şükela:  tümü | bugün
  • sizlerle önce dün(05.04.2018) turkcell müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum yazılı görüşmenin resimlerini paylaşmak istiyorum.
    resim1
    resim2
    resim3
    resim4
    resim5

şimdi gelelim açıklamaya. arkadaşlar bu hattın yasal kullanıcısı benim. lise son sınıf olan yeğenimi turkcell müşteri hizmetlerini arayarak 2-3 hafta önce kendi hattımın üstüne kullanıcı olarak tanımlatım. yani hat benim adıma olacak ama kullanan kişi yeğenim olacak. bu konuşmalardan sonra tweeter dan turkcell müşteri hizmetlerine şu tweeti yazdım. bana özelden durumu sordular bende kendileri ile ilgili resmi paylaştım. bana gönderdikleri tweet beni şaşırttı. şaşırmamın 2 sebebi var. birincisi gençlere hitap edeceğiz diye 10-11 yaş çocuk ağzıyla mı konuşulur? benim 5. ve 6.sınıfa giden öğrencilerim birbiriyle ancak böyle konuşuyorlar. koskoca firmanın gençlik stratejisine bak. turkcell'in farkına varması lazım, artık o hitap şekillerini bunlar kullanıyor. ikincisi ise madem abuk sabuk çoluk çocuk ağzı ile iletişim kuracaksınız bari kadın/erkek ayrımı yapın. karşısındaki kişinin bayan olduğunu bile bile 'dostum', 'kanka' diye hitap etmek de neyin nesi? inanın bu konuşma şekli aklıma nedense bunu getirdi.

edit: paylaştığım yazışmaların rezalet olduğunu söylememin en büyük nedeni turkcell'in sözde gençlerin ağzı ile konuşmaya çalışması ve cinsiyet bile gözetmemesi. türkiye'nin en büyük şirketlerinden birinin gençlere yönelik kepaze iletişim politikası kabullenilebilir değil.

edit: bazı yazar arkadaşlar müşteri temsilcilerinin günde binlerce kişinin ağız kokusunu çektiğini yazmış. herhangi bir işte çalışıp da ağız kokusu çekmeyen kaç kişi var bu ülkede ? gerek kaldı ki bu rezaleti kişilere yıkmadım.

edit: yazar arkadaşımızın uyarısı için teşekkürler. (bayan/erkek) tanımı (kadın/erkek) olarak daha doğru olacağı için düzeltilmiştir.

not: bazı yazar arkadaşlarımız açtığım başlıkdaki rezalet kelimesinden illa bir mağduriyet beklentisini girmişler. eğer mağduriyet yoksa rezalette yoktur mantığı ile puan bile vermişler. merak ediyorum, hizmet satın aldığınız bir firma elemanı sizinle firma politikası adına " dostum, kanka vb. " şekillerde konuşsa onun bu samimiyetinden dolayı rahatsız olmaz mısınız ? hele hele bayan bir yakınınızla böyle konuşsa burada yaptığınız gibi rahat davranabilir misiniz? yoksa burada olduğu gibi "telefonun ucunda ise sorun yok, yüz yüze söylerse amk. mu dersiniz? turkcell in gençlere yönelik bu iletişim şekli bazı ergenleri mutlu edebilir. sözlükteki ergen popülasyonu kızabilir ama ısrarla tekrar ediyorum; "turkcell'in yaptığı bu iletişim biçimi yanlıştır."
  • mağduriyetle sonuçlanmamış olmasından dolayı zayıf rezalet. turkcell başlığına yazılabilecek müşteri ilişkileri politikası ya da yöntemi eleştirisi aslında.

rezalet puanım 3/10
  • raad ol kanka, su yolunu bulur.
  • http://i.hizliresim.com/lo69gk.jpg

en azından önceden uyarıyorlar, takdir etmek gerek...

edit : hizliresim tu kaka...

https://resmim.net/f/osiaz8.jpeg
  • kanka dediği yerde kahkaha attığım rezalet. bana böyle rezaletlerle gelin.
  • sana rezalet puanım 1/10 kanka.

kanka dedim ama çok şaapmamışsındır umarım.
  • ıyi aga falan yazmamis dua et pampa

2/10
  • rezalet puanım 1/10 olmakla beraber komik bulduğum bir turkcell-müşteri ilişkisini içeren başlık. ayrıca bayan değil kadın düzeltelim. dert edecek başka şeyler de var boşverin.
  • müşteri temsilcisi olarak çalışan, o her an bin bir çeşit insanın ağız kokusunu çeken dolayısıyla tüm çalışma zamanı stres içinde geçen gsm çalışanlarına düşük puan verin, anketlerini düşürün, düşürün ki gsm şirketleri, çalışanlarına fazladan prim vermek zorunda kalmasın, asgari ücretle o insanları daha çok sömürebilsinler. hem siz kazanın hem de milyonlarla oynayan şirket sahipleri kazansın. olan çalışan işçilere olsun.

edit: beyefendi/hanımefendi -lere kanka denmiş.