şükela:  tümü | bugün
  • eğitimle ilgili, "bu iktidar mı totaliter?.. saçmalamayın!" başlıklı akıllara durgunluk veren bir yazı. tamam, havuz medyası, yandaş yazar falan. bilmediğimiz şeyler değil ama yine de şaşırdım. her gördüğüm yeni olayda "tamam lan, artık şaşıracak bir şey kalmadı" desem de hep şaşırılacak bir şeyler çıkıyor. yazıyı okudum, kafayı buldum. bedava, vergisiz alkol resmen.

---bir kadeh alıntı---

"öyle bir düğüm atılmış ki zamanında, on dört yıldır bir türlü çözülemiyor."

"her lafında ak parti iktidarını ve erdoğan'ı totaliter olmakla suçlayanlar var ya, onlar bu konuda hiç ağızlarını açmasınlar, hiç!
    çünkü liberalinin, marksistinin, şucusu bucusunun el üstünde tuttuğu sosyal bilimciler de açık olarak ifade etmişlerdir ki, totaliter rejimler en hızlı biçimde eğitimi değiştirir ve bütünleştirirler. bu konuda hata kabul etmez, vakit kaybetmeye tahammül edemezler.
    "totaliter liderlik her şeyden önce pedagogdur" ve yurttaşlarına bir çocuk gibi en baştan öğrenmeyi, düşünmeyi, konuşmayı öğretmek ister.
    şimdi söyleyin bana...
    daha iyi ve daha demokratik bir eğitim sistemi bulmak için kendini perişan edip sürekli hayal kırıklığı yaşayan ak parti iktidarı mı totaliter?
    oysa cumhuriyet tarihimize bakılsa, orada totalitarizm ve eğitim ilişkisine dair çok sağlam örnekler görülecektir."

---bir kadeh alıntı---

şişenin tamamını buradan için