schwartzman'ın servisi büyük rezillik. o boyla zaten beklenen bu.

  ama herif 10 santim daha uzun olsaymış çok daha başka bir kariyeri olabilirmiş. 15 20 santim uzun olsaydı federer, nadal ve nole ile anılırdı ama herhal. gerçi sert kortta bilmiyorum nasıl ama klasik latin amerikalı işte toprak kortta dan dun alıyor winnerları.

  annesi de büyük cenabetmiş yalnız, adı maradona dan almış. bodur kalmış haliyle.
 • schwartzamn ilk set için servis puanını yakaladı. o esnada seyircilerden biri bayıldı. maç durdu.
  cenabetliğin böylesi.
 • ve nadal verdi ilk seti. 3 sene sonra kaybettiği ilk set.
 • güzel giden maç. nadal baya sıkıntıya giriyor, bakalım üstesinden gelip geri dönebilecek mi?

  schwartzman çok winner almasına karşın çok da basit hata yapıyor. ancak winner vuruşları ve agresif oyunu nadal'ı da basit hatalara zorluyor.

  schwartzman'ın her topa koşması ve yetişmesi de tabi mental olarak zorluyor nadal'ı. maç çok çekişmeli olduğundan uzun sürecek gibi bu sebeple de yorgunluğa karşı kim daha çok direnip ayakta kalırsa o bir adım önde olur şu an setlerde nadal geride olduğundan durumları eşit görünüyor.
 • yağmur sıkıntı yaratmaya başladı du bakalım. ciddi yağıyor, schwartzman kırıyor.

  bi ara durdururlar diye bekliyorum.
 • maaşallah akıyor bugün..

  daha önce yazmıştık (#77722245)

  8 servis oyununun 5'ini kırdırdı. 5'in 3'ünde de 15-40 idi. özetle rezalet ötesi bir servis oyunu var, daha doğrusu doğru düzgün bir returncü gelince foya ortaya çıktı maalesef.

  yağmur nedeniyle maçlara ara verildi. moya ile mi konuşacak mallorca'ya amcasına mı bağlanacak bilmem ama maç gidiyor, bir şeyleri değiştirmesi şarttttt!

  vamos rafa!
 • varınızı yoğunuzu an itibariyle nadal'a bahis yaparak paranızı %60 değerlendirebilirsiniz. bu oran kaçmaz.
  teşvik değildir durum tespitinin.
 • verilen ara nadal'ın imdadına yetişti resmen. zihinsel olarak toparlanıp verdiği servislerin analizini yapacaktır, bambaşka bir oyunla dönebilir. schwartzman'ın şanssızlığı olarak değerlendiriyorum ben.

  ayrıca an itibari ile eurosport bir bilgilendirme geçmiyor hava durumu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
 • reyiz hızlı ve öfkeli.
  90 dakikada paketledi.

  vamos!