şükela:  tümü | bugün
  • sinirden elim ayağım titriyor arkadaşlar..

    oturduğumuz sokaktaki fırının cenaze dolayısıyla kapalı olduğunu görünce ekmek bulmak üzere aşağıdaki sokağa yöneldim. az sonra “köşem büfe” adında ama öyle pek de kıyıda-köşede olmayan bir büfeye girip nazikçe 2 ekmek istedim. büfeci önce beni şöyle bir süzdü. elinde tuttuğu tuşları silik ve yağlı kumandayı bir kenara bıraktı. sonra elinin altındaki az çözülmüş bulmaca yaprağını alarak ekmek dolabına yöneldi. o sırada televizyondan gelen tayyip sesinin büfede yarattığı gergin havayı biraz olsun yumuşatmak, biraz da büfeciyle muhabbet kurmak niyetiyle “ağğbii tüm bu köşem büfeler için franchise-zincir falan diyorlar, aslı var mı, olabilir mi böyle bir şey yaa?” diye hafiften gülümseyerek şaaptım. şaapmaz olsaydım. büfeci içine adeta şeytan girmişçesine boynunu 168 derece döndürüp gözlerini gözlerime kenetledi ve “zabah zabah siktüme amunu..” diyerek beyhude bir küfür savurdu. ekmeğe olan ihtiyacım gururumu bastırmış, bir şey söyleyememiştim. büfeci ekmekleri sarıp uzattı. başımı vakur bir ifadeyle hafifçe öne eğip cebimdeki kredi kartını uzattım. kredi kartını gören büfeci hışımla tezgahın altına eğilip pos cihazını çıkartırken “ammınagoduğuuuuuğğ..” gibi bir ses çıkarınca ekmekler elimden düştü ve kapıya koştum. en son göz ucuyla baktığımda pos cihazını bana doğru fırlatıyordu. cam-çerçeve indi. koşa koşa eve gelip durumu buraya yazmak için soluğu sözlükte aldım. bu büfe zincirinden alışveriş yapmayın arkadaşlar, lütfen.

    tanım: tatsız bir vaka.
  • az önce yönetim kurulu üyesi olduğunu söyleyen bir yazar mesaj atıp entryi silmemi, aksi durumda “karışmayacağını” söyleyerek tehdit etti. ben ifşa etmeden kendisi gelip bu başlığa bir özür yazısı yazsın, yoksa savcılığa başvuracağım. muz cumhuriyeti mi ulan burası?

    t: post prodüksiyon aşamasında olması nedeniyle ancak önümüzdeki cuma günü görüntülerini paylaşabileceğim olay.
  • 2 ekmeği bir de kredi kartı ile asıl işi ekmek satmak olmayan belki o ekmekten sandviç yapıp 5 katı kazanacak bir mekandan almak daha büyük rezalet bence.