• türkiye cumhuriyeti'nin kuruluş esaslarından biri olan devletçilik ilkesine aykırı olan olan satış işlemi.

türk milletinin bir bireyi olarak kendi adıma hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.

ivedilikle satış işleminin iptali için dava açılmalıdır.

edit 1: (bkz: #74353763)

edit 2: aşağıda ilgili fabrikanın satıldığı bölgenin oy oranları ile konu sadece niğde'ye özel bir konuymuş gibi gösterilmektedir. ilgili satış tüm türkiye'yi ilgilendiren önemli birhusustur bölgesel düşünülmesi büyük hata olur.
  • niğde bor'da bulunan şeker fabrikasının alelacele satılması olayı.

bence kayseri şeker'in ihaleden çekilmesi çok büyük talihsizlik, en azından şeker fabrikası faal durumda kalırdı.

insanların glikoz şurubuna daha çok mahkum edecek olay. şeker fabrikaları şimdiye kadar hep verimli arazisi için satın alınıp amacı dışında kullanıldı. bakalım burası ne olacak

--- spoiler ---

niğde bor şeker fabrikasının satışı için bugün ihale yapıldı. niğde-bor şeker fabrikası satıldı. ihalenin açık artırma bölümünde doğuş çay ile kayseri şeker yarıştı. en yüksek teklifi 336 milyon lirayla doğuş çay verdi. kayseri şeker ihaleden çekildi.

satış ihalesini, 336 milyon tl bedelle doğuş yiyecek içecek kazandı.
    --- spoiler ---

haberin tamamı

not: bana yani türk milletine ait olan bir fabrikanın satış tasarrufunu kendilerinde gören siyasilere ben de hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.
  • çalışmadan, üretmeden, yorulmadan rahat yaşamak isteyen toplumlar önce onurlarını, sonra özgürlüklerini, daha sonra da bağımsızlıklarını ve geleceklerini kaybederler.
    (atatürk)
  • 2017 niğde referandum sonuçları;
    evet: %59,8
    hayır: %40,2

bor ilçesi:
    evet: %61
    hayır: %39

genel seçim 2015;
    akp: %57,1

bor ilçesi;
    akp: %57.

diyeceklerim bu kadar!
  • her 2 fabrika ihalesine katılan şirketlere bakınca büyük çoğunluğu inşaat şirketi. buradan bile fabrikaları almalarının esas amacının fabrika arazisi olduğu açık. 15 senede yüzlerce fabrikada aynı şey yapıldı. fabrikayı al, makinaları haraç mezat sat, araziye inşaat yap.
  • (bkz: 7 nisan 2018 çorum şeker fabrikaları mitingi) diğerlerinin de satılmasını istemiyorsak katılmak boynumuzun borcudur. gerekirse otobüsle gidilmeli. burada toplanacak kalabalık iktidar için caydırıcı olabilir. bu bizim belki de son şansımız.
  • önce tarttım sonra 50 liraya sattım repliğini akıllara getiren süper kazançlı satış
  • bir futbolcu fiyatına satılmıştır.
  • ülkede bir şeylerin değişmemesinin sebebi işte bu olaylara olan bakış açısıdır. "şu kadar bu kadar paraya satılır mı?" diyorsunuz ama mesele hükümetin söylediği gibi fabrikaların zarar etmesi ya da bu paraya olan ihtiyaç değil ki. bunları kim/hangi ülke kapattırıyor? üretimi kim engelliyor? neler karşılığında bunları yapmak kabul ediliyor?

işte teşhis böyle yanlış koyulunca tedavi de yapılamıyor.
hesabın var mı? giriş yap