şükela:  tümü | bugün
 • eski personelin "aynı işi yapıyoruz ama siz daha fazla alıyorsunuz" diyerek iş yapmaması sebebiyle gündem olmuş ve belli ki ensesi kalın birileri tarafından kabul ettirilmiş taleplerdir.

  ilçelerin vergi dairelerindeki iş yükü ve personel eksiğini bizzat biliyorum. ancak ısrarla yeni personel alınmayıp torpilliler merkeze ve iş yoğunluğu olmayan yerlere tayin ediliyor.

  bu arada şimdiye kadar devlette gördüğüm en kötü çalışma koşulları kesinlikle ve kesinlikle vergi daireleri ve gelir idaresi başkanlığında.

  edit: birden fazla yazardan adliye çalışanlarının şartları konusunda mesaj geldi. konu ile alakası yok belki ama onların çalışma şartları daha kötüymüş, hakim ve savcıların mobbingine maruz kalıyorlarmış sürekli. hakim ve savcı egosunu bilen bilir.
 • içerdeki aç gözlüler yüzünden ortaya çıkan durum. neymiş aynı işi yapıyorlarmış. gir bakalım kpss a grubu sınavına, gir bakalım kurum sınavına, gir bakalım mülakata, gir bakalım ardından yeterlilik sınavlarına da boyunuz ölçüsünü o zaman görelim. yedi cihanda elimiz yakanızda olacak.

  tanım:bizim gibi binlerce işsiz gencin ekmeğine göz diken kurumiçi düz memurların, direkt olarak uzman olmasını sağlayacak düzenleme.
 • uzmanlık sınavı sorularını merak ettim ben de.
  bölüm matematik.
  soru 1.
  personel'den ahmet bey çayı kaç şekerli içiyor?
 • bu durum ilk olarak ab uyum yasası ile maliyede çalışan uzman eksikliği giderilmek üzere yapıldı o zaman kpss den 50-60 gibi düşük bir puan alan bütün memurları sınava soktular aşırı aşırı kolay bir sınavla uzman yaptılar. ilk yapılan o sınavla haksızlık yapıldı daha sonra o sıra üniversite mezunu olmayan ya da kpss puanı olmadığı için sınava girmeyen memurlara söz verildi uzmanlık verileceğine dair.
  daha sonra dışardan uzman alımlarıyla açık kapatıldığı için yıllardır konuşulan konuya kimse değinmedi. ama söz verilen memurlar haklı olarak uzmanlığı beklemeye başladı. ilk yapılan uzmanlık haksızdı şu an söz verildiği için yapılması normal. evet dışardan giren uzmanlara göre de çok haksızlık kpss ye gir kurum sınavına gir mülakata gir güvenlik soruşturması geçir bunlara rağmen uzman değil yardımcı alın. 3 sene sonra yeterlilik sınavına gir geçersen mülakata gir uzman ol geçemezsen düz memur ol
  adaletsizlik çok fazla ama bunu bir kere yaptıkları için sözlerini yerine getirmeleri gerektiğine inanıyorum ben.
 • okuduklarımdan anladığım kadarıyla üstteki ilk iki belge sendikanın taleplerini içermektedir. yani sadece istekdir.

  üçüncü belge ise iptal edilen kadrolar ve yerine açılan kadroları gösteren resmi gazete ekine benzemektedir. meali biz bu boş kadroları kullanmıyoruz onun yerine kullanabileceğimiz kadroları açmanızı istiyoruzdur.
 • öncelikle olaya vakıf olmayanlar için özet geçiyorum; güzelim ülkemde üniversite mezunu olup işsiz olan pırıl pırıl bekleyen gençler varken maliye 4044 kadroyu resmen alenen ve gasp etti bugün. memur icra memuru tahsildar vs isimler altında düz memurlar ( zamanında kuruma nasıl girdikleri bile bilinmeden ) şimdi elini kolunu sallaya sallaya uzman kadrosuna giricekler. bir üniversite mezunu iibf li kardeşim üniversiteden mezun olduktan sonra kpss a ya giricek yetmez kurumun kendi açtığı sınava giricek o da yetmez mülakata giricek hepsini geçtikten sonra yardımcı kadrosundan işe girip 3 sene sonra yeterlilik sınavını verdikten sonra uzman kadrosuna giricek ve biriside pat diye uzman olacak hemde amir konumuna geçicek. yazık ki ne yazık.. a grubu sınavı hakkında bilgisi dahi olmayan zerzevatlar da gelip bilim adami edasıyla ahkam kesmesinler. 2019 kpss a da iktisat ortalaması 1.75 40 soruda. kpss yetmiyormuş gibi bu kurum sınavları ve liyakatsizlik yetmiyormus gibi bide derdimizi anla(ya)mayan kesim gelip biliyor gibi yorum yapmasın. bu entry yalnizca süreci bilen vicdan sahibi insanlara hitap etmektedir. hesap günü muhakkak çetin geçecektir.
 • boş kadroların unvanının değiştirilmesi yazısı bu sadece, yakın zaman önce gelir uzmanlığı yeterlilik sınavı yapıldı yaklaşık 3000 kişi bu sınava girmişti, yeterliliği geçen kişilerin kadro değişikliği için bu yazı.her yıl zaman zaman yayınlanır bu tarz yazılar.
  bunu bilmeyen adam da uzman olmuş ya da uzman olmayan talip ya ona yanarım.
 • genç işsizliğin tavan yaptığı bu dönemde yıllardır umudunu bu sınava bağlayan pırıl pırıl gençlerin gelmesi gereken 3.500 kişilik kadroyu ne idüğü belirsiz nasıl geldiği belli olmayan hali hazırda işi olup doymak bilmeyen sözüm ona "aç" kişiler tarafından resmen gasp edilmesi rezaleti.

  rezalet gibi rezalet edilecek tek kelime yok.
 • ne gaspı ne haksızlığı! üstteki sendika talepleri ile resmi gazetede yayınlanan şey aynı şey mi? yapmayın, şunları okumayı bilmeyen, anlamayan adamlar gelmiş burada utanmadan ahkâm kesiyor; bir de uzman, uzman yardımcısı olmak istiyor.
 • memur sendikaları kaldırılmalı.
  bir zamanlar "gamu emehçileri" değil miydi bunlar?
  ne de çabuk kamu işbirlikçisi olmuşlar