şükela:  tümü | bugün
 • artık illallah ettiren durumdur. lanet olsun. korona'dan dolayı zaten ekonomik buhran içine girmişiz. bunu tek çeken maaşlı insanlar mıdır? elinizi vicdanınıza koyun öyle yorumlayın. ön şartlı reflekslerinizi bir kenara bırakın.

  bugün 3 ay önce yeni kira dönemine girmiş evlerimden birinin kiracısına çok uygun bir zam yaptım. enflasyon %30'lara varmışken ben ona %10'dan fiyat artırdım. (bkz: çingene pazarlığı) yaptı yine ama olmaz dedim elbette seve seve kabul etti. malum virüs nedeniyle geleceği de garanti altına almak adına yapmış olduğum bu iyiliği biraz ertelemem gerektiğini söyledim kendisine. tabi ki karşı çıktı, yasal değilmiş vs. tamam o zaman ev benim kuzenim de ankara'dan gelecek çık evden dedim. nasıl olsa onun verdiği kiranın çok daha yükseklerine o evi kiralayabilirim. yaptığımın yasalara uygun olduğunu da belirttim çünkü her kiracıya kira sözleşmesiyle beraber tarih kısmı boş ama imzalı (bkz: tahliye metni) de imzalatıyorum. uzun tartışmanın sonunda 'seni de evini de s.kerim' dedi. tabi çok sinirlendim ben de ana avrat sövdüm. sonra özür diledi. bugün kendisini ziyaret etmeyi düşünüyorum bakalım yüzüme karşı da böyle delikanlı mı?

  ben artık illallah ettim bu kiracılardan. buradaki empati yoksunu insanlardan da. şimdi ağız burun daldığımda suçlu ben mi oluyorum? ses kaydı almış olsam sonra gidip dövsem ağır tahrik nedeniyle darp ettiğim için hapisten yırtar mıyım? avukat arkadaşlar beni bilgilendirirse ben de onlara bir güzellik yaparım.

  edit 1: destek olan yazarlara teşekkürler. eve eşi olmadığı zaman eskort attığını düşünüyorum. ses kaydı değil de görüntü kaydı alsam elim güçlenir mi?
 • milyonlarca kişinin söylemek istediğini söylemiş kiracıdır, büyük insandır.
 • kiracıya boş kağıda imza attırıp istediği zaman evden atabilmek için yerini yapan,
  önce yüzde on zam deyip karşısındaki insanı insan yerine koymayıp kafasına göre tekrar zamlayan,
  çingeneleri hakaret olarak kullanarak etnik ayrımcılık yapan,
  kiracıya yalan söyleyerek sokağa atılma durumuna sokan bir adet ..... yaptığı eylem.
  boş bıraktım ki sonradan tahliye esnasında doldurulabilsin.

  kiracının yüreğine ağzına sağlık.

  koronavirüs sürecinde kiracı kim bilir ne durumda bunu hiç düşünmez. çünkü böyleleri kiracıyı insan olarak görmez. benim de vardı böyle ev sahibi bir varlıkla münasebetim. parayla zengin olunca köyüne gidip arabasıyla hava atmaktan başka vizyonu olmayan, kiracıya keyfi zulmeden insanlık yoksunu bir varlıktı. kafası bozulunca "çık o zaman kardeşim" derdi. taşınmak, sokağa atılmak nedir bilmiyor çünkü.
 • neyse ki, yalancıyı sikmiyorlar böylede avantajlı bir durumun var. serin hikaye bile değil, trollüğün hakkını vermek için zeki olmak lazım. madem yeterli zeka yok trollük yapmayacaksın bu kadar basit.

  edit: birçok kişi de inanmış ve ciddi ciddi cevap yazıyor işin kötüsü de bu aslında. bu kadar berbat bir yalana bile inananlar var. tosuncuğ’u ve fadıl’ı şimdi daha iyi
  anlıyor ve galiba hak vermeye başlıyorum.
 • başlığı açan arkadaş neden türkiye'de oturacağımız evi almamız gerektiğini anlatmış. başlık sahibi ironi yapsa da bu tarz o.ç. ev sahiplerinin olduğunu biliyoruz.
 • öyle bir yazmış ki bana kanunlara hiç uygun davranmış gibi gelmedi.

  mesela tarih kısmı boş olan tahliye kağıdı imzalatmak nedir? zam yaptığı dönemin hangi dönem olduğundan bahsetmemiş. sözleşmesi varken mi yapmış, yoksa yeni sözleşmeyi imzalarken mi yapmış belli değil.

  troll mü değil mi o da belli değil.
 • ev kredisi virali gibisin.

  ve ayrıca, seni de evini de s.kerim!
 • (bkz: seni de evini de sikerim) muazzam cevap olmuş. az bile söylemiş. tarih kısmı boş imza attırıyormuş aq tefecisi
  habersiz aldığın ses kaydıyla hiç bok yiyemezsin bunu bilmek için avukat olmaya gerek yok.
 • bizde sözünden dönene iyi gözle bakılmaz mert olacaksın önce, kiracı az bile söylemiş.. ev sahibinin haksız olduğu kiracının da çirkin söz söyleyerek ayıp ettiği gerginlik..

  ticarette bir kural vardır. pazarlık üstüne pazarlık olmaz.. zarar da etsen artık sözünden dönülmez..