şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beylikdüzü gürpınarda özyurtların yaptığı bir bina var. büyükçekmece/beylikdüzü'nün bu bölgesinde kat izni yok, en fazla 2 kat çünkü deniz tarafına kayan bölgede yapılanmaya izin yok.

  ama özyurtlar işi biliyor, costa rezidans mı ne adı, 20 kata yakın 3 adet rezidans dikti, evet saymadım ama her biri 15 kattan fazla, üstalik üç kere yanlış hatırlamıyorsam inşaatı durdurma kararı çıktı, ne oldu? rezidans yıkıldı mı? hayır

  neden? çünkü bu ülkede ne yapılıyorsa yapanın yanına kar kaldığı firavuni bir düzen var. ve her şey müslümanlık perdesiyle yapılıyor. tabi iktidara yakınsan.

  muhalifsiniz diyelim, kitap yazdınız, hükümeti eleştirdiniz. geçmiş olsun ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelebilir, iş bulamazsınız izin vermezler, polis gideceğiniz yeri önceden bilir gider mekanı uyarır, deli gelecek dikkatli olun bile der. bunlar da müslüman işte. sonra elin rahibini tartışırız bırakılsa dolar düşermi diye, kimbilir kaç muhalif şeytani bir düzenle ahlaksızca tecrit altına alındı bu ülkede. tek kusurları hükümeti, iktidarı eleştirmekti. bunları rahat bıraksanız mesela? diktatörlük var bu ülkede kardeşim, kimse birbirini kandırmasın. bir kişi ülkeyi kutuplaşma siyasetiyle ele geçirmiş, herkes de susuyor, o kişinin cumhuriyetle hesaplaşmasını izliyor.

  arkadaş, yıksana bu rezidansı, yaa işte, paran varsa iktidardansan yasak olan hukuksuz olan da kılıfına uydurulur.

  süper bir ülkeyiz, biz iyiyiz de çevremiz kötü, herkes de bizi kıskanıyor hı hı evet.