• twitter'da denk geldiğim açıklama. @gelbanagorbeniaskinneyledi sağolsun usenmemis resim halindeki açıklamayı yazıya dökmüş. buraya kopyalıyorum.

--- spoiler ---

otobüs gibi toplu taşıma araçlarının önceden belirlenen güzergahlar ve bu güzergahlar üzerinde bulunan mola yerleri dışında, hayati tehlike arz edecek durumlar hariç olmak üzere durması, bizzat toplu taşıma sisteminin bu niteliğinden dolayı amaca uygun değildir. anayasanın 2.maddesinde türkiye cumhuriyeti,demokratik,laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak tanımlanmıştır. anayasanın 14.maddesine göre,anayasada tanımlı hakların hiç biri,özellikle demokratik ve laik anlayışı ortadan kaldırma amacıyla kullanılamaz.

anayasanın 23.maddesi "yerleşme ve seyahat hürriyeti" ni ve 24.maddesi "din ve vicdan hürriyeti" ni güvence altına almıştır. buradan hareketle müvekkil şirketin,sadece bir veya bir kaç yolcu ibadet edecek diye, ibadet etmeyen ve öngörülen zamanda varmak istediği noktaya ulaşmak isteyen diğer yolcuların, bahsi geçen anayasal haklarını görmezden gelmesi şirket politikamız nedeniyle mümkün değildir.

tüm yolcuların bu prensiplere saygı duymasını beklediğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.

https://twitter.com/…?t=ij6wmavhnxaphrnkaobjhq&s=19
    --- spoiler ---

edit: yaşanan olayla ilgili başlığı sabah görmüştüm ama şimdi bulamadım. başlığı gönderen olursa bu entry'de yer vereyim

edit 2: olayın nedeni şuymuş.
    https://twitter.com/…?t=er3n8psdf0rbfqkiryodyg&s=19
  • gayet net, güzel bir açıklama.
    bu firmaya bravo.
  • öz ercişle eskiden seyahat etmek akla ziyan eylemdi.
  • çok profesyonelce yapılmış bir açıklama.

tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim.
  • togg'u durduramazsınızcılar birazdan damlar
  • saygı ve resmiyet kuralları çerçevesinde, muazzam bir açıklama,tebrik etmek lazım.
  • togg'u durduramazsınız.
  • yeni mağduriyetleri hayırlı olsun.
  • ne kadar açıklama yapılırsa yapılsın, herkes bilir ki otobüsün esas patronu şofördür. eğer şoför namaz kılıyorsa anayasa ne derse desin o otobüs ibadet için durur. eğer şoför namaz kılmıyor ama imanlı ise yine anayasa ne derse desin o otobüs durur. eğer şoför namaz kılmıyor ve ibadet konularında da bananeciyse yine anayasa ne derse desin o otobüs durmaz.
  • konuyu bilmiyorum ama anliyorum. net bir aciklama olmus.
hesabın var mı? giriş yap