şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • gerçekleşmiştir
  • allah düşmanı olmadıkça, vatan satmadıkça birisinin vefatına oh denilmez.
    bir iki şeylerini ben de sevmem ama oh da demem.
    edit: yarın öbür gün ailenden birisi ölür başkası dalga geçer.
  • bugün kutlamadır. bugün güzeldir. bugün tam da günüdür.
    oh be! şimdi ahiret düşünsün.

kaynak

bir insanın ölümüne sevinilir mi? evet sevinilir.
    kutlu olsun 6 mayıs.

edit: deniz gezmiş’in ölüm yıldönümü bugün.
    o yüzden kutlu olmasın.
  • başın sağ olsun yorgo.
  • birisinin vefatı ile asla dalga geçmehauhuauheuueeuasads.
    şu her öleni badem gözlü yapmayın lan.

edit : adamın aklı dengesi falan gayet de yerindeydi. sadece içindekileri kusmakta sakınca görmüyordu . meydan boş diye. hoşunuza gitmese de böyle bu . cumhuriyeti bunları asa asa kurduk. öyle çiçeklerle ,müzikler eşliğinde şirinler köyü gibi değil. kan ,ter ve gözyaşıyla !

şöyle bir baktım da yazdığıma ne ayıp etmişim ya. ölen birisi sonuçta . kendisine özürümü şu videoda bir başkası göstermiş .
    özür videosu *

ek : birkaç üst girideki yazar "ailenden biri ölür başkası dalga geçer" demiş.
    insanlara insanlık ve ahlak skalasıyla bakın. benim "bir öl amk yeter lan !" dediğim akrabalarım da var.
  • bir çok gence; düşmanlık, nefret ve kin aşılamış, tarihi; 'gerçeklerden uzak ve az önce bahsettiğim kötü hissiyatları büyüterek, özellikle genç kuşakları kutuplaştırmak ve birbirlerine düşmanlaştırma amacıyla kendince kurgulayıp anlatır görünenen', özellikle de başbuğ mustafa kemal atatürk'e ettiği hakaretlerle türk milletinin gönlünü incitmiş/kalbini kırmış şahsın ölmesi hadisesidir.
  • tarihi sevindirmiştir. bir bilim dalı olarak elbette.
  • adam ölmüş artık sevinmeye gerek yok. sonra levent kırca'lar, tarık akan'lar ölünce sevinenlere kızıyorsunuz.

edit: arkadaşlar çok fazla tepki alıyorum. şunu bilmeniz gerek. bir adam ölmüşse artık onun hakkında konuşmak yersiz. adam yaşarken müdahale etmemişsin, ona engel olamamışsın ama ölünce "şerefsizdi şuydu buydu" diyorsun. adam karaktersizin omurgasızın önde gideniydi ama öldü. bitti yani. gidersin cenazesine "hakkımı helal etmiyorum" dersin olur biter.
  • keşke yunan galip gelseydi diyordu.
    yunanistan'a gömün bu orospu çocuğunu.
    ölüsüne de saygım yok evet. neden mi?
    bu milletin ata'sı ve ülkemizin kurucu lideri olan atatürk'e olmaz hakaretler eden, annesine bile dil uzatan bir orospu çocuğunun leşini bu topraklarda istemiyorum.

allah rahmet etmesin.
    toprak atan cemaatin küreğini sikeyim.