şükela:  tümü | bugün
 • niğde bor'da bulunan şeker fabrikasının alelacele satılması olayı.

  bence kayseri şeker'in ihaleden çekilmesi çok büyük talihsizlik, en azından şeker fabrikası faal durumda kalırdı.

  insanların glikoz şurubuna daha çok mahkum edecek olay. şeker fabrikaları şimdiye kadar hep verimli arazisi için satın alınıp amacı dışında kullanıldı. bakalım burası ne olacak

  --- spoiler ---

  niğde bor şeker fabrikasının satışı için bugün ihale yapıldı. niğde-bor şeker fabrikası satıldı. ihalenin açık artırma bölümünde doğuş çay ile kayseri şeker yarıştı. en yüksek teklifi 336 milyon lirayla doğuş çay verdi. kayseri şeker ihaleden çekildi.

  satış ihalesini, 336 milyon tl bedelle doğuş yiyecek içecek kazandı.
  --- spoiler ---

  haberin tamamı

  not: bana yani türk milletine ait olan bir fabrikanın satış tasarrufunu kendilerinde gören siyasilere ben de hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.
 • türkiye cumhuriyeti'nin kuruluş esaslarından biri olan devletçilik ilkesine aykırı olan olan satış işlemi.

  türk milletinin bir bireyi olarak kendi adıma hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.

  ivedilikle satış işleminin iptali için dava açılmalıdır.

  edit 1: (bkz: #74353763)

  edit 2: aşağıda ilgili fabrikanın satıldığı bölgenin oy oranları ile konu sadece niğde'ye özel bir konuymuş gibi gösterilmektedir. ilgili satış tüm türkiye'yi ilgilendiren önemli birhusustur bölgesel düşünülmesi büyük hata olur.
 • kapış kapış gitmiş be:( kırşehir de satılmış bu arada. arada kaynamasın. arkadaş böyle bir tepki varken trilyonlarım olsa, bedava bile teklif etseler gene de girmem o ihaleye be. yazdım kenara!
 • gizli kapaklı ihalesi tamamlanan ve oldu bittiye getirilen; devlete ait son kalelerin de satılması olayı. adamlar satacağız dediler sattılar. (bkz: kına yakarsınız artık)
 • son referandumda verdikleri %61'lik oy oranını %70 yapıp gereken cevabı verecek ilçedeki şeker fabrikasıdır.

  (bkz: deveye diken insana siken yaranır)
 • (bkz: 7 nisan 2018 çorum şeker fabrikaları mitingi) diğerlerinin de satılmasını istemiyorsak katılmak boynumuzun borcudur. gerekirse otobüsle gidilmeli. burada toplanacak kalabalık iktidar için caydırıcı olabilir. bu bizim belki de son şansımız.
 • çalışmadan, üretmeden, yorulmadan rahat yaşamak isteyen toplumlar önce onurlarını, sonra özgürlüklerini, daha sonra da bağımsızlıklarını ve geleceklerini kaybederler.
  (atatürk)
 • çiftlikbank tosuncuğunun kaçmasıyla oluşan açığı yeni nesli nişasta bazlı şekerle besleyerek kapatacaklar herhalde. *
 • yaklaşık 66 milyon euroya satılmıştır

  66 milyon euro. şaka gibi bir rakam. hayır bu rakam 80 milyon nüfusa sahip bir ülkenin devletinin nesine derman olacak o da belli değil

  belanızı bulacağınız günü sabırsızlıkla beklemedeyiz