şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
  • an itibarı ile vuku bulan hadise;

"yüksek seçim kurulu (ysk), türkiye’nin beklediği kritik kararı verdi. ysk, istanbul’da seçimlerin yeniden yapılmasına hükmetti. ysk 7'ye 4 oy çokluğu ile istanbul seçimlerini iptal etti..."

tarihe bir kez daha not düşellim; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

edit: karar sonrası gazeteci arslan bulut'un attığı tweet : "iki gün önce bana gelen duyum, ysk’nın istanbul seçimlerinin yeniden yapılması kararı alacağı, hdp ile demirtaş’ın serbest bırakılması, abdullah öcalan’ın ev hapsine çıkarılması gibi konularda pazarlık yapıldığı, böylece hdp oylarının akp lehine döneceği yönündeydi. doğru çıktı."
  • ön ek: boykot falan hikaye. %5 katılım olsa bile bunlar "kazandık" deyip sırıta sırıta dolanırlar ortada. hayatımda sandık başında bulunmadım ama bu seçimde sandık başında olacağım. bir daha gömülecekler. sonra ona da itiraz edip bir daha gömülecekler. yenilemeye doyamayacaklar.

(bkz: ben gidiyorum)

----
    ayrıca: (#89766037) sandık başkanlarını kaymakam belirliyorsa;
    1- kanuna aykırı başkan belirleyen kaymakamlar açıklanacak mıdır?
    2- bu kaymakamlar hakkında yasal işlem yapılacak mıdır?
    3- fetö ile bağlantılı olduğu söylenen sandık başkanlarını atayan kaymakamlar da fetöcü müdür?

-----
    yine ayrıca: (#89765752)

"kamu görevlisi olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin seçimde görevlendirilmesi" sebebiyle büyükşehir seçimi iptal oldu. aynı zarfta oy kullanılan ilçe belediyeleri ve belediye meclisleri ise göreve devam ediyor.

aklı, vicdanı ve vatan sevgisi olan bir insanın bunu desteklemesi mümkün değil.

----

bugün hukukun yerle bir olduğu gündür. ysk gerekçe bile açıklayamıyor.

yeniden yapılacak olan seçimde ekrem başkan %60 alır diyen hayalperestlere gülüyorum. akp her türlü hileyi yapıp kazanmaya oynayacaktır. bütün kozlarını kullanacaktır. hile yapmasaydı zaten son 5 seçimde hiç bir şekilde "atı alan üsküdar'ı" geçemezdi. 31 martta da yaptılar ama yetmedi.

edit: düzeltme.

@okumayageldimm adlı çaylağın ricası ile ek:

-ortalık henüz çok karışıkken birbirimizi “gizli akp li” gibi sözlerle itham edip bölünmememiz gerekir. asıl insanlar böyle yaparsa bu akp nin işine gelir, çıkacak kararı beklemekte fayda var-
  • çok temiz ayağına sıkmıştır akp.

olsun. ekrem'i yine seçeceğiz. güzel günler göreceğiz.

muhalefet partileri de sine-i millete dönmelidir. seçimse seçim. ya herro ya merro. sikerler ekonomiyi. asfalt yesin çomarlar.

edit: ulan arkadaşlar, yenilenecek seçim istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimi. sine-i millet ise tbmm seçimlerini ilgilendiren bir konu. "hem ekrem'i seçip hem nasıl sine-i millet" diye darlamayın daha fazla.
  • az önce gerçekleştiği söylenen.

bulanık duygular içerisindeyim.

kaynak
  • hoş geldin karanlık.

seçimle gitmeyecekler!

tek yol boykot!

edit: toplu boykot kararı maalesef çıkmadı. tatava yapılacak zaman değil, bireysel boykotun yarardan çok zararı var. oy kullanmakla yetinmeyin ve lütfen şöyle buyrun: http://istanbulgonulluleri.org/
  • diktatörlük hayırlı olsun.
  • yıllar sonra tarih kitaplarında ''6 mayıs 2019'' tarihinin altı kalın çizgilerle çizilerek anlatılacak.

bu kararın altından bu ülke kalkamaz, ama siz hiç kalkamayacaksınız. çöküş çok hızlı bir şekilde devam edecek, tarih bugünü yazacaktır.

ve her şey o gün başladı denilecektir.

edit: ekrem başkan seçime girerse yine yanındayız. tabii ki, tekrar gidip oyumuzu vericez.

başlarım boykotunuza, sokarım tatilinize.
  • kesinleşmiştir.

https://sptnkne.ws/mv4h
  • yeni başkan hayırlı olsun, belediye başkanından söz etmiyorum.
  • (bkz: boykot)

ama akp'nin gizli stepnesi y-chp'de o göt var mı?

sanmıyorum...