şükela:  tümü | bugün
  • galatasarayimiza 4 sene maas bütcesi ve sattigin kadar al cezasi verilecek kararlardir.

baskan cezanin bugun aciklanacagini söyledi. kadro sayisi ile ilgili bir konu olmasi bizi zorlayabilir. geri kalanlar ceza degil ödül zaten.

daha evvel de 6 haziran'da aciklamislardi.

(bkz: 6 haziran 2014 uefa kararlari)
  • güzel ceza bizim yöneticilere açık çek verirsen messi maliyetinde afrikalı ispanyol tunuslu brezilyalı dolduruyorlar kadroya sonra kurtulmak için dört dönüyorlar.
  • beşiktaş ve fenerbahçe'ye gelen cezaların birebir aynısı olacaktır muhtemelen. birebir olmasa bile çok benzeri olacaktır.
  • ibrahim seten 'in bildirdigine gore :

- sattığın kadar oyuncu alma,
    - 6 milyon euro para cezası, 2.5 milyonu peşin, kalan alacaklardan düşülecek,
    - şl için kadroya 25 değil, 21 oyuncu yazılacak,
    - 1. yıl 20, 2. yıl 10, 3. yıl 0 zarar, 4. yıl 10 milyon euro kar

bana gore para cezasi haric bu ceza degil olsa olsa yardim olur. 21 kisilik kadro yeterli iyi kadro kurarsan 18 futbolcu bile yeter. zarar etme kar et diyorlar zaten olmasi gereken uyulmasi gereken bir karardir. ayrica kesilen cezayi eski baskanlar unal aysal ve dursun ozbek odemelidir. limitleri asan, zarar yazan son baskanlar olduklari icin bu cezayi onlardan tahsil etmek gerekmektedir. riva florya gitti hala borc bitmedi hatta arttikca artiyor uefa tff kesin net kurallar koymadikca turk tipi baskanlarla iflaslar kayyumlar yakindir o yuzden bu karar ceza degil yardimdir diye dusunuyorum.
  • şampiyonlar ligine direk gideceğimiz kararlar olacaktır. * önce ali koç ve şampiyonlar ligine direk gitmek. tamam hak galatasaray'ı hakkı fakat 2014/2015 sezonunu şampiyonlar ligine gruplardan başlamanıza sayarak ödeşmiş oluruz.

not: dememe gerek var mı ki bilmiyorum olsun yine de. ali koç spor.

edit: bir daha düşündüm böyle olası bir durumda şampiyonlar ligine gidecek diğer takım başakşehir. böyle kalsın, biz tur atlar gruplara kalırız.

edit2: benfica’ya elenerek her türlü gidemedik. olsun, canın sağolsun fenerbahçem.
  • uefa yaptığı dangalaklıkların farkına vardı. sürekli birilerini kupaya almayarak bu işin olmayacağını anladı yapraklar. artislikleri anca bizi oldu tarakların. bizi kupaya almadıktan sonra şikeden başkanı ceza alan yunan kulübüne bir engelleme yapmadı taraklar. ama durun hepsinin hesabını soracaz size.
  • eger konusuldugu gibi sampiyonlar ligi kadrosuna 21 kisi yazma cezasi gelmisse ya da gelecekse cok buyuk problem olur.

sampiyonlar liginde kadroya 4u kendi altyapinizdan olmak uzere toplam 8 tane kendi ulkenizden yetismis oyuncu yazma zorunlugunuz var. as takimizda serdar ve selcuk disinda o 8 kisilik kontenjana yazilabilecek baska yerli oyuncu yok. eren ve sinan yurtdisinda yetistikleri icin o statude degiller. direk uefa'dan kurallar
    kaldi 13 kisi...
    muslera, yuto*, maicon, denayer*, linnes, mariano,
    belhanda, fernando, donk*, garry, feghouli, gomis, eren
    garanti yazilsa, sinan bile disarida kaliyor.

bu sekilde yabanci transferi birileri satilmadikca imkansiz. umarim bu ceza gelmis de bu yuzden hicbir transfer gerceklesmiyor degildir. yoksa durum vahim.