şükela:  tümü | bugün
  • evet arkadaşlar bu yazımı bu şirkete bir ders olması ve benden sonraki kişilerin mağdur olmamaları için yazıyorum. umarım amacında başarılı olur.

olay: 6 mayıs günü anne için airpods 2. nesil siparişi verilir. 8 mayıs günü kargonun gelmesi biyana daha kargolama yapılmamış uygulamada bilgi girişi yapılmamıştır. bunun üzerine 8 mayısda 30dk hepsiburada jingleı dinlenerek müşteri temsilcisine ulaşılır. ürünün bir hediye olduğu anneler gününe yetişmezse alınmıyacağı söylenir. temsilcide ürünü almamı otomatik olarak 2 iş günü içinde zateeeen paranın iade sürecine gireceğini söyler telefonlar kapatılır.
    11 mayıs günü ürün workinton sapphire easy point teslim noktasına ulaştırılır. bende 2 iş günün geçmesini beklerken 14 mayıs günü bir mesaj gelir. (ürününüz teslim edilmiştir) bunun üzerine tekrar 30 dklık jingle dinlenir müşteri temsilcisine durum anlatılır. kendisi kayıt açtığını en geç 3 iş günü içersinde dönüş olacağını söyler. o 3 iş günü varya aslında 9 gündür. 23 mayıs tarihinde sevgili hepsiburada yapılan başvuruyu değerlendirerek üzgün olduklarını ve hepsijetle kargonun teslim edildiğini söyler. ancak benim açıkca belirttiğim talebim zaten iade almak ama ürün falan teslim meslim edilmemiştir. tekrar 30 dk jingle dinlenir müşteri temsilcisi aranır temsilci yanıtı dikkate almamamı cevap veren ekibin kanınca bi tarafıyla cevap verdiğini ve konu ile alakalı kayıt açacağını 48 saat içinde geri dönüleceğini söyler. ama artık bu ekşisözlük yazarı bilirki o 48 saat dünya 48 saati değildir dünyada tekabul ettiği dilim 480 saattir ve talebe kafası aşırı çalışan bir görevli bakabilme ihtimali çok çok yüksektir. hırsımdan 3 kere ürüne yorum yapmayı denedim ilki biraz ağırdı ama sonra iddia ettikleri gibi bir kullanıcı gibi pek beğenmedim tarzı bir yorum yaptım ve sevgili hepsiburada bu yorumumu da onaylamadı. orada hepsi buradanın sattığı ürünlerin hep yüksek puanlı olması konusunda bir ışık yandı. ayrıca internette biraz araştırma yaparsanız bu tarz şikayetlerin sayısındaki fazlalığını görebilirsiniz buda hepsiburadanın bazı problemleri olduğunu gösterdiğini düşünüyorum. siz sevgili yazarlarada tavsiyem alışveriş yaparken kesinlikle kaliteli firmalardan alışveriş yapmanızdır. hem zamanınızı boşa harcamaz hemde sinirinizi bozmazsınız.
  • hepsiburada'nın kendini zeki zannetmesi sonucu gerçekleşen bir mağduriyet daha. bir benzeri için (bkz: #107675547) adamlar 14 günlük iade süresini doldurmak için ellerinden geleni yapıyorlar, millete zorla ürün kitlemeye çalışıyorlar. şahsım olarak tüketici haklarına gideceğim, kendilerini bu süreçte asla muhattap almayacağım.
  • rezalet gibi rezalettir.

edit: iade talebimi onaylayıp hesabıma kitap tutarı yansımıştır. ( amma velakin beni çok uğraştırdıkları için sonuçlanmış olsa bile bir daha online alışveriş yaparken bir kez daha düşünmeme neden olmuşlardır)

benim de başıma geldi bu iade durumu. çok sinir bozucu cidden. buradan aldığım yüzyıllık yalnızlık kitabı 33.sayfadan başladığı için iade etmeye uğraştım ama iade için çalıştıkları aras kargo olsun kendileri olsun ipe un serdiler resmen.

en son da iade başvurumu reddetiler... iade ettiğim kitap kayıplarda...

detaylı bilgi için (bkz: #107716799)

cidden buradan alışveriş yaparken bir daha düşünün. tamam olağanüstü bir hal var ama bu olağanüstü durum içinde icraatları pek de yeterli değil ve buna rağmen hala televizyonlarda internet sitelerinde reklamları dönüyor.

memnuniyet için verilen hediye çeklerine de itibar etme gafletine düşüp benim gibi tekrar alışveriş yapmayın bunca sorun çıkaran, rezalet başlıkları ardın sıra açılan firmadan.

açıkçası düşündüm, ayıplı ürün gönderdiler diye buradan da bir arkadaşın bana yazmış olduğu üzere harcama itirazı oluşturayım diye ama inanın onunla bile uğraşmaya dermanım kalmadı o kadar sinir bozucu bir durumun içindeyim.

kitabı okuma hevesim kaça dursun artık ödediğim meblağ da önemli değil o raddeye ulaştım sadece inanıyorlarsa kendilerini tanrı’ya inanmıyorlarsa da karmaya havale ediyor, hakkımı da haram ediyorum o kadar.
  • buradan 5 mayısta aldığım ve 2 gün içinde kargoya verileceği belirtilen ürün inanılmaz ama hala kargoya bile verilmedi iptalde edilmiyor neymiş ürün elime ulaşacakmış sonra iade formuyla uğraşacakmışım kargocu kovalayacakmışım öyle iade edecekmişim.
    aynı gün kargo yazılan ürünlerde aynı gün kargoya verilmiyor.
    muadili sitelerden yaptığım alışverişler sanki hiç olağanüstü bir şey yaşanmıyormuş gibi elime ulaşıyor.
    benden uzak olsun.