şükela:  tümü | bugün
  • üst edit:
    inandırıcı bulunmadığı için bileti paylaşıyorum
    http://www.imgim.com/…creenshot_20180409-223528.png

olayı ulusoy'a da yazdım. sonucu bekliyorum.
    http://imgim.com/image/img_20180409_225431.jpg

edit: ulusoy cevap yazdı

öncelikle yaşanan sıkıntılı ve olumsuz süreçten dolayı size özür ve üzüntülerimizi bildiririz.konuyu tüm detaylarıyla hem yönetime hemde kabin hizmetlerimize iletmiş bulunuyorum.araç içi personellerin sorgusu ve savunmaları alınarak gereken cezalar uygulanacaktır.muavvinin şartlar ne olursa olsun bu şekilde bir konuşma ve davranışta bulunması kabul edilir bir durum asla değildir.

sizden çok özür diliyoruz.emin olunki iş akdine son ve para cezası uygulanacaktır.

saygılar.

6 nisan cuma günü izmit'ten samsun'a gitmek için ulusoy firmasından saat 20:30 cam kenarı 2+1 koltuklu 32 numara bileti aldım.
    bileti internetten obilet.com üzerinden satın aldım.
    otogarda saat 21:00 oldu hala ortada otobüs falan yok. yazihaneye gittim neden gelmediğini sordum, "istanbul'dan geldiği için trafiğe takılmıştır" dediler.
    hadi olsun dedik.
    nihayet araç geldi ve 21:15 gibi hareket etti.
    32 numara doluydu. adam uyuyordu. muavine rica ettim uyandirmasinı.
    ve sonra geçen diyaloğu aynen aktarıyorum.

muavin: 32 numara cam kenarı değil koridorda oturacaksınız.
    ben: nasıl olur? internetten aldım cam kenarı diye.
    m: internete güvenip almayacan. orda yanlış yazıyor.
    b: bakın ulusoy'un sitesine de girdim, orada da cam kenarı görünüyor.
    m: internette yanlış yazar, oraya güvenip bilet alırsan koridorda oturursun. bileti nereden aldıysan git derdini oraya anlat.
    b: arkadaş sen firma çalışanı değil misin, yardımcı olmak yerine fırça atıyorsun. tamam önemli değil burda otururum.
    m: ben biletçi miyim, muavinim ben.
    b: tamam kardeşim uzatma, burada oturacağım.
    m: benle argo konuşma! (burada ses yükseliyor)
    b: kardeşim argo falan konuştuğum yok, başımdan uzaklaş artık.
    m: sınırlarımı zorlama benim.

adama alttan aldıkça üstüme çıkmaya çalışıyor. ama artık dayanamadım. ayağa kalktım ve

b: evet farzedelim şu an sınırlarını zorladım ve son aşamaya geldi, ne yaparsın çok merak ettim.

tüm yolcular bizi izliyor.

m: burada olmaz seni aşağıda dövecem. kaptan saga çek dayak yiyecek biri var.

kaptan da sağolsun, hiç ikilemedi sağa doğru yanaşıp yavaşladı. yolcular falan kızdı "sacmalamayın devam edin" dediler de devam etti yoluna.
    muavin tabi sinirli, her yanimdan geçerken bana çarpıp öyle geçiyor.
    yine de sesimi çıkartmıyorum, rezalet çıkartmamak için.
    sonra önden bana seslendi herkesin duyacağı şekilde

" sakarya az ilerde otogarda yicen dayağı"
    ulan uzak durdukça kavgadan adam taciz ediyor.
    yine dayanamadım ayağa kalktım
    "kardeşim bu kadar bekleme farzedelim ki burası sakarya"

ben artık montu, gözlüğü falan çıkarttım, sakarya'ya hazırlanıyorum.
    hadi muavini gözüme kestirdim de, şoför, altta yatan şoför onları bilemedim. şoför yaşlıydı etkisiz eleman fakat emanet falan varsa isim zor.
    neyse bu sırada yolculardan biri de dayanamadı.
    "yeter lan, hadi bakalım ben de bekliyom şimdi sakarya'yi, bakalım ne olacak" dedi.

biraz rahatladım simdi, sakarya meydan muharebesinde şartlar yavaş yavaş eşitleniyor.

araba yanaştı sakarya otogara. ben aşağı indim bekliyorum. ilk hareket onlardan gelsin diye.
    müttefikim de yanıma yanaştı.
    uzaktan izliyorum muavini. adam sinirli bı şekilde eşyalarını topluyor. sırt çantasını topladı, montunu giydi ve otobüsten indi.
    şoför de söyleniyor,
    " bunun yüzünden başımı yakamam."

tam anlayamadım, ya muavini işten kovdu ya da muavin istifa etti.
    sonra muavin yanıma geldi,
    "otobüsün arkasına gel şimdi"

yaşadıklarıma bak ya. şimdiden,
    "bi cam kenarı için yaptığın işlere bak"
    diyecek olanlara da söylim. olay cam kenarı olayı değil.
    velhasıl, kavga olmadı ayırdılar. yola devam ettik. muavin yok ve işin ilginç tarafı millet bana sinirli.
    adam onlarca kişinin içinde beni tehdit etti ve millet yarım bardak çay içermediği için bana atarlaniyor.
    yine müttefikim dolaptan su alıp su servisi yaptı,
    arada kalkıp seslendi
    " bir ihtiyacı olan var mı " diye.

sonuç:
    en nezih hizmeti alabileceğimi umarak tercih ettiğim firmanın mavini tarafından, tehdit edildim.
    kavgaya bilendiler resmen.
  • bugün iyi otobüs yaptı.
  • inandırıcı bulamadığım rezalettir. olmayacak şey değil ama birşeyler yanlış, birşeyler eksik sanki. insan biletini falan paylaşır ne bileyim ekran görüntüsü falan alır. biraz şüpheli bir rezalet.

rezalet puanım 4/10
    edit: biletler paylaşılmış ortalık kızışıyor puan 8/10
  • ulusoy yeni bir firma değil.

doğru yere şikayet edersen, düzgün ve tatmin eden bir cevap ile şirket politikalarına uygun bir jest alabilirsin diye düşünüyorum.

inşallah yanulmayirum he mi ulusoy dayi?
  • muavinin sağa çekip indirme tiyatrosunu ben de yaşamıştım biletimin çıktısını istedim diye. kaptan da çekti, in aşağı dedi muavin, " gel de indir" dedim yayıldım iyice. yemedi tabi. kaptan geldi ne oldu diye. biletimi istedim vermedi dedim. aradılar bir yerleri falan devam ettiler. mola yerine gönderecekler diye. yolda muavin geldi yalakalık yaptı hiç bişey olmamış gibi.

metro turizm 1 ulusoy 2.

müşteri hizmetlerine ve şikayet var a yazmıştım. tabi bir şey çıkmadı.
  • o eski ulusoy tarihe karışalı çok oldu. otobüs yolculuklarının hepsi öyle ama en azından pahalı bilet almanın bir mantığı kalmadı. hizmet aynı hizmet.
  • şaka gibi rezalet, muavin harbiden kaşınmış ayrıca yazarımıza destek olan yiğitle tanışmak isterim bence kendisine bir jest yapabilir arkadaşlık babında.
  • sakin sakin otururken sinirlerimi zıplatan rezalet iddiasıdır. o otobüsteki diğer insanların teker teker suratına tükürmek gerekir. yarın aynı olayın kendi başlarına da geleceğinin farkında değiller.
    eğer bilinçlenebilirsek, halk olarak bir bütün olursak o muavinler, şoförler terbiyesizlik yapamaz.
    rezalet puanım 7/10. 10/10 olması için muavinin dövmesi lazımdı evet.
  • 10/10 rezalet.

muavin değil sanki askerlik arkadaşı. çıkışa gel felan hayırdır lan?
  • muavinleri yüzünden birçok kez firma değiştirmek zorunda kaldım. uluyos'u hiç kullanmadım ama kullanmamak için de sebebim belli oldu. bir firmanın, müşterisiyle birebir muhabbet içinde olan insanları daha dikkatli seçmesi gerekiyor diye düşünüyorum. sonuçta her bir muavin, şoför, bilet kesen görevli kullandığımız firmanın bir yüzü bizim için. velhasıl rezalete puanım 10/10. aynı bir olayı başka bir firmada muavin ve başka bir yolcu arasında yaşandığına şahit olmuştum gerçekten garip insanlar.