şükela:  tümü | bugün
  • el bombasını çekip atmışız, sonra karşı taraf geri atmış gibi hissettim, her türlü bizim götümüzde patlayacağa benziyor
  • şaşırtan gelişmedir. süleyman soylu daha dün akşam kararlılıkla devam edecek dedi ya.
  • 1 milyon avro'ya fit oldu birileri sanırım.

akmasa da damlar.

bir iddia.
  • en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? kendime üzülüyorum. yaşadığım dönemin ta amınakoyayım! okuduğum bütün tarih, antropoloji, sosyoloji, felsefe, coğrafya kitaplarını dürüp dürüp götüme sokacağım. böyle yarrak gibi bir politika, yönetim, strateji, toplum tarihte görülmemiştir. ta amınakoyayım alayının!
  • karşılıklı açmayacaktık. bak cereyan yaptı, kapılar çarptı
  • taksici lobisi bastırmıştır dönerken boş gidiyoruz diye.
  • mültecilerin türkiye'den gitmek için nedne bu kadar acele ettikleri daha iyi anlaşılıyor sanırım. adamlar bizimkilerin yanar dönerli siyasetini bizden daha iyi biliyor. kapılar kapanmadan gittik gittik yoksa gidemeyiz diye düşündüler zaar. şimdi süleyman soylu'ya şu soruyu rahatça sorabiliriz sanıyorum:
    siz kimin tarafındasınız?
  • sözlerinizin arkasında durun, çok birşey istemiyoruz aslında.
  • paylaşımın altındaki paul isimli yunan'ın yanıtında türkiye'yi, pakistan, afganistan, suriye, somali ve bilumum 3.dünya ülkeleriyle aynı kefeye koyması son 18 yılda geldiğimiz noktayı gözler önüne seriyor. yazık...
    yanıtın içeriğinde, şu ana kadar yunan polisi tarafından gözaltına alınan göçmenlerin nereli olduğundan bahsediyor.
    (%)64 afgan, 19 pakistanlı, 5 türk, 4 suri, 2.6 somalili, 5.4 diğer...
    sınır kapılarını açmakta yine biz zararlı çıkacağa benziyoruz. çünkü kapıların açıldığını duyan afgan, pakistanlı vs. soluğu türkiye'de alıyor ve bunlar yine bizim başımıza kalacak.
    gelişim millette başlar. yöneten yönetilenin aynasıdır bu yüzden yönetime kızamıyorum. türkiye olarak bunu istedik. bizi pakistanlıyla aynı kefeye koyun dedik.