• kurt cobain ile ilgili bir paragraf barındıran sınav.

ösym’nin düzenlediği bir sınavın sorusunda resmen beatles, krist novoselic, kurt cobain falan yazıyordu amk. bir an uykuda olduğumu ve her şeyin bir rüya olduğunu düşünüp kendimi tokatladım.

korsan oyun sorusu da oldukça güldürdü.

şahsen, sözel kısımda çok fazla eğlendim; sorular bundan eğlenceli hazırlanamazdı.
  • sınavdan çıkıp poğaca ve simit aldım. şuan menemen yapıyorum.
  • önceki yorumlarda gördüm. eryaman'da oturan adamı hamamönü'ne gönderirler. benim gibi hamamönü'ne 15-20 dk da gidecek olan adamı da yenimahalle'ye yollarlar. ulan bu ne saçma sapan bir sistemdir ya. anlayamıyorum. ulan evime en yakını nereyse orayı versene. biz neden adres bilgisi dolduruyoruz, neden bölge seçiyoruz. saçma sapan işler. bir de sınava girerken yanınızda sudan başka hiçbir şey sokamazsınız. ama bu adamlar buraya nasıl ulaşacak diye umursamazlar bile. illa ki pazar günü eş dost birilerini meşgul edeceğiz, rahatsız edeceğiz. elimizdeki o giriş belgesiyle o gün saat 15.00'e kadar o belgeyi gösterenlere toplu ulaşım ücretsiz olsa çok mu zor olur? ya zaten insanları evlerinin yakınına yollasanız ona da gerek kalmayacak ya neyse.

sınava gelince 3 tane sözel test kitabı aldım. o kadar kitaptan bir tane testi ancak çözdüm. sıkıldım. onda da 50 soruda 10 yanlış vardı. akademik kariyeri fazla sallamıyorum aslında. 100 lirayı bir gazla verdim boşa gitmesin diye gireceğim. tezsiz falan da yapabilirim. amaç kendimi geliştirip ilgi duyduğum alanda bir şeyler öğrenmek. bir de sıkılıyorum sabri, bunalıyorum.
  • sözel bölümünde bulunan, yazdığı kitabın fazla uzaması nedeniyle yazdıklarını iki ayrı kitaba bölmek zorunda kaldığını ve bu bölme işlemini hikayeyi bölerek değil karakterleri bölerek yaptığını belirten bir yazarın yer aldığı sorudaki yazar, hafızam beni yanıltmıyorsa george r. r. martin'dir. bu açıklama kendisinin a dance with dragons ve a feast for crows kitaplarını birbirinden nasıl ayırdığını anlatmak için yaptığı açıklamadır.
  • matematiği her zamanki gibi ilkokul seviyesinden başlayıp hardcore bitmiş sınavdır.
  • hepimizin kırık kalp sendromu olduğunu öğrendiğim sınav.
  • izmir katip çelebi üniversitesi iç yollarının "öyle talimat geldi" gerekçesiyle kapalı olması, otopark yetersizliği gibi sebeplerle kampüs girişinden itibaren kitlenen trafik nedeniyle çok sayıda adayın sınava geç kalmasına ve girememesine, girebilenlerin ise sağanak yağmur altında uzun mesafe koşarak sınava şemsiye getirmek yasak olduğu için donlarına kadar ıslanmış şekilde sınava girmek zorunda kaldığı rezaletler silsilesine neden olmuş sınavdır. katip çelebide kaldıramayacağı kadar adayın sınava girmesi yerine 3-5 tane lise binasına sınav verip yoğunluğu dağıtsanız ölürsünüz. aday her şeyi dört dörtlük yapsın, en ufak eksiklik kabul edilemez. peki ösym sınav planlamasını beceremediğinde neden yine adaylar mağdur oluyor. yazıklar olsun.
  • sari lacivert şekilli sorularin fazlaligi sebebiyle besiktasliları madur eden sinavdır.

(bkz: ösym'nin beşiktaş üzerinde oynadığı oyun)
  • kuruyemiş sorusunu çözerken aklıma cem yılmaz'ın "hepsinden 100 gram karışık vereyim siktir git" esprisi gelen sınav.
  • sayısal kısmında ilk beş soruya kadar bende destekledim. sonra tünelin ucu bombok bir yere çıktı. :(
hesabın var mı? giriş yap