*

şükela:  tümü | bugün
 • 7 kasım da dünyaya fırlamış olan tathar kardeşiniz için, beşiktaşım yenerse bu galibiyet aldığım en güzel doğum günü hediyelerinden biri olacaktır.
  ama yine de; hayallerde yaşıyor ...
  tanım: beşiktaşım oley diye böğürerek izleyeceğim maç.
 • öncelikle (bkz: benim hala umudum var)

  daha önce üç defa şampiyonlar ligi macerasına çıkmış, birinde kıl payı +93'de gruptan çıkma fırsatını kaçırıp üçüncü olmuş, birinde üçüncülüğü 5. maç sonunda garantilemiş, ve bir defa son maçına barcelona deplasmanına 3.lük maçına çıkmış beşiktaşımın ümitle çıkacağına inandığım maçtır... her üç macerasında da ilk maçını kaybederek başlamıştı kartal, her üçünde de, sırasıyla psg, barcelona ve chelsea karşısında çıktığı ikinci maçlarını kazanmıştı... ama şu 3. ve 4. maç hep başının belası oldu... en kritik maçlarıydı oysa... herhangi birinden alacağı 4 puan beşiktaş'ı gruptan çıkarabilirdi, olmadı... yine sırasıyla, 3, 1 ve 3 puan alabildi o maçlardan...

  anfield'da soluk almak için herşeyi planladığım bu soğuk ve yağmurlu 6 kasım akşamında eminim bambaşka bir beşiktaş izleyeceğiz... bunun öncelikli şartı, bu takımın direnç noktalarının sahada olması... serdar kurtuluş'suz, ibrahim toraman'sız, kim ne derse desin ricardinho'suz beşiktaş düşünemiyorum... takımı oyunda tutacak, konsantrasyon abidesi genç serdar'ın, o gün stadda olacak biz bir kaç yüz beşiktaşlıyı ve sahadakileri ateşleyecek hırs dolu ter damlaları ile bu takımın gerçek kaptanı toraman'ın ve bize soluk aldıracak, oyunun sahamıza yıkılmasını engelleyecek o soğukkanlı top saklamaları ile ricardinho'nun olduğu iyi bir beşiktaş neden kop'un önünde, usta kaptan gerrard'ın ispanyol takımını durduramasın ki... zor olacak, ama olacak...
 • liverpool için tamam ya da devam maçı...
 • liverpool'u kendi sahasında yenen be$ikta$ için daha da önemli bir maç. tarih $unu gösteriyor ki, be$ikta$ bu tür tarihi galibiyetlerden sonra rövan$larda pek varlık gösteremiyor (bercelona, psg ve chelsea bunlara örnek). bir de liverpool için bu maç tam dönüm noktası eğer bu maçta puan kaybederse $ampiyonlar ligini bırak uefa kupasına katılma $ansını bile yitirebilir.

  beşikta$'ın dikkatlı oynaması ve istanbul'da ki oyunu sahaya yansıtması gerek. yoksa "bir gece ansızın 3 kuyt, 4 babel, 5 torres" olabilir. aman dikkat.
 • bahis oynasam liverpool'a 3-0 ve üstü oynayacağım maç. gerçi böyle oynanabiliyor mu bilmiyorum ama...
 • liverpool'un büyük bi stresle oynayacağını düşünürsek, bir kez daha beşiktaş'ın galip geleceği maç olabilir. farkındayım çok hayalperest bir yaklaşım içinde bulundum ama daha önceki yıllarda beşiktaş ingiltereden zaferle dönmüştü. bir kez daha başarabileceğine inanalım.
  (bkz: 1 ekim 2003 chelsea besiktas maci)
 • maçın yan hakemleri almanya futbol federasyonundan sönke glindemann ve peter henes'dir. unutmadan maçın dördüncü hakemi de jochen drees'dir.
 • beşiktaşımın paf takımıyla çıkarak beni şaşırtmasını beklediğim müsabaka. madem saçmalayacaksınız şu işi global yapın da namınız yürüsün...

  her koşulda derin bir of çeker biz yine sizi bekleriz.
 • besiktasın aslanlar gibi çıkacağı, ön tarafta pres yapacağı ve rakibi şaşırtacağı maç olacaktır. aksi takdirde savunmaya çekilip kontra beklersek fark yeriz. her maç olduğu gibi bu maç öncesinde de tek sloganımız; kartal gol gol gol
 • beşiktaş'ın en iyi halini gördüğümüz istanbul'daki maçta bile liverpool'un deplasmanda olmasına karşın tek kale oynadığını baz alırsak beşiktaş için çok ama çok zor geçecek bir maç.