• amk iyice umbrige donemi hogwarts'ina donduk.
  • hakim savcılık sınavında 70 barajının kalktığı doğruysa, kanser olan türkiye cumhuriyetinin üzerine toprak atabilirsiniz beyler.

istanbul'da tekbir çeken avukatlar grubu vardı ya hani. artık hakim bey diyeceksiniz kendilerine.
  • ülkenin binbir zorlukla biriktirilmiş olan insan sermayesi hunharca harcanırken buna sevinen gerizekalıları görmeme vesile oldu bu khk'ların yayınlanması.

sayısız kurmay subay atılıyor ordudan. "kurmay"lık nedir, nasıl kazanılır, kurmay subaylar ne işe yarar, kurmaylarından yoksun kalan bir ordu ne hale düşer bir öğren bakalım gerizekalı. ondan sonra sevin sen yine.

emniyette iş bilen tek bir polis bile bırakmamışsın. güvenlik güçleri tek bir terörist saldırıyı bile önleyemez hale gelmiş. dün bir trafik polisi canını feda etmese yine onlarca candan olacaktın, kalkmışsın yüksek sesle anırıyorsun.

onlarca akademisyen üniversiteden atılmış. evlatların bilimi nereden öğrenecek, hiç düşündün mü beyinsiz tebaa? öğretmenler, mühendisler, doktorlar, hakimler nasıl ve kimler tarafından yetiştirilecek? bu kadar sefillik sana bile çok ulan.

şimdi ve öncesinde kamu görevinden uzaklaştırılan binlerce insan benim şahsi düşmanlarım bile olsa buna karşı çıkardım. zira toplumsal çıkarlar söz konusu. devleti devlet yapan şey bu yetişmiş insan gücüdür. bu insanlar olmadan "türkiye cumhuriyeti devleti vardır" denemez. devlet doktorla, hakimle, öğretmenle, polis ve askerle, üniversite hocasıyla var olur. devleti koca koca binalardan ibaret sanmak ancak sizin gibi zır cahillere yakışır bir davranış. ya da bu insanların yerine kolaylıkla başkalarının konabileceğini ve sistemin sorunsuz bir şekilde işleyebileceğini sanmak...

velhasılıkelam devletin altını oyan khk'ların yenilerinin yayınlanmış olmasıdır bu. anayasal düzen ilga edilmiş, kanunlar ve uluslararası sözleşmelerle bireylere tanınan hemen her hak çiğnenmiş ve yarınlarımız biraz daha karartılmıştır.

fakat şundan emin olun, yakılan bu ateş en çok ilk kıvılcımı çakanlara dokunacaktır.

edit: bu khk'larla hakim olmak için yazılı sınavda en az 70 alma şartı da kaldırılmış. hakimlik sınavlarında alnımın akıyla 99 ve 95 gibi puanlar alıp iki dakikalık mülakatlarda 70 küsür puanlı kifayetsiz muhterislere elenmiş biri olarak söyleyebilirim ki, türkçe gramer bilgisine bile sahip olmayan, en basit mantıksal çıkarımları yapmaktan aciz, hukuktan falan anlamayan embesiller çok yakın bir dönemde hayatlarınız hakkındaki en önemli kararlara imza atacaklar ve siz o sırada bu moronların önünde el pençe divan duruyor olacaksınız.

geçmişte en büyük idealim olan hakimlik mesleğinin böyle bir şekilde ayaklar altına alınmasına ne kadar üzüldüğümü anlatamam. benim yerime torpille hakim cübbesi giyen karaktersizler bile bir nebze olsun bilgili ve yetenekli şeylerdi. şimdi gelecek olanların sebep olacağı kaosu düşünemiyorum.
  • khk ile atılan akademisyenlerden anladığımız kadarıyla akp'nin cemaatle derdinin olmadığını muhalifleri sindirmeye çalıştığını anlıyoruz. öyle ki zamanında cemaat bağlantısı olan kişiye dokunmayıp onu ifşa edeni atmışlar.

atılan cenk yiğiter anlatıyor:

1- 15 temmuz darbe girişimi sürerken, gece saatlerinde, saat 2'de ankara üniversitesi e-posta listesine "halka karşı silah kullanmak insanlık suçudur, bu suça da ortak olmayacağız" yazarak kanlı darbe girişimini ankara üniversitesi'nde ilk lanetleyen ben oldum.

2- ankara üniversitesi hukuk fakültesi dekan vekili'nin bir özel hukuk bürosunun web sitesinde danışman sıfatıyla tanıtılıyor olmasını gündeme getirdim. bu konuda şikayette bulundum. konu yök tarafından rektör erkan ibiş'e iletildi ve erkan ibiş hakkında ön inceleme yapıp soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

3- 2012 yılında ankara üniversitesi rektörü erkan ibiş yönetiminin "cemaat" yurtlarına akreditasyon vermesini ve bu yurtların üniversite yerleşkesi içerisinde tanıtım ve kayıt masası açmasını gündeme getirdim. bunu gündeme getirdiğim için hakkımda erkan ibiş'in emriyle soruşturma açıldı.

4- ankara üniversitesi rektörü'nün akp siyaset akademisi'nde ders anlatmasını ve akp'nin ak kütüphanesini ziyaretini gündeme getirdim. bu konuda şikayetçi oldum, konu yök denetleme kurulu'na sevk edildi. bunu gündeme getirdiğim için hakkımda erkan ibiş'in emriyle soruşturma açıldı. ifadeye kalecik meslek yüksekokulu'na çağrıldım. gidip ifade verdim, ikinci kez ek savunma vermeye tekrar kalecik'e çağrıldım, gitmedim.

5- hakkımda son bir yıl içinde 6, son 6 ay içinde 5, son iki ay içinde 3 soruşturma açıldı.

6- haziran 2016'da yapılması gereken atamam düne kadar yapılmamıştı, aylarca atanmadan çalıştırıldım.

7- ankara anayasal suçlar soruşturma bürosu tarafından gezi soruşturması kapsamında hakkımda her tür takip kararı alınmış. haziran 2013'ten aralık 2016'ya kadar telefonum dinlendi, telefon sinyalim takip edildi, kamuya açık yerlerde ve işyerimde teknik cihazlarla takip edildim ve bunu ancak takipsizlik kararı ile öğrendim. tüm bu takip sonucunda savcılık hakkımda herhangi bir terör şüphesi olmadığına kanaat getirerek takipsizlik kararı verdi. bu karardan bir ay sonra "terörle ilişkilendirilerek khk ile ihraç edildim. bu listeye adımı akp siyaset akademisi hocası erkan ibiş yazdı. bilgilerinize. cenk yiğiter.
  • - "yurda dön" çağrısına uymayanlar vatandaşlıktan çıkarılacak.
    maddesiyle dozun iyiden iyiye arttırıldığı khk'lardır.

(bkz: can dündar)
  • (bkz: aym göreve)

anayasa mahkemesi içtihata uyup denetlemelidir bu kanun hukmunde kararnameleri.
    ıktidar geçicidir, kabak bizim başimiza patlayacak.

chp bu khkler icinde anayasa mahkemesine basvurmalidir.

anayasa’nın 148. maddesinin ilk fıkrası, olağanüstü hal ve sıkıyönetim kanun hükmünde kararnamelerinin yargısal denetim yolunu kapatmıştır. ancak anayasa mahkemesi, anayasanın bu yasağını 10 ocak 1991 ve 3 temmuz 1991 tarihli kararlarıyla büyük ölçüde aşmıştır. doktrinde denetim yapilmasi agırliklı görüstür.

ıctihatlar bulunup eklenecek.

10 ocak tarihli karar bu:
    http://kararlaryeni.anayasa.gov.tr/…wordsonly=false

3 temmuz da şu:
    http://kararlaryeni.anayasa.gov.tr/…wordsonly=false

bu ohal donemi için aym nin verdigi kararlarla ictihat değistirdigi de malum.
  • bir sürü muhalif akademisyeni de aradan çıkarmış kararnamedir.
    bir kaç tane daha yayınlayın belki reina katili de gelip teslim olur o zaman.

http://hukukvizyon.net/…1-sayılı-liste-2.-kısım.pdf
  • adli yargı hakimliği sınavında 70 puan barajı kaldırıldı
  • atandığımdan bu yana geçen sürede kaşesi çekmecede duran kendini hiç görmediğim tanımadığım hekim arkadaşı da bu khk ile ihraç etmişler. personelin söylemlerine binaen geri döner diye düşünüyordum. geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap