şükela:  tümü | bugün
  • merhabalar, başlığı çaylak kullanıcı havayisuzenadam adına açıyorum.

-----------------------------

20.05.2020 tarihinde hepsiburada'dan satıcının hepsiburada olmasıyla satın almış olduğum msı geforce rtx 2070 super ventus oc 8gb 256bit gddr6 (dx12) pcı-e 3.0x16 ekran kartı (geforce rtx 2070 super ventus oc) ürünüm 8 gün sonra elime ulaştı. ekran kartını kutusundan çıkarırken kutusunun daha önce açılmış olduğunu farkettim fakat kontrol vs. edilmiş olabilceğini düşünüp pek de önemsemedim derken ekran kartını görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü. ekran kartının vidası oksitlenmiş, paslanmış, fanların içleri aşırı şekilde tozlanmış ve taban plakasının olması gereken yerde olmadığını farkettim. vidaların etiketleri sökülmüş kısacası kullanılmış ve harap olmuş şekilde gelmişti. sonraki gün yani 29.05.2020'de aras kargo ile kargoyu hepsiburada'ya geri yolladım. kendilerine 01.06.2020'de ulaştığını sitelerinden görebiliyordum fakat 05.06.2020 tarihine kadar bana hiçbir şekilde bilgilendirme yapmadılar. defalarca müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışsam da ulaştıktan sonra hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. whatsapp'tan da müşteri hizmetlerine bağlanabilceğimi öğrenince oradan yaptığım konuşma ile bir kere daha yıkıldım. bana onlara yolladığım ürünün seri numarasının değiştirildiğini ürünün kullanılmış olduğunu ve kendilerinin göndermediğini söylediler. yani ürün kısaca bana mal olucak üzerime kalma gibi bir durumda. artık ne yapacağım bilmiyorum gerçekten hem hatalı hem bozuk çok kötü bir şekilde gelmiş ürün yollanıyor. yardımcı olur musunuz lütfen.

edit: ürün meğerse rtx2070s bile değilmiş bambaşka bir ekran kartı arkasına rtx2070s'in seri numarası yapıştırılmış ve bu şekilde gönderilmiş. şaka gibi ve bunun tarafımdan yapıldığını ima edercesine iade talebini reddedip bana geri yolladılar bu sabah ben de kendilerine tekrar geri yolladım.

edit 2: gönderilen kart 2070s bile değilmiş onu fark ettik. rx 580 armor a çok benziyor. büyük bir dolandırıcılık var muhtemelen. başkası 2070s'i alıp, kendi ekran kartıyla değiştirip bunu iade etmiş, hb'de durumu fark etmemiş ihale bize kalmış gibi bir durum var muhtemelen.

edit 3: satıcı hepsiburada'nın kendisi, kargo hepsiburadajet.

edit 4: çok fazla soran arkadaşlar oluyo arkadaşlar şikayetvara ve tüketici hakem heyetine başvurdum ama umarım hakem heyetinden öncesinde sorun çözülür ve diğer sesimi duyurabilceğim tüm platformlara da elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum durumumu, iyi dilekleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim tüm gelişmeleri burdan tek tek paylaşıcam, benim başıma geldi final haftam gelmek üzere hayatımda ilk defa bir bilgisayar sistemim olucaktı o da bu tarz bi sıkıntıyla uzun süredir yalan oldu,uğraştığım şey şaka gibi, ben böyle bir sıkıntı yaşadım umarım sizler yaşamazsınız gerçekten şaka gibi hala inanamıyorum.

görsel
    görsel
    görsel
    görsel

-----------------------------

konu ile ilgili donanımhaber başlığı da bulunmakta. bu link aracılığıyla erişilebilir.
  • sıfır diye alınan ürünün hem kullanılmış, hem de farklı yollanması firmanın ne kadar özensiz olduğunu gösteriyor. rezalet gibi rezalet.
  • hahahaha yok artık, ağır bir rezalettir.
    fakat hepsiburada'yı da anlıyorum, müşterinin böyle bir bok yeme ihtimali de var yani. nasıl çözerler bilemiyorum belki de kargoya vermeden önce ürünler video kaydına alınıp "bir sey olduysa dagitimda oldu" denmelidir ki top onlardan çıksın.
    8.3/10
  • ” geforce rtx 2070 super ventus oc “

küfür gibi ekran kartı almışsın :(

neyse doğruysa rezalet gibi rezalet.
  • içimdeki anne ruhu ile mücadelem sonucu bu siteden asla alışveriş yapmadım. rezalet gibi rezalettir. umarım yakın zamanda bir çözüme kavuşur.
    up up up
  • iyice gemi azıya aldılar. yakında kargolardan hıyar çıkarsa şaşırmamak lazım.
    bu kadar yüksek ücretli ürünleri üçe, beşe bakmadan gidip mağazadan almak en mantıklısı.
    yarın belli ki mahkemelik olacaksınız. bunu sizin yapmadığınıza dair bir kanıt sunabilmeniz lazım. aksi takdirde bir bardak soğuk su içmek durumundasınız.
  • muz cumhuriyetinde gayet olağan şeyler..
  • yıllardır bu tarz kargoları hep video çekerek açarım. inkâr edemezler.
  • yine hepsiburada yine bir rezalet. müşteriden uzak nasıl politikaları olduğunu burada tekrardan görüyoruz. "benim başıma böyle sorunlar gelmez bundan sonra da hepsiburada'yı tercih edeceğim" diyorsanız bundan önceki hepsiburada rezaletlerini birkaç tıkla okumanızı tavsiye ederim. dilerim ki en kısa sürede bu sorun çözülür.

hepsiburada'yı tercih ettiği için 1 puan kırılarak 9/10.
  • geçen gün 'de aynı bir rezalet söz konusu idi. bu sefer su şişesi vardı telefon kutusu içinde. ekran kartını senin almadığını nereden bileceğiz sorusuna karşılık sunabileceğin bir kanıt yok ise, işin çok zor.