şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkemizde kontrolsüz bir şekilde sürekli artan domuz populasyonu tarım arazileri ve tarım ürünlerine zarar vermenin yanında insanlara da saldırmaya başladı. daha önce de benzer örnekleri bulunan saldırı haberi bu sefer simav'dan geldi.
    10 sene öncesine kadar o bölgenin kırsalında neredeyse hiç görülmeyen bu hayvanlar şimdilerde sıklıkla görülüyor. özellikle mısır tarlalarına ciddi hassar veriyorlar.

--- spoiler ---

06/03/2018 tarihinde kütahya’nın simav ilçesinin pulluca köyünde keçi sürüsünü otlatmak için ormanlık alana giden 60 yaşındaki çoban neye uğradığını saşırdı. keçi sürüsünü otlatırken bir anda ortaya çıkan domuzlar , keçilere zarar vermeye başladı. tüfeği yanında olan çoban keçilerini domuzlardan kurtarmak için domuzlara ateş etti. domuzların korkup kaçmasını bekleyen çoban , silah sesinden sonra domuzların dahada öfkelendiğini söylerek biranda bana’da saldırmaya başladılar. silahımı tekrar dolduramadığım için kendimi savunma şanşsım kalmadı. yere düştük’den sonra üzerine çullanan domuzlar , çobanı ağır yaralayıp kaçtılar. hemen telefon ile akrabalarına haber veren yaralı çoban olay yerinden alınarak hastahaneye kaldırıldı. ayaklarındaki derin kesikler nedeniyle , ameliyata alınarak uzun ve zorlu tedavi süreci başladı. vatandaşlar bu tür olayların son zamanlardı arttığını belirterek , yetkililerin bu konuda araştırma yaparak çözüm üretmelerini istediler. devlet yetkililerine domuzların artık sadece tarıma değil , insanlara’da zarar vermeye başladığını üstüne basarak tekrar hatırlatıyor , domuz avcılarına yapılan dayatmalardan vazgeçerek , onlara verilecek destekler ile bu konunun çözüme kavuşa bileceğini , aksi taktirde bu tip haberlerin gün geçtikçe artarak karşımıza çıkmaya devam edeceğini türkiye domuz avcıları olarak bildiriyoruz.
    --- spoiler ---

edit: linkte yer alan fotoğraflar rahatsız edici olabilir.
    kaynak
  • avcıların sitesi böyle oluyor galiba nasıl bir zoomlamaysa yağ, kemik hepsini gördüm,
    keçi ekmek demek, ucuz kurtulmuş çoban
  • tek derdi hayvan öldürmek olan avcıların bahane arayışı.

oğlum iktidarsızlığın bir sürü tedavisi var artık, elinize silah alıp kendinizi erkekten saymaya çalışacağınıza gidin tedavi görün.
  • haber linkine neden +18 konulmamis. onu gectim o haberi buraya koyan adam da +18 koymamis. siz nasil insanlarsiniz?
  • "domuz biçmiş" ne demek öğrenmiş olduk. domuz avı veya savunma amaçlı tüfek kullanıyorsanız 30 gr üzeri şavrotin veya tek kurşun kullanın. numaralı saçmalar genelde domuza çok az hasar verir. yüksekte veya bi cismin arkasında olmak böyle ölümcül yaralanmaların riskini azaltır. ayrıca küçükbaş sürülerinde birden fazla kangal-akbaş veya başka büyük ırk köpekler olur diye biliyorum. gerekliliği tekrar anlaşıldı. geçmiş olsun, o bacak hiçbir zaman eskisi gibi olmaz ama gövdeye darbe almamış olması da bir şükür sebebi.
  • yahu burada bile domuzdan yana olan oldu ya, pes vallahi. öyle tipler var ki, hayvanları görünce domalalım bizi siksinler diye geziniyor ortada. lan adamın tarlasında domuz adama saldırıyor. bacağı kopacak. hala aslanın dişi, domuzun habitatı, vahşi avcılar. lan nefret ediyorum bu insanların kendilerine zarar gelmedikçe duyar kasmalarından.
  • kastamonu'luyum. kastamonu'da kurtları avladikları için domuz sayısında inanılmaz bir artış var. bu durum zer zor geçinen çiftçiye baya zarar veriyor.